3měsíční strašně málo spí

mek1402
21. únor 2018

Ahoj maminky, mam taky dotaz k tematu..... Nase mala ma ted 3 mesice, ale od narozeni strasne malo spi, pres den max 3 hodky a to jen venku v kocarku. ''Vecer'' nam usina nejdriv v jednu v noci a to jen pri skakani na balone a zapnutem vysavaci, kdyz teda konecne usne tak potom spinka treba do 6, naji se a jeste dve hodky chrupka. Nekdy vydrzi vzhuru i do 2-3 rano, uz jsme docela unaveny. Nemate nejakou radu jak ji pomoct driv usnout? Diky 🙂

sell1
21. únor 2018

Nam pomohlo dávat přes den spinkat poctive každé dvě hodiny od každého probuzení, whisbear a kdyz nechce spinkat v postýlce, tak autosedačka a houpat s ni ve vzduchu. To je témeř jistota ze usne 🙂 poradila mi zo známa se stejne nespinkacim miminkem.

ladyhacek
21. únor 2018

Pravděpodobně je večer už přetažená. Už si to tolik nepamatuji ale syn spal 3x za den asi po 30-40minutach. Večer nám brečel a pak jsem začala uspávat už v 18h v 17h koupala a zlepšilo se to. Ale nějaká miminka nejsou spava? Kdy chodí spát po obědě? Syn" obedval na 11h a pak hned usinal. Dost se to u nás měnili a nevím jak to bylo kolem 3m. Jinak 6-7 jsme vstavali, 9 do kočárku a spinkat. 11 pak zase spinkat většinou doma ( obzvlášť v létě) a pak 14-15h zase spát a na tu 17h koupat, masírovat, kojení a v 18hdo postylky a budil se po 3h. Takže jak pise
@sell1 vzhůru cca 2h max. Jinak třeba ji nebo vadí bolení bříška?světlo? Časem se to určitě upraví jen vyčkat

ela90
21. únor 2018

Normalne se fakt snazit uspat, jak uz tu bylo napsane, to je s nejvetsi pravdepodobnosti pretazeni. Takze uhoupat, nebo do nositka, kocarek, balon.... taky mela mala problem "naucit se usnout", ale byla jsem s uspavanim vytrvala a rychle se to zlomilo a uz pak usinala za chilku i v postylce. Strasne mi pomohlo ji pozorovat a vychytat unavu a neotalet s uspanim, ono to pretazeni je opravdu hned. Tak hodne stesti

kata267
21. únor 2018

@mek1402 jak uspavate? Ona usne v 1v noci ale odkdy predtim nespi? Ja mam stejne starou dceru, usina tak kolem 9 a spi do 5 (samozrejme ne v kuse ale po hodine az dvou v noci furt kojim) takze vase mala nespi malo jen to.ma bohuzel posunuty, co posunout na driv vecerni ritual koupani, krmeni? Jo a jeste moje mala spi pouze jen kdyz ji stahnu do zavinovacky a uchovam, bez toho by nespala vubec, stahuju ji I do kocaru aby spala...to by vam nepomohlo?

mek1402
autor
21. únor 2018

Moc dekuji za vsechny rady maminky! Mala je hodne vytrvala, dneska spinkala hodinku po obede a potom mi usnula jeste ve 3 a spinkala az do sedmi od te doby je vzhuru a na spinkani to opet nevypada. Zavinovani nam nedoporucil ortoped, chodime na kontroly s kyclema a mala ma siroke baleni. Jedine co funguje je ten balon, ale mezi osmou a pulnoci ma mala oci dokoran a nic nezabira

kamste
21. únor 2018

Jeden čas jsem používala "vypnout svět" - prostě tenkou čepičku jsem dítku stáhla přes oči. A uhoupat v náručí/ autosedačce/ šátku/ lehátku/ hačce podle toho, co bylo k dispozici a co dítku vyhovovalo (mám 3 a každé preferovalo něco jiného).
Zavinování lze i s širokým balením (nebo abdukční peřinkou) - zavinují se jen ručičky (nožky se nechají volně na zavinovačce) - tady je hezký web s informacemi o zavinování i s výběrem zavinovaček https://www.svetzavinovacek.cz/informace/uzitec...
Přeji spokojené miminko a klidný spánek

kata267
22. únor 2018

@mek1402 no jo.kdyz ona si to naspi odpoledne....zkuste tu zavinovacku, ja taky svazuju jen rucicky, nohy ji normalne cuci ven volne

sviva
22. únor 2018

Jestli máte široké balení, přes den by místo zavinování mohl pomoci šátek. Dceři to dá vaší blizkost a tím se zklidní, vám to dá po čas uspávání volné ruce. Zároveň když u toho budete něco dělat, pohyb nahradí hopsání na míči. Vysavač mě přivádí na tzv. Bílý šum, některým dětem to pomáhá....jsou třeba videa na youtube. Celkový režim se snažte upravit tak, aby seděl vaší rodině a vašemu dítěti. U nás dcera od narození přes den moc nespala, v noci spala nadstandardně... všichni samozřejmě radili po třech hodinách kojit atd. Ze snahy o násilný režim jsme byli všichni navztekani. Až když jsem začala víc pozorovat dceru a její potřeby, všechno se pomalu zajelo a uklidnilo... ráda si spala podle sebe, v noci i třeba víc než šest hodin, přes den byla ráda v kontaktu v šátku, když usla, odložila jsem jí a spala, v postýlce naopak nechtěla být zabalená ani přikrytá. Doteď vlastně spí na peřině místo pod. Večer chodí spát relativně pozdě, ráno relativně pozdě vstává. Vlastně si svým režimem celkem sedla do našeho rodinného rytmu úplně přirozeně, po tom, co jsem místo tabulkám a doporučením začala věřit jí, že mi nějak sama dá najevo, kdy chce spát, kdy hrát, kdy jíst, kdy se mazlit...a sobě věřit, že to jako máma poznám.

mek1402
autor
23. únor 2018

Zdravim maminky, tak jsme vcera vyzkouseli to zavinuti, akorat se mi zacala vztekat a misto v jednu jsme sli spat az ve tri. Pres den jsem ji uspavala cca co dve hodiny ( kdykoliv si zivla nebo trela ocicka) to usinala hezky ikdyz teda ne na dlouho (30 max 40 min). Kdyz uz konecne ve tri usnula tak byla ve 4:30 znova vzhuru a plakala do 5:30, zatim jedna z nejhorsich noci :(

bayt
23. únor 2018

@mek1402 A nebolí jí bříško, nemá prdíky? Nám dnes v noci malej ponocoval snad do tří do rána, až se všemi možnými technikami dopomoci konečně vyprděl a vykakal a konečně odpadnul u prsa. U nás na uspání zabírá jen kojení nebo přes den šátek. Docela i kočárek, když se drncá venku.

sell1
23. únor 2018

Chce to trpělivost. Každé miminko je jiné, ale věřím, ze trpělivost růže přináší. Nam dneska dvouměsíční syn spinkal devět hodin bez probuzení. Každy den probíhá plus minus stejne a navykl si. Dopravam mu dostatek čerstvého vzduchu a pravidelný spánek i přes den (vždy zavinovacka nebo pevne obvazana decka) + sumiciho medvídka, před spinkanim nekrmim. Vždy po spinkani kromě probuzení v noci. Před spaním nepoustim televizi a není žádný hluk, aby pochopil, ze už se chystá spinkani. Naopak přes den kdyz je vzhůru, se snažíme byt hodně aktivní, televize je pustena stále, nahlas mluvím, hrajeme si. Usina sám v postýlce (nejlépe bez dudliku, aby ho při probuzení nehledal, pak mam vypozorovano, ze ma delší spaní). Rada bych pomohla, ale nam se to taky nastavovalo takové dva týdny určite :( .. ale důležite je také vědět, ze nektere noci jsou i tak lepší a nektere horší. Držím palce!

sell1
23. únor 2018

A přes den kdyz spinka, tak nezatahuji ani rolety, jen závěsy, aby bylo poznat, ze je to denní spánek a ne ten noční. 🙂 určite to zvládnete a za par dni bude lépe.

evee24
23. únor 2018

Misto širokého baleni šátek. Já nikdy nedavala a jak nás chválili jak se lepsi. Navíc v něm usla. Chodila sem a usnula houpanim. Jinak naše musela spat co 2 hodiny jinak přetažena a pak nesla už uspat a spala spatne v noci. Jinak mela sem v zavinovacce aby se nebudila a líp spala.

bayt
23. únor 2018

@evee24 a do jakeho veku jste to drzeli?

verinikki
23. únor 2018

Je mi líto, ale možná je to prostě dítkem a povahou...
A plače u toho, vříská nebo je jenom v klidu?
Naše první dcera spala přes den pravidelně a bohužel naše večery a noci vypadaly jako u Vás...nosítko a balón do jedné do dvou...ti co nemají toto doma, nepochopí😞
Bílý šum, zavinovačka, unavit na čerstvém vzduchu, neuspávat po 5 hodině, uspávat pravidelně přes den, možná Vám něco pomůže, ale my teda nic, prostě jsme to nějak překlepali...
Postupně se to posouvalo, ale před desátou bohužel nespíme ani teD a to chodí do školky.
Druhá dcera začínala na jedenácté až dvanácté, ale během dvou týdnů se jí to krásně ustálilo na půl devátou - má přes tři měsíce, celkově je klidnější, snese ležet na zádech bez vřískotu, dokonce usíná sama v postýlce...
S první jsme byli zoufalí a já jsem byla chodící zombie, teď se dvěma dětma je to pohoda.
Ještě mne napadá, jak to máte večer s uspávacím rituálem? Nám třeba koupání malou totálně rozjelo, případně puštěná televize nebo počítač...pokud jste s ní v ruchu, zkuste třeba týden opravdu dodržovat úplný klid po osmé-jen noční lampička v pokojíčku...
Každopádně držím palce, ať se Vám něco podaří...je to vražedné☹

swetlusska
23. únor 2018

U nás zabírá přes den nošení. Usne do 10 min. Večer usne bud v nosítku, nebo si lehnu s ním. Chce usínat a spát u nás, takže chodíme spát všichni se slepicema a je vyřešeno 🙂 Stejně nemáme po celém dni energii na nějaký manželský večer 🙂) Sám v postýlce usne fakt málo kdy a když se vzbudí v noci, beru ho k nám, nebo ho nakrmím, vezmu k sobě a spí se dál.

pt1981
23. únor 2018

Ahoj, mozna te nepotesim, ale ma prvni dcerka nespala do roka pres den vubec, v noci teda od 3mes 22-6. Ted mam druhou a ta spani pres den bojkotuje uplne. Ma cerstvyho pul roku a zacala spavat taky 22-6. Doted jsem k ni vstavala kazde 2h na krmeni.... A na balon bacha. U prvni jsem ho taky pouzivala, ale stal se z toho pro ni jediny uspavaci prostredek. A ver, ze je rozdil uspavat 5kg miminko na rukach, nez pak 12kg ☹

evee24
24. únor 2018

@bayt myslíte spaní co 2 hodiny? To az do roka vyžadovala. Vždycky na ni bylo vidět že je unavena a musela spat. Cestovat nikam neslo jinak řev z přetažení v autě. Ale pak si to sama srovnala postupne a chtěla větší pauzy. Já jen poslouchala její rytmus. Nikdy sem i žádný nedělala. A spokojenost na obou stranách.

evee24
24. únor 2018

@verinikki u nás to dělalo spaní co 2 hodiny celý den. Proste chodila taky spat klidne az v 1. Pak s posunem času v 11. Upravilo se to az začala spat jen dopoledne. Jinak dřív neusla ani za prd. Zkoušela sem I bez televize a všeho a stejný scénář.

mek1402
autor
25. únor 2018

Zdravim maminky, tak pres den se snazime dodrzovat rezim spanek po dvou hodinach, to nam docela jde pekne, dneska dokonce jen v naruci bez balonu i vysavace 🙂. Vecery jsou ale porad stejne, neplaceme jen proste nespime, po 20 a 22 vzdycky usne, ale max na 10 min a potom az kolem pul jedne a jeste hodinku drzet v naruci nez muzu polozit do hnizdecka.

bayt
25. únor 2018

@mek1402 mně taky usíná v "nočním režimu" až v jednu v noci

tete20
25. únor 2018

je.malička jeste nema rezim, davala bych ji spat pres den vice a k veceru uz ne, potom by usla driv. A ze se vam budi v noci to je normalni. Moje mala ma rok a porad se budi, nikdy nespala celou noc.

verinikki
25. únor 2018

@mek1402
JJ, co si pamatuju, tak jsme měli půl hodinku v devět a pak uspání kolem po jedné. Malá ale strašně brečela, rozhodně neležela v klidu.
A ještě se zeptám, pokud je v pohodě a neplače - tak to nejde s ní prostě ležet a spát v pokojíku při zhasnutém? Prostě nebude spát, ale jenom koukat do tmy, to neprojde?🙂
Jinak přeju fakt hodně sil...ono je to naprd i v tom, že si prostě člověk neodpočine ani pak nemá klid s partnerem...ty tři nebo dvě hodinky večer opravdu chybí☹

mek1402
autor
25. únor 2018

@verinikki tak ona sice v klidu je, ale jen dokud ji mam v naruci, kdyz ji polozim tak spusti a bud musi zpatky nosit nebo ji teda musim svliknout z plenky a zabavit ji hrackama, to se uklidni. Takze ten spanek vedle ni bez sance :(. Jojo uz jsme oba docela hotovy.

verinikki
26. únor 2018

No máme skoro stejně staré prcky, tak napíšu pro inspiraci, jak to vypadá u nás. Budíček zpravidla kolem sedmé, pak spaní cca od devíti do půl jedenásté, pak od cca jedné do tří a pak kolem šesté.
Někdy se nám to protáhne nebo úplně překope dle toho v kolik vstává nebo zda ji po desetiminutách vzbudí starší satanáš.-)
Každopádně večer ji nechám spát maximálně do šesti či sedmi a pak už ji usnout nenechám až do půl deváté, kdy chodí spát.
Napadá mne totiž jedna věc - na první jsme to zkoušeli s neúspěchem, ale kámošce to pomohlo - prostě ji budit a nenechat kolem těch osmi usnout. Nebo ještě jedna věc jak upravit spánek (aplikuju to dopoledne) prostě hodit do nosítka nebo kočáru -aby usnula jisto v ten čas kdy chcete aby spala a pak zkusit dát spát.
Jinak jak zvládá položení do postýlky v takovém tom stavu-klidná, usínající ale bdělá? Rozeřve se, nebo je možné ji položit a dát třeba dudlík? Malá ho teď po třetím měsíci vzala na milost (začala masivně cumlat palce a vše kolem🙂
@mek1402