3měsíční chlapeček se otáčí nebo přepadává?

alenaholcakova
26. srp 2013

Ahojte,chtěla bych se zeptat na otáčení na bok. Mám chlapečka (3 měsíce a 3 dny) a je dosti čilý, pasení koníků se nám už srovnalo, krásně otáčíme hlavu na všechny strany, sledujeme hračky i svůj obraz v zrcadle. Když je na zádech tak chytá hračky, někdy se i povede že je chytne a udrží pevně v ruce.
K tomu otočení. Je na zádech, zdvihne nohy do pravého úhlu, ruku na kterou se hodlá ??otočit?? dá jako by nahoru a hlavu dá na bok a nohy taky,tak se ocitne na boku. Je to otočení nebo přepadnutí???

petrajurinova
27. srp 2013

@alenaholcakova pokud se přetočí ze zad na bok, tak se začíná přetáčet - úplné přetočení to bude až to zvládne ze zad na bříško. O přepadnutí se většinou mluví tehdy, když je dítě na bříšku a při pasení koníků natočí hlavu natolik do boku, že její váhou přepadne na bok a přetočí se na záda. Náš kluk byl " o něco popředu" co se pohybu týká a přetáčel se už chvíli po 2. měsíci (ve 4 měsících si sám sednul....) a na středisku ho byly okukovat všechny dětské doktorky a zkoumaly, jestli se opravdu přetáčí nebo přepadává.