4. patro bez výtahu. Od kdy děti vyjdou schody?

zdenkazdenula
7. kvě 2009

Ahojte, chtěla bych poradit. Máme možnost koupit si byt, který se mi moc líbí, ale je to bohužel 4.patro bez výtahu. Čekám mimi a nevím, jestli se to dá zvládat. Ráda bych měla 2 děti brzo po sobě a řešíme, zda je to dobrá volba. Nevím, od kdy by děti vyšly schody, jestli by jim třeba nějak neublížila zátěž na kolena, jak bych je zvládala já. Poradíte někdo? Byla bych moc vděčná, protože byt se mi opravdu líbí, ale váhám. Já sama jsem nahoru dost funěla. 😀

kalerat
7. kvě 2009

ahoj, my sice nebydlíme ve 4. patře, ale bydlíme v nástavbě a tak musím chodit jedno patro. Ze začátku, když byl Jakub mimčo, se to dalo. Ovšem teď už je to docela těžší. Já teda tahám domů i kočárek...Takže když bych se měla rozhodnout jako ty, tak do takového bytu nejdu.

zany
7. kvě 2009

Ahoj, moje mamka bydlí ve 4. patře bez výtahu a když tam jdeme, tak funíme všichni. Honzík po schodech chodí sám, ale ne rychle a když ještě táhneme autosedačku, tak je to záhul. Zvlášť když tam jdu sama 😒 Takže já bych do takového bytu taky nešla...

zdenkazdenula
autor
8. kvě 2009

Koukám, že nikdo nic pozitivního nepíše ☹
Kočár bych si nechávala dole před dveřmi, takže by opravdu šlo o to jít tam sama s děckama.
zany-jak to zvládala tvoje mamka, když měla děti?

lucenek
8. kvě 2009

no....kočár bych dole nenechávala vzhledem k dnešní době, ale když se ti byteček líbí tak ono...nejhorší 2 leté období s kočárem, nebo rok a půl pak golfinky překleneš raz dva....ale bydlíme v 1.p výtah je, ale kočár se nevleze a záhul fakt sjíždět denně schody a tahat to nahoru...měla jsem kříže v prdeli, ted parkuju ve sklepě a ok

robi
8. kvě 2009

Ahoj, my jsme třetí patro bez výtahu, kočár nechávám dole v kočárkárně. Ty patra mně ani tak nevadí, ale třeba když malá byla menší, tak jsem ji nemohla nechat dospat v kočárku, když jsem potřebovala třeba na wc (takže jsem to řešila přírodou, jinak to nešlo, když malá spala 3,5 hod). Kdyby byl výtah, tak dojedu domů a nechám ji v kočáru v předsíni. Teď chodíme ven někdy i třikrát za den, takže už mám trénink a nepřijde mi to. Se dvěma dětmi zároveň si to nedovedu představit, my plánujeme až bude malé tak kolem 3 let. V jedné ruce jedno dítě a ve druhé druhé... Když máš kde nechat kočár, tak to tak tragicky nevidím...

sayast
8. kvě 2009

my sice mame vytah, ale nevejde se nam do nej kocarek, takze taky vzdy z kocarkarny beru tasku, malou, deku a vsechny veci a da se. v pripade 2 deti bych to resila nositkem 😉. nevidela bych to tak tragicky. vzdyt jde o docasnou dobu a jestli je jinak ten byt krasnej 😉

schnek
8. kvě 2009

my bydlíme v 11p s jedním výtahem, co se neustále seká 🙄 naštěstí je dům průchozí s vedlejším, ale průchody jsou v 7 a 9p... jako táhnout 2 děti, kočárek a nákup po schodech je lahůdka. Já bych byt ve 4. patře bez výtahu nebrala 😉 kočárek bych si na chodbě nechat nedovolila a to jsme poslední patro 😒 přitom by se mi to hodilo, místo tu je, ale lidi jsou příšerný a barák věčně otevřenej 😠 A taky ti může být všeljak, mě teď po druhým porodu bolela pánev, blbě se mi chodilo, nedovedu si představit, že bych lezla 4p po schodech. No pokud to fakt není něco extra, tak bych se ještě koukla po jiným bytu 😉

cirrusa
8. kvě 2009

Já bych do toho teda už nešla a to ani ještě nemám děti 😅 Bydlela jsem v podkrovním bytě ve 4. patře v domě bez výtahu. Ten byt byl nádhernej,navíc s velikou terasou a výhledem nad kterým ráno plesalo srdce...Ale dotáhnout tam jenom nákup, kor kdyz ma clovek plne ruce (stačí dvě tašky a třeba PETky), to teda bylo. Cokoliv stěhovat, koupit si i blbou sedačku, to byl fakt porod...Takže já bych do toho už nešla....

kuzelka
8. kvě 2009

Ahoj, no mě moje mamka taky tahala když jsem byla malá do 4p, a taky to nějak zvládla. Já sama bydlím v 5p.s výtahem ale dvojčecí kočár mi tam stejně nevejde, takže ho nechávám dole v kočárkárně a děti jsem si nosila když byli malí, jedno na ruce a druhé v autosedačce, plus nákup, deka, naskládat nás i věci do výtahu...no lilo ze mě i tak....

peppapig
8. kvě 2009

Ahoj, urcite se jedna o krasny byt ve starem dome, je to velke lakadlo oproti novostavbam ci panelakum. My teda bydlime v novostavbe s vytahem, ale moje sestra bydli v 5. patre bez vytahu, po 2 tydennim pobytu u ni jsem mela dost odrovnana zada. M mela tenkrat 18 mesicu, do schodu vysla max 2 patra, ze schodu bych ji tenkrat jeste nepustila, takze vetsinou jsem malou nesla v kocaru az nahoru i dolu sama (kocar 7kg, ale i tak to byl zahul, hlavne cesta dolu) a to nekolikrat za den. Kocarkarna je sice fajn, ale ne vsechny stavby ji maji a nektere muzou byt v hroznem stavu. Plus ja vetsinou jako kazda mamka mam pro dite dost veci (deky, ted uz si venkovni hracky, tasku atd) a pak jsou take dnys nakupem a dite proste dole nechat clovek nemuze! No neni to jednoduche bych rekla, ale clovek si zvykne na ledaco.

mesulka
8. kvě 2009

My jsme bydleli ve 4.patře bez výtahu do 1,5 věku dcery. Kočár jsem nechávala v kočárkárně dole, takže bez problémů. Tahala jsem malou v zimě ve fusaku, k tomu ještě tašku na kočár a většinou i nákup. Bylo to náročné, ale dalo se to zvládnout. Pak až začala chodit, tak capkala sama, sice to trvalo, ale aspoň jsem ji nemusela nést až nahoru.
Neříkám, že je to procházka růžovou zahradou, ale dá se to zvládnout, časem se vytrénuješ a nahoru vyběhneš tak rychle, že se budeš sama divit 😉 Takže jestli je ten byt pěkný, tak bych v tom až takový problém neviděla 😉

jabjunka
8. kvě 2009

Bydleli jsme ve čtvrtém patře bez výtahu 7 let.........mezitím dvě děti dva roky po sobě a vždycky aspoň jeden velký pes.
Nebyla to sice procházka,ale zvládnout se to dalo.Nákup byl vždycky takový,abych ho odneslai s dítětem a pak jsem se vrátila pro kočár.Já v tom problém nevidím. 😉

zdenkazdenula
autor
9. kvě 2009

Jak to vidím, tak je to tak 50 na 50. Naši mě od toho odrazují,že to časté chození do schodů odrovná kolena celé rodině včetně dětí.. Je to podle mě blbost, nevím.Já bych si byt i koupila. Pořád váhám.Ach jo.
Ten kočár bych nechávala opravdu za dveřmi, protže ti lidé před náma to taky dělali, když měli malé děti, v tom by problém nebyl.

justy
9. kvě 2009

Ahoj,my take bydleli ve 4. patre bez vytahu , koupili jsme ho , protoze az na toto byl idealni .Uz bych do toho tedy ale take nesla , jak uz tady padlo -nakupy , cokoli odstehovat nebo nastehovat 😝 .....Navic predstava , ze by se cloveku neco stalo a nebyl natolik mobilni ....A na stara kolena opravdu nic moc . Pod nami se pani take musela odstehovat kvuli problemum s kycelnimi klouby, a to ji mohlo byt tak lehce pres padesat , ale uz nedavala ani to treti patro .
Ale bydli tak spousta lidi , ze ....No, jeste to zvaz.

janeyzelvicka
9. kvě 2009

Ahoj, třeba tě povzbudím já 😀 😀
My bydlíme ve 4. patře bez výtahu, kočár dole nenecháváme, pač by tam za pět minut možná nebyl, a dá se...
Když jdeme na procházku, jdeme buď odpoledne s mužem, který kočárek snese (tak musí být takový, co se dá složit a neváží 40 kilo, že), já nesu malou, instalujem ji před domem. Když potřebuju jít sama, dám malou do nosítka (což je výborná investice tak jako tak). Zvládla bych fungovat i úplně bez kočárku a potom byt bez výtahu není problém 🙂 Věci pro malou mám většinou v batohu na zádech.
A ty ještě píšeš, že to je krásný byt, kočár bys nechávala dole... já bych to brala všema deseti 🙂 A že to odrovná kolena? Já nevím, ale kolikrát se doporučuje, když máte sedavé zaměstnání, aspoň nejezděte výtahem a choďte pěšky po schodech! Moje babička taky bydlí v bytě bez výtahu, sice ne ve 4. patře, ale schodů tam má i tak dost, je jí 80 a kolena má zatím ok... Mě to teda jako nějaká extra zátěž a výkon nepřijde, sejít a vyjít jednou, dvakrát denně 4 patra...

slunicko552
9. kvě 2009

Ahoj já bych do toho taky nešla.Si nějak neumím představit,těhotná a ještě tahat malé dítě do 4patra 😖 A k tomu nákup a kdoví co ještě.Ale pokud by Ti to nevadilo a byt je krásný tak proč ne 🙂 A holky píšou,že to taky zmákly tak do toho jdi,jestli chceš 😉

janeyzelvicka
9. kvě 2009

Akorát teda problém by mohl nastat, pokud chcete děti opravdu co nejdřív po sobě, že ty už bys byla dost těhotná a dítko ještě nechodící... To my neplánujem, takže nám to teďka vyhovuje... a kdyby náhodou, možná to menší nahodit na záda, v šátku, nosítku, ale to je asi utopie, když si představím, že bych byla zas těhotná třeba tak ve 4. měsíci, malé je 9 měsíců, tak opravdu nevím...

peppapig
9. kvě 2009

Taky jsem chtela dodat, ze jsem jeste neslysela, ze by si dite odrovnalo kolena, tim ze vyjde par schodu, to je blbinka 😅 Zdenka je to tezky rozhodnuti, ale pokud si myslis, ze je to 'ten' byt s velkym B, tak nevahej, urcite si zvyknes. Ja bych na jednu stranu byla pro, vzdyt je to super bezplatne fitko pro telo 🙂
jane na druhe strane me by hrozne vadilo byt zavisla na nekom, trebas manzelovi, ze me bude snaset kocar atd, kdybych nebyla schopna si to udelat sama, nesla bych do toho

britney
10. kvě 2009

My take meli sanci koupit byt ve 4.patre bez vytahu, taky to byl pekny, utulny byt s krasnym rozhledem, ale odradilo nas to tahani vseho nahoru, od nakupu po stehovani a o kocarku ani nemluve a to deti jeste nemame!
Taky tam nebyl zadny ,,fire exit''(unikovy vychod) v pripade pozaru ci jakehokoliv problemu, byt byl posledni v nadstavenem 3 patre, chodba a schody byli uzky a okna byla taky mala, takze v pripade pozaru bytu ci chodby pod nama bychom se odtud nedostali ani oknem! Takze jsme do toho nesli, ale nebyl to hlavni duvod.

janeyzelvicka
11. kvě 2009

peppapig: Mít jen kočárek, tak je to mazec, ale já na něm nejsem závislá, když chci jít sama, šoupnu malou do nosítka. A když jdem s chlapem, někdy vezmem nosítko, někdy kočárek.
A co se týče nákupu a stěhování - nákupy vytáhnem, a to kupujem suroviny i na 10 dnů dopředu, chlap posiluje svaly na rukou 😀 a stěhování - všecko, co tu máme, jsme si vytáhli nahoru sami, dolů to snad půjde líp. Skoro vše máme IKEA, takže to jde rozmontovat a zbude pár polic a tyček, nemáme obývákovou stěnu ani klavír.
Když tak přemýšlím nad fire exitem, asi taky nic, jediné, co mě uklidňuje, že hned vedle je hasičský záchranný sbor moravskoslezského kraje 😀

anezka14
11. kvě 2009

ahojte,
my bydime v 3 p. bez vytahu v hezkym byte.Velke plus pri nasom rozhodovani bolo: cihla, plast. okna,84 m2,zadna plisen, malo sousedu, a vsude sama zelen.Minus jsem videla jenom v absenci vytahu, ale zvykli jsme si. Stehovali sme se, kdyz jsem byla v 7 mes. teh. a takisto to pro mne nebyl zadny zahul.
Kocarek nechavam dolu a dite do bytu odnesu v tasce do kocarku. Nakup na 14 dni vytahnu taky sama.
Ke kolenům. MM ma od narozeni spatne klouby a sroub v kolene a nestezuje si, zeby nemohol vybehnout tech par schodu. Souhlasim s Peppapig. Az na tu zavislost na manzelovi, ale ako pises, tak je ten byt super a asi neni v nejakej nebezpecnej oblasti, takze ten kocar muzes nechat nekde dolu. Vsechno je to o organizaci.PA

draga
11. kvě 2009

zdeni my bydlíme v prvním patře bez výtahu, kočár máme v kočárkárně...ve 4 patře bydlí kamarádka ta má teď taky druhý dítko a nějak to prostě zvládá..víš jak záleží taky na tom jaký dětičky budou..mě Dála schody vyjde i sejde už bez problému, takže kdybych teď měla mimi je to v pohodě...mě se taky ten náš byt moc líbil a z výtahu jsem slevila, protože jsme prošli desítky bytů kde byl výtah a žádný se mi nelíbil polohou, prostředím tak jako ten co máme ...ovšem další věc je myslet na stáří...to bude horší až se jako babička budu ploužit o berličkách po schodech...ale to je ještě daleko....stěhovali jsme se měcís před porodem a prostě se to dalo...dneska jsou lidi moooc pohodlný 😉

peppapig
11. kvě 2009

caute baby, ja to tak s tou zavislosti na muzi nemyslela, ja totiz byla zavisla na segre v tu dobu, co jsme u ni navstevovaly, ale verim, ze clovek to za par tydnu zmakne sam i s kocarem.
My uz ted teda asi tyden nacvicujeme a procvicujeme chozeni do schodu, kdyz nemame kocar a mala je teda sikulka, vzdycky chce jit jeste dolu, kdyz uz dovrsi to 3. patro 😀

Tak preju at se rozhodnete co nejlepe!

daniellka
11. kvě 2009

nazdárek!
tak taky přidám názor.
Pokud je byt fakt skvělej,bez chybičky (kromě toho chybějícího výtahu 😀 ) tak ho vem. My jsme ve 4.bez výtahu,mám dvojčata,nějak jsem to přežila. Jedno období mě dokonce všechny kamarádky vychvalovaly,jak mám kráásně vyrýsovaný svaly na rukách 😀 😀 To bylo z toho nošení dětí. Napřed jsem je vlekla v autosedačkách,pak jsem je nosila v taškách do kočáru (kočár naštěstí zůstával dole v kočárkárně), pak v náručí každého v jedné ruce a pak už začali capkat sami. Uteklo to jako voda. Zanadávala jsem si teda několikrát, není to jednoduchý,ale zase tak šílená křeč taky ne,abys kvůli tomu nechala utéct super byteček 😀
S tím zadýcháním,to fakt hned přejde,člověk si zvykne na tu dávku a schody vyběhne raz dva 😀

zdenkazdenula
autor
12. kvě 2009

Ještě nejsem úplně rozhodnutá, ale asi si ten byt nakonec koupíme. Je fakt hezký a není ani drahý. Navíc si myslím, že tam nahoře je to supr, že se neslyší sousedi. Holky, od kdy jste nechávaly děti capat nahoru? Lézt anebo pak kdy už to tedy nahoru vyjdou? Ještě ve mně červík trochu hlodá.l Koupě bytu je přece jenom důležité rozhodnutí.

skuli
12. kvě 2009

Já bych do toho taky nešla 😀 Tahat nákupy,děcko,nábytek a cokoliv jiného do 4 patra musí být děs.My bydlíme ve 2 patře,ale máme tady vyvýšené přízemí se schody,takže je to jako 3 patro.A když jdu s malou ven,tak než slezu s ní ty schody do sklepa pro kočár,tak jsem dobitá a zpocená až za ušima.A to nemluvím o tom,když se vracíme domů a mám tašky s nákupem nebo kočárek její táhnu na zádech.Představ si,že budeš těhotná a budeš muset tahat 2 leté děcko ještě.Tak staré děti už sice chodí po schodech samy,ale do 4 patra to asi stěží vyjdou.Holky chodily,ale tak do prvního patra a už chtěly hopy 😝 Kamarádky rodiče taky bydlí ve 4 p.bez výtahu,mají přes 60 let,byt kvůli tomu chtějí vyměnit,ale nikdo tam nechce jít.Přitom ho mají tak krásný.Ani návštěvy k nim nechtějí chodit,ale to je někdy dobře 😀

skuli
12. kvě 2009

Náš barák má taky 4 patra a chodby tu máme obrovské.Nechápu na co ti magoři mysleli,když dělali baráky 4 patrové,bez výtahu 😠

natie
4. únor 2011

Ahoj, moc mě zajímá, jak vám to dopadlo. Kupujeme teď byteček ve 4. patře bez výtahu, ještě nemáme děti, ale i tak se toho děsím: kolena, záda, únava, pot a tak 🙂) Prosím, potěš mě, že jste ho koupili a je to v pohodě? 🙂) Dík 😉

veruska007
6. únor 2011

Já bych do toho taky nešla. Jsme v 6. patře s výtahem, ale sem tam nejede. Když byl malý maličký, tak to šlo. Ale jak byl těžší a těžší, tak to byl boj. Výtahy vedou z mezipater do mezipater, kočárek zůstává v přízemí v kočárkárně. A vyšlapal půl a půl patra plus minutu ve výtahu, v náručí dítě (které se sem tam vztekalo a kroutilo), přes rameno tašku na kočárek, další tašku s nákupem, to byl děs... hlavně když teda nejel výtah. A když jsem do toho byla znovu těhotná a musela to absolvovat dvakrát, třikrát denně, byl to děs. No, nebo když mi došel balík a já dolů letěla s malým v náručí a pak nejel výtah a já vykopávala šest pater balík a malýho v náručí... brrr. Tak max. druhý patro, víc bez výtahu nechci. Navíc, měla jsem před čtyřmi lety slepák a dva měsíce jsem nevylezla ani do normální tramvaje 😝 . Ono pokud je všechno v pohodě, tak je to fajn, ale třeba fakt tahat tak vysoko nákup, dítě a třeba být těhotná je sebevražda...

fangi
28. bře 2011

@zdenkazdenula Tak jak jste se nakonec rozhodli, koupili jste ten byt? A je to nakonec v pohodě nebo náročné bez toho výtahu? 😕

Jsme nyní v hodně podobné situaci - máme vybraný nádherný byt v krásné lokalitě, všechno moc moc super a dost dlouho jsme na takový nenarazili...Je tam jediné "ale" a to je právě to, že dům nemá výtah. Jedná se o 4patrový dům - přízemí, 1.patro, 2.patro, 3.patro. A vyhlídnutý byt je ve 2.patře (když vezmu přízemí =0, 1.patro, 2.patro). Plánujeme děti, věkově, pokud půjde vše podle plánu 😅 , budou spíš brzo po sobě (rozdíl tak 2-3roky).
Dobré je,že máme dole svůj vlastní sklep, který je zděný a dost velký,takže kočárek by zůstával tam. Jde mi tedy čistě o to vynést miminko, později nechodící starší dítko do 2.patra po schodech. Plus tašku na kočárek. Nic víc, na nákupy chodí partner, vše vozí autem cestou z práce. Stěhování by taky nebylo náročné, byt skoro kompletně vybavený a zbytek bychom zmákli po schodech, není to každý den 😉
Jde mi čistě o to, že si neumím představit, jak náročné by bylo vynášet každý den min. 2 x denně na procházku mimčo, potažmo potom miminko a větší za ruku...A nebo taky situaci, že mám dvouleté dítko a jsem těhotná...

Bydlíte takhle někdo, je to v pohodě nebo už byste do toho nešli? Je taky fakt, že záleží na každém, jak je pohodlný, ale i přesto budu ráda, když napíšete svoje zkušenosti, díky
🙂