3měsíční přes den nemůže usnout

marketa999
5. srp 2017

Ahoj maminky,
mám tříměsíčního chlapečka a dělá mu problém usnout přes den. Večer je to dobré- vykoupu ho, nakrmím, dám do postýlky a on si chvilku povídá a sám hezky usne. Ale přes den je to nemožné. Je na něm vidět, že chce spinkat, mne si očka a má je celá červená, ale když ho dám do postýlky nebo kamkoli jinam (ležím s ním v posteli, vedle mě na gauči), po chvíli se začne vztekat a pak začne brečet. Kočárek úplně odmítá, musí vidět ven, to pozoruje vše kolem, ale jakmile začne být unavený, tak začíná řev, protože mu nejde usnout. Teď jsme pořídili houpačku, tam usne krásně. Ale jak ho naučit, aby usnul sám? Takhle se nemůžu vůbec nikam hnout, protože po chvíli vždycky začne ječet ☹
Poradí mi někdo prosím?

martyina
5. srp 2017

@marketa999 jsem na tom stejně, večer usne a spí krásné a přes den vůbec ale je unavená aa červený očka. A ještě SME dost plačtivý. Takže celý den poslouchat jak pláče je nic moc.

aktakd
5. srp 2017

Mam stejne stareho chlapecka a sam usnout neumi. Dudlik odmita a v kocaru sam neusne. Nejcasteji usina u prsa a pak ho presunu postel/kocar, necha se unosit na rukou a tutovka je satek. Takze pokud chcete volne ruce doporucuju satek/nositko. V satku malej vydrzi spat fakt dlouho. 🙂

marketa999
autor
5. srp 2017

@aktakd dudlík si taky nevezme 😔
U kojení mi přes den bohužel taky neusíná. Když ho nosím na rukách, tak usne třeba po půl hodině nošení a když ho položím, tak je do 3 minut vzhůru. A je už docela těžký, takže už jsem nosit přestala, protože mě chytaly křeče do rukou 🙄
Teď máme na vyzkoušení nosítko, ale nevím, zda se mu v něm bude líbit. Vydržel v něm 10 minut a chtěl ven. V šátku řve jak když ho na nože berou...

marketa999
autor
5. srp 2017

@martyina u nás se tedy řve, když má hlad a pokud se mu chce spát. A pak ještě někdy trápí bříško... To ho necháváte plakat?

marketa999
autor
5. srp 2017
drzticka81
5. srp 2017

mam 2mesicni holcicku a taky neusne beze me-timmyslim bez me blizkosti, mam ji na sobe neustale-a toi v noci-spi na me.....na den mam satek, v kocare nespi 🙂))holt je to blizenec-to by tak nevadilo-sedet a mit ji na sobe 🙂)) ale mam dve starsi deti a ty potrebuji obstarat-i domacnost......nejhorsi pro ni je, kdyz potrebuji chystat a po uspani ji furt odkladam-ma tak preruseny spanek, ze cely den jen rve, takze je lepsi kdyz spi delsi dobu-treba hodku,dve samo, ze na me 🙂)) ja vim, ze za chvilku uz spatcely den nebude a bude lip-vem si to, ze v roce uz deti vetsinou spi jen jednou za den-takze ted miminku doprej-vecne to trvat nebude.....

martyina
5. srp 2017

@marketa999 ona je plačtivá od malá nepomůže ani na ruky nic jen prso. Ale čím je starší tak někdy je to lepší ale někdy zas horší no. Prostě i když je prebalena , najrmena atd. Stane se že rve, tak sní tancují u písniček to trochu zabírá ale nejde to celý den že jo