3měsíční miminko - jak spinká?

sim007
24. črc 2015

V kolik je davate spat?
Malou cca 19:45 koupeme,potom namazat a nakojit a cca 20:30 davam do postylky a do chvilky usne a spinka do 3:30....vzbudi se,kojim a ve 4:00 opet spi ale v 5:00 se vzbudi a pak uz spinkat nechce.......JAK UDELAT ABY SPINKALA DYL?????

lilien2
24. črc 2015

My zase koupeme pravidelne v 19:00, tim jsme chteli nastavit rezim,protoze mame problemy se spanim...A stejne nam to nepomohlo...V 19hod koupani s masazi briska,mazanim atd pak kojeni cca v 20hod po kojeni a odrihnuti uspavame i dve hodiny...kolem 10 usne a budi se jak kdy nekdy v 1 a kdyz je lip tak 3...po kojeni v noci spi pak ty 3 hodiny a stavame jak kdy nekdy v 6 a nekdy v 8...Mame to hodne nepravidelne a nejhorsi je ho uspat a nechce spat v postylce to rve a rve a i kdyz ho polozime do ni spiciho hned je vzhuru...opravdu s tim bojujeme,protoze me se s nim spatne spinka..Nevim jak ho naucit postylce 😕

sim007
autor
24. črc 2015

@lilien2 zkusit nad postylku kolotoc treba?

jitavrtule
24. črc 2015

@sim007 co dát ji pozdějc spát?

Předesílám, že následující postupy u nás fungují, ale rozhodně to není dogma a jediný správný 🙂
Koupeme večer kolem 10 a nejpozdějc kolem 11 už je v limbu. První ranní vstávačka posledních pár týdnů vychází kolem čtvrt na 6, to se vzbudím já (malá ještě spí, ale už se většinou vrtí), tak jí vytáhnu z postýlky, nakojím a obě spíme dál, cca do 8-9, někdy pak ještě i dýl, po dalším nakojení.
Přiznám se, že nevidím důvod, proč ji koupat a uspávat nějak extrémně brzo - třeba v těch 7,8, pak je jasný, že bude v 5 ráno vzhůru a už vyspaná. Navíc můj muž se vrací pozdě z práce, tak by si ji ani pořádně neužil.
Večer uspávám u prsa u nás v posteli, většinou tam nějakou dobu spinká, než jdeme spát my, takže je fakt úplně gumová, když ji přendavám do postýlky a už se nevzbudí. Párkrát jsem ji zkusila přehodit hned po nakojení a ještě spala moc lehce a taky se mi vzbudila.
Kolotoč u nás funguje spíš jako zábava, než jako uspávadlo, huláká na medvědy, aby se točili pořádně dokola 😀

veronika182
24. črc 2015

@sim007 právě že kolotoče apod. věci jsou k tomuhle na prd..akorát se tomu prckovi zostří smysly i když je unavený a nebude chtít spát vůbec

adji
24. črc 2015

Tak mi třeba koupeme už v 17:30. Malej je ze dne tak unavenej, že je už protivnej. Baští v 18:00 a usíná cca 19 hod. Budí se ve 22 hod. na jídlo, potom v 1, pak až v 5, kdy si hodinku hrajeme a povídáme a pak to ještě zalomíme - jak kdy, někdy do 9, někdy až do půl 11 🙂 Jinak spinká celou noc v postýlce, v 5 už si ho bereme do postele. 🙂

lilien2
24. črc 2015

@sim007 kolotoč máme 😒

ladie
24. črc 2015

@sim007 obě děti vstávaly (mladší teda pořád vstává) po páté ráno. Je tak hodinu vzhůru a pak to zalomí. Ale to už jsem pořádně probraná já, že 😒 Bohužel jsem nepřišla na to, jak je donutit spát déle. Ale neboj - časem to přejde 😝

lunderin
24. črc 2015

Jéé, tak to závidím ten interval od 20:30 do 3:30, náš spinkal od devíti do půlnoci, pak do tří a v pět byl úplně vyspanej, pak usnul mezi osmou a devátou a pak odpoledne někdy i dvakrát. Zkoušela jsem dát ho spát až v deset večer,budit přes den, zaměstnávat, cvičit na bříšku, ale nepomohlo to a to byla ráno v pět ještě tma. Pak jsem ho zkoušela dát spát dřív, už v osm, a budil se stejně v pět. Takhle jsme vztávali celý první rok, teď už si někdy přispíme až do sedmi🙂Tak držím palce, ať se zadaří🙂

cabo
24. črc 2015

@sim007 ahoj, tak syn-dnes uz roční-chodil ve třech měsících spinkat v 18:00, budil se několikrát za noc na krmeni a vstaval mezi 5:00-5:30. V devíti měsících začal chodit spát v 19:00-19:20, to přetrvává do dnes, vstava stále po 5 hod. Mama tvrdí,ze to ma po me, také jsem vstavala v 5 hod..... 😉
@jitavrtule Ja třeba syna nemůžu dat později spát,proste nevydrží. Kolem sedmé je unavený,mne si ocicka a podobně. Nedat ho spát,začal by plakat a byt protivny.......

markkketa
24. črc 2015

můj syn ještě teda nemá 3 měsíce, ale chodí spát v 19:00 a vstává na kojení už kolem půlnoci, pak mezi třetí, čtvrtou a po páté už vstává úplně, pak chce znovu spát po sedmé, ale to už zase vstává tříletá dcera :( nevím, jak to udělat, abych se líp vyspala. U dcery jsem byla zvyklá, že spala od osmi do osmi s jedním nočním kojením ve čtyři

svobodpetika
24. črc 2015

Tak u nás koupeme kolem 19-20 h spíš dříve, poté nakojím a ještě chvilku chovám, někdy usne hned někdy to trochu tvá ale většinou je kolem 21 h tuhý 🙂 někdy spí celou noc až do 5 někdy se jednou vzbudí třeba kolem 2 hodiny nají se a hned spí dál.ale kolem pul 7 je vzhuru skoro vždy déle nespí to jen někdy 🙂

svobodpetika
24. črc 2015

a hlavně musím mít zatažené žaluzie jak viděl světlo budil se 🙂