3měsíční dítě nechce samo usnout, poraďte

maci34
15. únor 2015

Ahojky Maminky
prosím o radu 5.11. nám byli 3 měsíce
narodili jsme se z malou porodni vahou 1960 g a stravili tyden v inkubatoru
jsme zdravi atd už máme 4750 g
ale máme problem koupu v 18.30 papame 19 hod a pak se snazim kolem 19.30 spat dam do postilky a hrozný rev ale vak hrozný
neusne a neusne mám kolotoc nad postilkou vse mozne ale nechce spat
tak musim uspat v ruce nebo houbu ve vajcku ktere má moc rad dokud neusne a pak prenesem do postilky a spinká třeba celou noc v postilce ale musim napřed uspat jinde a pak prenest ,,uz nevim co delat prosim porad te dekuji moc Maci

mythologist
15. únor 2015

Ve zkratce: tvoje dite place od strachu a hruzy ze jej navzdy opoustis. Zkus precist koncept kontinua od jean liedloff 😉

sonik81
15. únor 2015

Ahoj Luky už má teď 2 ročky ale taky jsem si užila své.odpoledne spinkat zasadně v kočárku do roku a půl a když byl malý tak večer jen v kočárku pak jsem ho přenesla do postýlky.nehrotila jsem to.sem tam jsem ho skusila dát do postýlky jak brečel dala jsem ho zas do kočarku....a najednou už mu postýlka nevadila🙂 🙂 a teď už je veliký chlap🙂 🙂 a spinká v posteli.

kvakuska
15. únor 2015

@maci34 5.11 se narodil a teď jsou mu tři měsíce, ne? ... jinak ke tvému dotazu, je to miminko a cítí se sám, potřebuje cítit mámu blízko, tak koj, houpej, chovej, vezmi si ho do postele, prostě buď s ním, dej mu pocit jistoty a bezpečí ... na zavádění nějakého režimu ještě budeš mít spoustu času 😉

maci34
autor
15. únor 2015

všem se omlouvam napsala jsem to špatně 5.2. nám bylo 3 měsíce

maci34
autor
15. únor 2015

mám právě strach že si ho tak naučime a pak budu ještě za rok uspávat v ruce nebo ve vajčku 😖 😖
když slyším že kamarádky daji mimi do postilky a neřvou nic ale každe miminko je jine

smardik
15. únor 2015

@maci34 ještě je malý, dopřej mu svoji náruč když tě potřebuje, jinak píšeš že spinká celou noc, tak to je krása ne. Mi syn spal jen v jedoucím kočáru nebo u prsa, jinak fakt dokázal i 20 hodin řvát a spal za celých 24 hodin třeba 2x po 20 minutách, to prostě odpadnul. ale u mě spal hezky u prsa takže jsme spali spolu a vyrostl z toho

maci34
autor
15. únor 2015

děkuji vám moc

lucifereeek
15. únor 2015

@maci34 tak to máš pravdu, malou jsem ještě v roce uspávala na rukách a teď má 2r a 8m a nespí doteď sama v posteli, vždy s někým, ale co jiného chceš dělat? pokud pláče tak tě potřebuje a nedovedu si představit nechat vyřvat tak malé miminko.

mischel117
15. únor 2015

taky s tim bojujeme,ale osvedcuje se nam dat ho do deky-aby byl v necem v cem je vtesneny a sednu na gymnasticky mic a skacu.kdysi jsem musela chodit,ale kamaradka mi poradila gymnasticky mic a je to super,zaroven si povolim zada🙂 a maly zabere rychle.doporucuju

naomi6
16. únor 2015

@maci34 Ahoj, chci jen povzbudit. Naše dcera nám prořvala celé první čtyři měsíce ve dne v noci, takže jsem ji třeba celou noc chovala, usínala až k ránu. Takže u vás je to ještě v pohodě. Některé děti to tak prostě mají, takže se neboj, ono to časem přejde 😉. Zkus ji pevně zavinovat, nebo nám pomáhalo nosit v šátku. Držím palce

kami1984
16. únor 2015

Mam 2deti, 3,5leteho a 5mesicniho a jsou to obe kontaktni deti🙂 syn ma 3,5 a spi s nami ve vlastni posteli a mensi spi taky se mnou, sice usne sam, ale budi se, porad me hleda..tak jim dopravam, ze spi s nami, porad si rikam, ze do puberty se mnou nebudou🙂 my chceme za rok klukum udelat regulerni pokojik a treba, kdyz budou dva spolu, nebudou se bat. st.syn se casto budi v noci, boji se.

pisisvori
16. únor 2015

@maci34 byla bych ráda, že spí celou noc ...postupně jak bude větší určitě půjde uspávací rituál nějak pozměnit, aby to nemuselo být nošení, ale třeba jen zpívání....mě obě dcery do 3m řvaly večer jak tur i 2 hodiny první i víc,u první uspávání trvalo i 2 hodiny až tak do 2 let....obě usínaly u prsa, obě vstávaly/vstávají v noci xxx krát a dá se to přežít🙂

ivuskark
2. bře 2015

@maci34 Prosím nedej na kamarátky...jak píšeš každé miminko je jiné...3 m. je ještě malinké mimi, potřebuje Tě cítit, svoji mámu nebo někoho blízkeho...užívej si tento čas strávený s ním...a že si ho naučíš? Takhle malé miminko nejde rozmazlit...ono se prostě bojí, proto pláče, volá Tě...nenechávej ho samotnýho.
Já mám 15 m. kluka a každý večer ho uspávám, právě teď jsem vyšla po hodině z ložnice. A v noci se budí cca každí 2 hodiny (pořád kojím). I když je to někdy vyčerpávající, nikdy bych ho nenechala vyplakat, to by mi asi srdce prasklo o žalu...Ještě budeme jednou vzpomínat na tyhle společné chvíle. A ať si matky co nechávaj plakat své dítě položí otázku, proč potom to dítě chtěly? ☹ Dobrou noc 🙂

blahova_andrea
2. bře 2015

já teda nevidím problém. to je ti to tak zatěžko se večer prostě pomazlit, pochovat, uspat, když je ti pak odměnou celonoční spánek? 😉 tvé dítě tě potřebuje, chce být s tebou. užívej si to. rychle to uteče a pak budeš mít jen vzpomínky té bezmezné potřeby, závislosti a lásky. ne každé prostě položíš, odejdeš a spí. syn třeba usínal sám, ale vstával pak co hodinu a půl. dcerka usíná večer u kojení a budí se pak až kolem půlnoci. prostě každý to má jinak a všechno je správně. vždyť sis ho pořídila, aby jsi tu byla pro něj, ne? ne, aby jsi ho odložila a měla svůj klid. takto to ve většině rodin prostě nefunguje 😅 a už nikdy nebude 😉

simonceli
2. bře 2015

@maci34 malymu je skoro 8 mesicu, spi s nami v posteli. Kazde spinkani ho musim uspat. Do 15-ti ho to prejde. Nehrotim to. Proste me potrebuje. Uzivej si to. Ani se nenadejes a uz te nebude potrebovat. Ted te ale evidentne potrebuje, tak mu to doprej. Ty kdyz potrebujes neco, tak se taky dožadujes.

blondyst
7. bře 2015

Moji Marusce je 8 mesicu,taky ted musim uspavat na ruce.Usinala uz sama a pak se to zlomilo.Chapu,jak to vycerpava,ale na druhou stranu si to uzivam.Ten krasnej pocit,kdyz vam mimco usne v naruci a usmiva se,vite ze je to spravny.Uprimne obdivuju matky,co nechaji dite vyplakat.Ja to nevydrzim.Prijde den,kdy nas deti prestanou potrebovat a pak na tyhle chvile budeme vzpominat.. 😉 holt ted padam do postele po puse hned jak usne 😀

anetka1701
7. bře 2015

Moje holky do půl roka neusly jinak než v náručí/na prsu...Pak to bylo nějak "lepší a lepší" a ted? Ted neusnou když je uspávám ani kdybych se na hlavu postavila!! Vlastně je mi to i líto a je to nepraktické - když třeba někde jsme, potřebuji mladší uspat na velké posteli a prostě to nejde a nejde... Tříměsíční dítě nerozmazlíš, dopřej mu náruč... On se jen bojí, že odejdeš a už se nikdy nevrátíš...

eficenka
7. bře 2015

@maci34
a co je na tom?
9 měsíců slyšel tlukot tvýho srdce, tvůj dech a ted má být sám v tom velikém světě?
jediné co zná, jsi Ty..
copak si matky myslíte, že se dítě narodí a vás nepotřebuje? dítě se nepořizuje na parádu, ale na to, aby jste byly jeho andělem- chovat, mazlit, pusinkovat, milovat!!!!

kyti75
7. bře 2015

Ja uspavam 2 a 4leteho. Oba me jeste postrebuji. Mame jeste 15leteho a ten je rad, kdyz muze byt sam. A taky jsem ho uspavala, kdyz byl maly.
A 3m mimi je moc malicke, aby bylo rozmazlene.

jezecek87
7. bře 2015

Naší malé princezně Marušce jsou 4měsíce, má už dost kg takže se pronese a taky ji uspávám na ruce a nejlépe pod digestořem🙂když má dobrý den, tak sama usne někdy i v postýlce,ale to musí mít fakt dobrej den🙂 užívej si to, je to vyčerpávající,ale to vydržíš, je to přece krásný pocit, že nás potřebují ti naši prckové cítit,vnímat,mazlit se, vždyť jsi maminka🙂

me79
7. bře 2015

Pokud te uklidnim, my s manželem pronosili malou v náruči do 4-5 rana po cele prvni 3 mesice. Postýlku mame jen na hračky. Usína jedine u prsa. Spi s nami, budí se kazdou 1-2 hodiny - bud chce prso nebo jen dotek jednoho z nas. Za celych 7 mesicu nebylo, ze by se neprobudila mene nez 5 krat za noc. Staci ji casto jen nas fyzicky kontakt- pocit bezpečí . Zvykli jsme si na nespani a odměnou je nam nejusmevavejsi a nejspokojenější miminko 🙂
@maci34