3měsíční kojenec pořád křičí, máte stejný problém?

wwpetulkaww
17. bře 2014

Zdravím všechny maminky, chtěla bych poradit. Mám 3 měsíční holčičku a pořád hodně křičí (víská), nevím už jak a co s ní mám dělat. Když je najedená, přebalená a pochovaná, měla by být spokojená a to jí vydrží tak 5 minut, že si hraje s hračkami či si žužlá prsty ( to dělá neustále). Pak začne vískat a nevím jak to utišit, zní to jako by si stěžovala, má nervy na hračky že jí nejdou do pusy a tak....dudlík vydrží jen chviličku, ani ne minutu a zase ječí. Hraji si s ní, povídám jí, zpívám jí, vezmu jí na ruku, ale nic nepomáhá. U kojení se mi taky vzteká, no asi mi praskne hlava. Nemáte někdo stejný problém a jak to řešíte. Děkuji předem za nápady.

dadushe
17. bře 2014

@wwpetulkaww A nejsou to zoubky? U některých dětí se začíná dost brzo...Koukni jí do pusinky, jestli nemá nateklé dásničky... Pak mě napadá, máš dost mlíčka? Přibírá pěkně? Někdy zase kolem toho 3. měsíce začínají děti u prsu protestovat, pokud ti přišla mrcha může to být i tím, třeba je nedostatečně napapaná, žíznivá...Další věc je teplotní komfort, koukni jestli se nepotí, sáhni na zátylek, aby nebyl zpocený, moje dcera nesnášela když byla moc nabalená. Taky prolez celé tělíčko, jestli někde třeba nemá opruzeninku (v podpáždí, faldíky a spol.). Pokud ječí ve dne v noci a nikde žádný jasný důvod, teplota taky v pořádku, tak bych to prokonzultovala s pediatrou. Někdy se dělá "test bolesti", kdy se dětem dá nurofen čípek a pokud jsou v klídku, očividně je někde něco bolí a potom se hledá co to je. Každopádně pevné nervy, je to jako motorová pila kolem uší.. 😝

wwpetulkaww
autor
17. bře 2014

No na zoubky jsem už taky myslela, ale dásně oteklé nemá, nebo mi aspoň nepřijde. Mlíčka mám dost přibíráme pěkně a občas je teplejší, ale to je tím, že hučí a pak je celá rudá, zkusím tedy asi tu doktorku, koupu obden a celé tělíčko kontroluji, myslím, že v tomhle ohledu jsem dosti opatrná. Občas mi přijde, že to je i únavou, tak jí dám spinkat, někdy usne hned, takže to taky k tomu zřejmě přispívá, ale někdy ani náhodou. 😠 Jinak děkuji za nápady 🙂

bonninka
17. bře 2014

Zkusila bych znovu přiložit k prsu, třeba se prostě potřebuje uklidnit. Koneckonců kojení nejí jen krmení, ale i ten kontakt s matkou. Proto možná prská i ten dudlík, přece jen je to šidítko a má teda krom toho i dost jiných nevýhod. Je to tedy každého věc, jak se zařídí, ale pokud bys měla zájem kuknout, tak je to hodně hezky shrnuté na této SK stránce:
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/cumliky/
Já měla druhého taky uplakaného, do toho ještě problémy s prdíky a fakt pomáhal jen ten prs. Léky jen tak na zkoušku bych určitě zbytečně nedávala. Ale to je můj názor, zdá se mi to zbytečné. Jinak ještě bývají děti neklidné při změně režimu, respektive mě se mít režim vždy dost oplatilo a pokud se nespalo v době, kdy se mělo spát, tak to byla katastrofa.