3měsíční holčička hystericky pláče při koupání

lucosek30
6. říj 2015

Maminky prosím o radu. Mám 3 měsíční holčičku. Po narození měla koupání ráda. Ale postupem času se to stupňuje 😢 dřív plakala když jsem ji vydala z vanicky, pak začala plakát při koupání a teď už začíná když ji zacnu vyslekat. Ale pláče úplně hysterickým pláčem 😢 utisi se v náručí. Nemáte některá nějaký trik jak na ni?

zitova
6. říj 2015

Moj syn od urciteho casu hystericky place zakazdym, ked ho prebalujem alebo prezliekam, aj ked sa kupe rad, ale bohuzial to prebalovanie robi clovek predsa len castejsie ako kupanie, a zakazdym spusti a neda sa to utisit. Snazim sa ho vzdy nejako zaujat hrackou alebo ho prebalovat na inom mieste, ale nepomaha to, takze ked ste podobny pripad, nepotesim ta.. Mozno skus nieco podobne alebo zacni sprchovat miesto kupania. Alebo keby sa odvazil tata alebo niekto iny kupat, mohlo by to zabrat.

lucosek30
autor
6. říj 2015

Tatínek taky nezabral, ani jen otírání vlhkým hadrikem, nakojení před koupanim 😧

hapovab
6. říj 2015

Mě zase malá (3 měsíce) začala strašně brečet při oblíkání - taky hystericky, jakmile ji vemu do náruče tak je to ok, ale stačí jen vzít ručičku že ji dám do rukávku a je řev, myslím si, že je to období a že to přejde, snažím se oblíkat rychle,tak asi musíš taky koupat rychle :o) a snad to brzo přejde.

m21elis
6. říj 2015

neboj, přejde to, já jí teď z vany nemůžu dostat, zkus přes mimčo dát namočenou látkovou plenu, to nám docela zabíralo, asi měla pocit bezpečí a nebyla jí zima
u přebalování se teď taky někdy vzteká a oblíkání už miluje, je hrozná parádnice
(16m)

zanri
6. říj 2015

měli jsme to samé, někdo mi poradil, položit malého na lehátko do vaničky zabaleného v plínce, pomohlo to, a pak taky trochu studenější vodu, neměl rád moc teplou

olusenka
6. říj 2015

měla jsem stejný problém s 1.dítětem, syn mi začal hystericky řvát u koupání od 2.měsíce. V očích měl šílený strach. Zkoušeli jsme teplejší vodu, studenější vodu, víc vody, zabalit do látkové plínky, pouštět hudbu, rozptylovat hračkami, koupat ihned po nakojení.....nepomáhalo nic. Ale radím taky zkusit.
Nakonec jsem musela do vany s ním, držet ho položeného v polosedu na sobě, tak ho umýt a osprchovat. To byl krásně klidný. Kolem 6.měsíce ho to přešlo a postupně zase začal mít koupání rád a mohl se i koupat sám bez toho, abych ho měla na sobě položeného. A od doby, co začal sám sedět, začal spíš problém dostat ho z vody ven a to trvá dodnes. 😉

terezas4
7. říj 2015

lepší než zkoušet co zabere a čekat kdy ji to přejde, je si vlézt do té vany s ní 😉 , rozhodně to pro ni bude méně stresující

lucosek30
autor
14. říj 2015

Tak maminky vyzkoušela jsem všechny rady a bohužel nic nepomohlo ☹ tak budu doufat že to za chvilku přejde 😉

saaralota
14. říj 2015

@lucosek30 Můj syn nesnášel koupání ve vaničce, pořídili jsme koupací kyblík a bylo po problému. Prý je to dětem příjemné, že je to omezený prostot... můžete možná pro začátek vyzkoušet v nějakém obyčejném (čistém) kyblíku, jak by to snášela.

liska01
14. říj 2015

Malá nám začala na přelomu 3 a 4 měsíce taky děsně plakat při koupání. Začalo to hysterákem po koupání a pak už plakala i při koupání. Po necelém měsíci jí to najednou den ze dne přešlo... Zkoušeli jsme všechno možné i nemožné, nic nepomohlo. 🙂