3měsíční dítě často řve ve vodorovné poloze, poraďte

brigule
2. kvě 2013

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat na zkušenosti nebo rady. Možná je to blbost co píšu. Můj malej často řve, když leží, ale i když ho nosím v náručí ve vodorovné pozici. Když je ve svislé poloze, rázem ztichne, a tak se to pořád opakuje. Nebývá to hlady ani plnejma plínkama. Napadlo mě, jestli nemá třeba nějaký bolesti. Kolikrát se stane že něco vyzvrací i třeba 2 hodiny po kojení, jestli to nemá s tím souvislost ☹ máme teď 3 měsíce

milmic
2. kvě 2013

@brigule Moje malinká nesnášela jako miminko klubíčko, vždycky hrozně plakala, vzpínala se, protestovala. Svisle jsem ji nenosila, ale milovala tygříka. A taky hodně blinkala po jídle, čili jsem usoudila, že ji dráždí mlíčko, který se jí v klubíčku vrací a dráždí ji.
Syn je v tomto pravý opak, blinká jenom když se přecpe, klubíčko akceptuje, nosí se i v klubíčku v šátku, dcera jedině vertikálně. 🙂

brigule
autor
2. kvě 2013

@milmic a co je tygřík? nějaká poloha? nikdy jsem to neslyšela

sonik05
2. kvě 2013

Tak to zajdi na ORL, vsázím na zánět středního ucha. Jak jsou ve vodorovné poloze, tlak na ucho je vyšší a miminko to bolí. Jakmile ho dáš do svislé, přestane to tak bolet a proto se utiší.
Malá měla zánět ucha 3x po sobě, už jsem ho poznala podle toho, jak si v noci lehla 😉 Jestli je malému k tomu přidají teploty, tak je to jasné. Já bych pro jistotu zašla na to ušní.

anrebcz
3. kvě 2013

Nase mala na tom byla podobne, nedokazala lezet ve vodorovne poloze.... a bylo reflux. Do tri mesicu spavala jedine 'nabok' v houpacim lehatku. Casem to preslo. 🙂))(

ebsian
3. kvě 2013

Také to začala tak dělávat, řvala a řvala a už od té doby jen poloha svislá..Je to víceméně od doby, co umí držet pořádně hlavičku a chce vidět. neznamená to nic špatného. U nikoho nechce být ve vodorovné pozici.

ebsian
3. kvě 2013

Ale ležela v psotýlce normal, ale jen v náručí už tu polohu nesnesla..