4 měsíční ditě sní 190g příkrmu a má pořád hlad

turtlee
28. zář 2010

Ahojda,mate taky nekdo s timto problem.Ja uz nevim jak dal..mam 4.mesicniho kluka a musela jsem zacit davat prikmy a od zacatku mu to nedelalo problem a vse spapa,ale nevim sni me 190g(jedna sklenicka) a zapijeto vodou a za 20minut krici a ja mu musim dat mlicko,protoze mu to nestaci,zase nechci to moc prehanet,aby z neho nebyla koule.Muzete me nekdo poradit jak na to,aby nebrecel.

kammka
28. zář 2010

dala bych prckovi co si přeje, až z něj bude koule, tak to vyběhá neboj... 😉 spíš s ohledem na vyprazdňování, aby neměl zácpu....pokud nemá, není problém..

janicka006
28. zář 2010

My teda dáváme rovnou mlíčko....nevím kolik toho mlíčka váš chlapček pak vypije....Naše Michalka sní také 190 g a pak jí tak za +- půl hodinky dávám mlíčko.Vypije tak 90-120ml
A hlavně souhlasím s Kammkou,až bude běhat,tak to bude v pohodě.

sebestka
28. zář 2010

Ahoj, my měli s naší Kristýnkou stejný problém. Podle "tabulek" měla vypít třeba 120 ml Nutrilonu a ona po vypití pořád plakala a plakala, tak jsme chodili Nutrilon přidávat a ve finále ho vypila 240 ml, tedy jednou tolik. A nejlepší na tom bylo, že po něm nevydržela ani 2 hodiny natož 3, jak by podle výrobce měla. Taky jsem hrozně řešila, aby nebyla tlustá, tak jsem jí více Nutrilonu ani dřív jí ho dávat nechtěla. Naštěstí manžel měl rozum a dal jí ho kdy a kolik chtěla. Pak jsem to pochopila i já. Taky byla baculatá, ale v roce vážila 9,70 Kg, tedy to, co ostatní děti. Oni teď do 10-12 měsíců přibírají hodně, potom se to už zpomalí. Po své zkušenosti ti doporučuji mu dát tolik, kolik chce a kdy chce. Neboj, tlustý nebude, vše to vyběhá. Ono, pak když je dítě nemocné a nechce jíst, tak má aspoň z čeho brát.
Dnes má Kristýnka 2,5 roků, chuť k jídlu už takovou nemá, ikdyž musím přiznat, že problémy s jídlem s ní nemám a baculatá vůbec není.

kramlinka88
28. zář 2010

ahojky, já bych mu dala tolik kolik si řekne 😉 a byla bych ráda, že jí. Ono časem to může být úplně jinak, dítko může začít být vybíravé a bude mít aspoň z čeho čerpat 😉 A jak píšou holky, až se začne víc hýbat, tak to vyběhá 😉 ikdyž ty jsi ani nepsala, že by nějak extrémně přibíral, takže já myslím, že je to ok 😉 já myslím, že sám nejlíp ví, kolik toho potřebuje, aby byl zasycený 😉

baradisk
28. zář 2010

ahoj,ja Tomikovy zacala kupovat bebu a tu dokazal pit po 2hod 150ml od dvou mesicu 😒 😒 ale pak mu to nestacilo a jedl by porad a porad a tak jsem se v lekarne ptala jestli maj neco co ho vic zasiti ,tak me dala hami extra 1 je to na vetsi zasiceni a opravdu to pije po 3 nekdy i po 4 hod!!!bebu pil po 2hod.a ted pije 180ml 😉 😉

mamkanec
28. zář 2010

já tady tohle tabulkování nemám ráda, mě malá pila ze začátku UM víc než říkala tabulka a teď už dlouho jí výrazně méně, to samé příkrmy, jsou dny kdy by snědla i 2 skleničky a dny kdy to do ní musím rvát. Mě říkala doktorka jasně, že takovýmu malýmu bobkovi nevysvětlíte že podle tabulky má mít dost když mu říká bříško že má hlad, jasně nepřejídat ho sladkýma věcma, ale to se spíš myslím týká pozdější doby(sušenky, moc sladký čaj atd) ale tohohle bych se nebála. Jak se začne hýbat vyběhá to a když ne všechno no co, co by za pár špíčků maminy drobounkých podvyživených dětí daly😀

romana29
29. zář 2010

Tobě by se taky nelíbilo hladovět 🙂 dej mu, má hlad, né chuť, jako mnohdy my dospělí 😎 . Neboj se, co já viděla malých tlustých dětí a jsou z nich hubeňouři a naopak 🙂. Buď ráda, že mu chutná, možná by s tebou některé matky, které každé sousto počítají jako plus, měnily 🙂
Nemyslím to vůbec zle, i když to tak stroze napsané může vypadat 😵

miarosa
29. zář 2010

Napapané miminko, je spokojené miminko, já mám taky jedlíka, ale raději mu dám kolik chce než aby plakal. Tabulky jsou vážně na prd, řiď se mateřským citem a určitě mu dej kolik si přeje, naše pediatrička mi také poradila ať mu dávám dokuď chce, že to pak vyběhá. 😉