3týdenní chlapeček usne jedině v náručí

claris87
7. kvě 2015

hojte, mám 3 týdenního chlapečka a najednou začal mít problém se spaním... usne jedině v náručí mě nebo partnera a jakmile ho položíme do postýlky začne brečet a chce se zase chovat... máte to někdo podobně? nechceme aby se na nás moc fixoval a aby mu to zůstalo, je jasné že určitá fixace na rodiče je vždy ale kde je hranice mezi normálem a rozmazleností, co myslíte? díky 🙂

lv
7. kvě 2015

O rozmazlenosti můžeš mluvit v batolecim věku, určitě ne u 3týdenního dítěte. Bylo 9měsíců v břiše, kde slyšelo tvé srdce, teplo, vseobjimajici dotyk..potřebuje ho i nadále. Precti si něco o růstovém spurtu, teď ho může mít, tak se necítí úplně dobře. Podobně, nebo stejně to mají všechna miminka.

andrrriiik
7. kvě 2015

@claris87 Takhle malé nemůže být rozmazlené.Říká se,že do 3 měsíců dítě nerozmazlíš.Jestli to je pravda,nevím.Ale 3 týdenní určitě ne.Ale chápu tě,taky jsem se snažila syna neuspávat,a neučit na spaní s námi,aby si nezvykl,asi od 1 měsíce.Nebo spíš,aby si zvykl na samostatné usínání a v postýlce co nejdřív 😉 Zkus malého uklidnit hlazením,třeba to pomůže,a usne pak sám.

bobik11
7. kvě 2015

To mě říkali, že dokonce do roku dítě nerozmazlíš. Nicméně toto je ještě drobeček a potřeba chování je zkrátka normální. Náš malej asi do dvou měsíců spinkal v zavinovačce. Po pochování, kdy začal klimbat jsme ho uložili do postýlky a drželi za ručičku až usnul. A na uspávání jsme používali houpání na baloně (sedíš na tom velkém baloně a houpeš se s dítětem v náručí).

ivuskark
7. kvě 2015

Je to malinké miminko a prostě vás potřebuje, potřebuje mámu a tátu a jejich náruč plnou lásky...neodepírejte mu to, je to úplne normální a krásné...J
á mám 1, 5 ročného chlapečka, usíná jedině se mnou u prsa, v noci se budí nékolikrát...jediné co zabere je prso. Vyřešila jsem to tak, že jsem postýlku přisunula k naší posteli a spíme tak spolu všichni 3. A víš co? Užívám si to, ten pocit něhy, lásky a blízkosti, který mi dává a já mu ho vracím. Kašlu na to, co si myslí jiný (fixace, rozmazlování), synek mně potřebuje a já jsem tu pro něj...a co do toho vložím, to se mi stonásobně vráti, o tom jsem přesvědčena...Takže užívej si tyto krásné okamžiky s tak malým miminkem, jsou jediněčné...

andrrriiik
7. kvě 2015

@ivuskark Já si to taky užívala,dokud dceři nebyly 4 roky.Nemohla jsem ji to odnaučit.A když už jsem ji to odnaučila,doteď ji musím uspávat ☹

andrrriiik
7. kvě 2015

@bobik11 Tak do roku je blbost.Vidím,a viděla jsem i na holce už kolem půl roku,jak si rychle zvykají a zkoušejí.

drakenn
13. kvě 2015

Čím více budeme my matky naše děti odkládat, opouštět - tím více se budou dožadovat naší přítomnosti. Je to logické. Opravdu to dle mě chce je chovat, mazlit, i rozmazlovat.. vše se nám časem v dobré vrátí. @claris87
můžeš své dítě zavřít do jeho pokojíčku a nechat uřvat, ale nevychováš z něj nikdy sebevědomého jedince, který se brzy osamostatní. Má zkušenost je ta, že jsem své děti přímo zahrnovala svou přítomností a už v půl roce byly naprosto samostatné.. nikdy mě neobtěžovaly, věděly totiž, že jsem k dispozici.. a to jim stačilo.. držím Ti palce, abys byla trpělivá - ono se ti to vrátí v dobrém!

klarapaldova
26. kvě 2015

Ahojky,
mám stejný problémek jako claris87. Malá Klárinka se narodila o 13 dní dříve a v noci jedině usne po kojení v náruči, takto spinkáme v polosedu společně. Často usnu i já🙂 Pak se ale snažím až vidím, že spí "tvrdě" jí dát do košíčku, někdy se mi to podaří🙂 Proto se snažím před den spát aspoň tu hodku, abych nabrala sil na noc.
děkuji Lenka

andrrriiik
27. kvě 2015

@klarapaldova Ahoj,a když ji dáš do postýlky,tak sama neusne?Zkoušela jsi to?Nebo to bereš tak,že jakmile začne mrnčet,tak ji hned bereš,protože si myslíš,že sama neusne.Já to tak dělala u dcery,a až u syna jsem pochopila,že i když mrnčí,po tom,co ho položím,tak stejně usnul,v klidu.Teď usíná jedině sám 🙂