4,5 letý syn neustále lže. Jak to řešit?

kattyn
2. pro 2008

nevím zda tu toto téme je,hledala jsme ale nic podobného nenašla ....
mám 4 a půl ročního syna ,který lže snad uplně ve všem ..... už jsem mu za to nadávala, na zadek dostal ... vyhrožování, strašení , ale nepomáhá nic .... lže dááál a dáál a já sjem bezradná, tedy my oba s manželem ....
lže i v tom ,co si můžem krásně ,ale krásně zjistit.. dokonce by se i hádal v tom,že má pravdu ...
třeba taková věc, ve které nám lže neustále den po dni ... ptáme se jestli spal ve školce, do krve nám tvrdí že spal !!! a zeptám se učitelky, no nespal, on nespí ... slíbí že lhát nebude .. druháý den a další dy se to opakuje, nepomáhá nic .... ☹
uvažuju o psychologovi ..
no a chtěla bych se zeptat,jestli má někdo obdobný problém a jestli to už nějak řeší...
vím že je to pro někoho nesmysl ,ale pro mě ne ... nechci aby z něj byl grázl ....
jsem v tomto naprosto bezradná .....
díky za každý názor ...
🙄 🙄 🙄 🙄 😒

ylona77
4. led 2009

Na mojí dceru platí, že když zalže a já vím že lže, tak jí do večera zakážu něco co by chtěla...takže nemá do večera sladkost nebo jí vezmu její pačí-milovaný polštářek....takže to vypadá takhle: zalže, já se zeptám jestli lhala a pokud jo, tak řeknu trest, většinou se ihned opraví, řekne lhala jsem a je vše OK, snažím se jí vysvětlit co se může stát když se lže a popř. jí dám příklad něčeho kdybych zalhala já jí....ale na každé dítě platí něco jiného... 🙂

janicckka
5. led 2009

a co skusit taky mu zalhat je to asi blbý ale možná to pomůže.

simour1
11. led 2009

Moje kamarádka má dceru,která je dnes už 16-ti letá.Co pamatuji,tak měla vždycky sklon si vymýšlet,což trvá dodnes.Podle mě je v jejím případě lhaní únik od velmi přísných pravidel chování,stanovených její maminkou.Těžko se to popisuje,ale prostě na mé gusto je na ni zbytečně moc přísná ve věcech,který bych já vůbec neřešila.Tohle já u svých dětí vůbec neznám,máme velmi otevřený výborný vztah.
Možná má Tvůj syn velkou představivost.Rozhodně bych ho za to netrestala.Snažila bych se mu to rozumně vysvětlit na určitých příkladech.A pokud nedojde ke zlepšení (přece jen je ještě malej),vyhledala bych časem pomoc nějakého psychologa.

garfieldmail1
25. led 2009

Všimla jsem si, že máš ještě jedno dítě a zrovna v takovém krásném, roztomilém věku, kdy se nad ním asi každý rozplývá atd... Možná se starší syn snaží taky přitáhnout stejnou pozornost a tím lhaním se mu to jistě daří. Zkus se ho na to zeptat, a vůbec si s ním popovídat, proč vlastně lže, jestli má pocit, že si ho méně všímáte, méně se mu věnujete, a ani si to sami neuvědomujete... Chce to asi hodně trpělivosti, jako ve všem, co se týká dětí 😅