3letý syn spí se mnou v posteli. Jak ho to odnaučit?

duovka
29. zář 2015

Můj skoro 3 letý syn spí se mnou v posteli a chtěla bych ho to už nějak odnaučit,ale nevím jak na něj, dítě v tomhle věku je už chytré a nechci ho zase nějak moc stresovat aby ho to nepostihlo psychicky.Začalo to všechno asi ukončením kojení kvůli alergií v 6 měsících... Při krmení z láhve si začal hrát s vlasy což je asi hlavní problém, když mu bylo 10 měsíců tak začal chodit a v roce vylezl už z postýlky sám a spadl,tudíž jsem sprusle vyndala a on začal v noci prelezat k nám do postele,k tomu se přidalo to později už tahání za vlasy.Zkoušela jsem i tu E.metodu ale v noci se pak strašně budil a řval ze jsem neměla to srdce,no a tak se to s máma táhne doteď, spíme už se synem v druhé ložnici ale chtěla bych z toho už nějak ven,jelikož mě hledá i v noci ve spánku a chytá za ty vlasy,bez tahání za ně prostě usíná špatně a dlouho, s nímž za 10 minut spí, ale už to teď bolí atd.a v noci mě to budí, jsem špatný spač.Postýlku má tady v ložnici ale spát v ní odmítá...říká :" chci spát s tebou a pritulit se mámo "Je velice chytrý, temperamentní a plný energie.
Třeba máte někdo stejnou zkušenost a pomůžete?? Nechci už být otrokem a toužím se v noci dobře vyspat.

adede
30. zář 2015

@karlajasmine ja jsem jednou spala s mamkou v manzelske posteli jeste na stredni skole pote, co jsem se vzbudila v noci s kreckem na obliceji 😅
v roce mi teda dite prijde na vlastni pokoj jeste male, dceri bude rok a pul a zatim je to vic jeste to miminko nez rozumne dite, ktere by pochopilo, proc ma byt bez mamy... ale ve trech lerech uz asi jo... my jsme syna nechali do 3,5 roku proto, ze ve 2 a 3/4 se narodila dcera... abych spala s ditetem misto s manzelem, to se mi zda taky za hranici, i manzel by to hodne spatne nesl...
urcite je to na kazdem, co mu vadi a co ne, neni jedine spravne reseni...
kazdopadne chci-li neco vyresit, musim se pro neco rozhodnout a pak to dusledne dodrzet, at dite vi, na cem je... at uz je rozhodnuti takove, ze diteti vezmu vlasy, misto nich vrazim do ruky hracku a budu s nim usinat, aby vedelo, ze i bez tahani za vlasy jsem s nim, nebo takove, ze ho radikalnim rezem odsunu do vlastniho pokoje... byla bych teda spis pro to prvni, ale to je na kazdem...

adede
30. zář 2015

@shine2015 moje kojene deti taky mely ruzne dlouha obdobi cucani prstu... ja jim taky to prso nemuzu poskytovat nepretrzite, ze jo. ale myslim, ze by rady 😅

beruskaev
2. říj 2015

popisuješ přesně naši situaci, malá spala s námi v posteli asi od roku, když byla nemocná a pořád plakala, tak jsme jí tam vzali a už tam zůstala. Její prsty v hlavě mám občas i přes den, né jenom na usínání. Kolem 3 roku už jsem toho začala mít dost a řekla jsem si, že to musíme zkoušet. od 2 let měla svůj pokojíček, ale jenom, na hraní. Tak jsme letos na jaře začali řešit postel, jaká by se jí líbila, že velké holky, už spí samy a prošli spolu pár obchodů, žádnou jsme si nevybrali, protože jsem měla nějakou představu, chtěla jsem vysunovací přistýlku, když by u nás spal synovec nebo nějaká kamarádka. Nakonec jsme našli něco přes internet a myslím, že jsme vybrali dobře. Chvíli to trvalo a dělala jsem kolem toho docela rozruch, aby z toho byla nadšená a už se nemohla dočkat až táta postel postaví. Když se vrátila o prázdninách od babičky, tak přijela i se dvěma bratranci a s tím starším (chodí do 3.třídy) jsem se domluvila, ať jí postel vychválí a řekne, že tam chce spát. A u nás to zabralo, Eli řekla, že to je její postýlka, že už se na ni těšila a od té doby spí v ní, máme povlečení s krtečkem a nálepky s vílami na zdi u postele, prostě jsem jí to načančala 🙂 S usínáním sama je to horší, ale já to nehrotím, každý den vytáhnu přistýlku, lehnu si vedle ní a když usne, tak jí zasunu a jdu do ložnice. Vlasy tahá pořád, ale už je to taky míň, když jí řeknu, že mě to bolí, tak řekne, že bude dávat pozor nebo úplně přestane, takže se to lepší, přece jenom to má trošku dál, když neležím přímo u ní v posteli, ale kousek vedle a ono už to není tak pohodlné.
Přeju pevné nervy, vím, že je to náročné, ale určitě bych nic nelámala přes koleno. Každé dítě je jiné, někdo si zvykne dříve někdo později. To noční tahání za vlasy, tím se ujišťuje, že tam jste, potřebuje Vás cítit, ale taky si zvykne. Eli mě teď občas v noci zavolá, máme ložnici hned vedle, tak jdu za ní, pohladím ji, řeknu, že jsem tady a ona hned spí. takže u nás pomohlo hodně dopředu vychválit samotnou postel, chvíli zdržovat koupi a malý fígl s bratrancem.. Držte se..

konidana
2. říj 2015

@duovka V noci na dnešek, synek (téměř 6 let), poté co jsme ho uložila, zase za mnou přišel do kuchyně a když jsem mu řekla : jdi do postele! , tak poprvé v životě šel sám od sebe do svojí, kde pak spal až do rána 🙂 . Jinak si dosud vždy zalezl do naší manželské(když manžel v týdnu není doma, tak to toleruji), nebo se v noci vzbudil a stejně se přesouval do naší (a já do jeho) Dal mi naději, že jako školák už s náma spát nebude 🙂 Se starší dcerkou jsem se 3 roky trápila a nespala, aby ona spala sama, se synkem jsem to už neměla morál řešit... Nemá cenu to lámat přes koleno:D

duovka
autor
6. říj 2015

@beruskaev No tak to je opravdu přesně jak u nás 😊😉Díky za rady,opravdu si toho vážím ☺no já opravdu zkoušela už lecos i krásný velký nálepky na zeď, povlečení, uspávací projektor atd.ale jak říkáte, on potřebuje cítit mojí přítomnost, tuli se ke mě pořád... Možná i kvůli tomu že začal nedávno chodit na 3 hodiny do školky a tráví se mnou méně času,taky teď konečně začal chodit na nočník atd.takže je to dost změn a nebudu ho mučit.... Koukám po nové postýlce ve tvaru auta tak uvidíme, třeba to zabere....jsem si vzpomněla jak jsem si lehala i do jeho postýlky aby tam spal 😀... Dám vědět jak to dopadlo!! 😜😄😉

duovka
autor
6. říj 2015

@konidana no přesně, já už jsem se s nim natrapila a nespala v noci... Teď už jsem se poddała abych se vyspala, ale budu zkoušet dál... Teď je v plánu postýlka ve tvaru auta nebo lokomotiva Tomáš tak držte pěsti 😉😊