4m holčička má problémy se spaním. Jak jí můžu pomoct?

janicka006
10. srp 2010

Naše holčička 4m má nyní cca 1-2 týdny strašně potíže se spaním.
Už jak jsme si jí přivezli z porodnice, tak jedla jenom jednou v noci, pak se to ustálilo na usnout okolo 20 hodiny a vstáváme 6-7 hodin.
Nyní začala čumákovat už ve čtyři, je neklidná, dělá jí strašný problém po jídle znovu usnout. Musím tady dělat indiánské tanečky, abych jí uspala.
Máme začít už s příkrmami - může to být z hladu???
Slintá, strká si celé pěstičky do pusiny - mohou to být zuby???
Večer když jí položím, tak k ní musím za večer jít třeba 20x než usne.....otáčí se v postýlce, vrtí, celou ji roztahá, zakope si deku.. je na ní vidět, jak strašně moc chce spát, ale nejde jí to. Nakonec začne kňourat, protože už jí to i samotnou štve.
Nějak ráda bych jí pomohla...ale nevím co s ní..

evita_ij
10. srp 2010

Ahoj, můžou to být zoubky, nám první vylezly ve 4 měsících. Ale spíš než spaní nás trápilo kojení, asi 1,5předtím, než se první zoubky ukázaly, tak strašně plakala při kojení, asi jak ji bolely dásna. Spaní bylo jakž takž dobré a zatím je to pořád stejné. Když slintá, můžou to být zoubky.
Ale nemusí to být zoubky, může být prostě jen neklidná, nebo to může být růstový spurt, nebo prostě mění svůj denní nebo noční režim, bude se to možná měnit i několikrát do roka. U nás je třeba problém s uspáváním, máme už asi desátý styl uspávání.....
Nevím, a co s ní děláš, jak se ti vzbudí? Neměla bys rozsvěcovat, ani na ni mluvit, prostě nechat ji v klidu, aby zas usla. Ani přebalování, pokud není mimi pokakané, není nutné přes noc.
Z hladu to myslím není, takže příkrmy zatím pozdrž.
Kdyžtak se zeptej v poradně doktorky no. 😉 Držíme palce 😵

neumisa
10. srp 2010

to bude asi tím, že roste ... a víc vnímá ... prostě se jí po jídle spát nechce a když ty prstíky jsou tááák zajímavé a chutné ... jestli plně kojíš, tak bych nepřikrmovala (tedy pokud nehubne)... vydrž, to se srovná 😉

germik
10. srp 2010

ja by som povedala, že to možu byt zúbky. Tiež začala byt malá strašne nekludná v 4m, strašný plač pri zaspávaní a nekludné spanie...a o 2 týždne vyliezli prvé 2 zuby 😕