4m holčička nechce spát - každé dvě hodiny vstává. Není něco na spaní?

strasidelko
1. bře 2020

Ahojky holky jsem zoufalá z naši malé.
Od začátku je na umělém mleku a od narození blbě spí.

Musí spát svázána v zavinovačce jinak neusne a řve.
Uhoupu ji do spánku a každé dvě hodiny někdy i dřív je řev. Většinou ji dam mlicko a zase musím uhoupat někdy to trvá dlouho než usne.
Zkoušela jsem místo mlicka trochu caje a houpat ale to řve a řve.
Nejhorší je ze má fáze 2 hodiny spánek pak mlicko a joupani zase dvě hodinky, mlicko houpaní a dvě hodinky a pak už nechce spát. Cca od 4,5 ráno je to boj o třeba ještě hodinku jejího spánku.
V zavinovačce sw začne kroutit. Myslela jsem ze ji štve to , tak když usne ji rozvazu, alw to si vytrhne dudlik a řve. A hodně sebou skupě při usínaní a to ji budí. Takže bez té zavinky a houpaní nevím co jinak.

Nemáte radu jsem zoufalá. Denně mám tak 4 hodiny spánku a ještě ne v kuse. Přítel musí spát do práce a rodina je daleko.

Neexistuje pro ne něco na spaní nebo já už fakt netusim. .

petulejan
2. bře 2020

@jvasicova souhlasím s vámi. Mám první dítě,ale celkově si nedělám s ničím velkou hlavu a malá je pohodová. Co si nepřipustím,není 👍

me_druhe_ja
2. bře 2020

@malenka3 Tak je fakt, že na ni nemusíš být tak "vostra". Asi žádná nepočítá s tím, že po narození miminka bude spát každou noc 8h v kuse. Ale i maminka je člověk a stejně, jako je každé mimčo jiné, je i každá ženská jiná. Některé stačí 4-5h spánku i bez dítěte a jiná potřebuje 8-9h. A naprosto chápu, že je zakladatelka zoufalá a snaží se hledat řešení. Protože pokud je takhle vyčerpaná dlouhodobě, blbě se jí pak funguje s malým, dítě cítí nepohodu, je ještě víc podrážděné....Mě stačilo pár takových noci a pak jsem se beze srandy strašně třásla a brutálně se mi motala hlava, že když jsem musela malýho vzít do náruče a jít ho prebalit, musela jsem se přidržovat stěn a nábytku, abych s ním nespadla....a jít spát přes den - já např neusnu i když jsem mrtvá....nebo usnu na 10min a pak je to ještě horší...navíc prostě musím doma něco dělat: musím pověsit a složit prádlo, občas musím aspoň trochu uklidit, něco si připravit na jídlo, musím jet autem s malým na rhb/k dr (to mám vždy strach nejvíc, když nejsem aspoň trochu vyspana)....A často spí malej dýl jen v kočárku na procházce - a když chodím nemůžu spát že🙈 a ne, bohužel neexistuje nikdo jinej, kdo by s ním šel....Ale jak říkám, u nás takovejch noci bylo pár většinou spí pěkně, neuspavam, usne sám, nebudi se extra často, někdy ráno ho sama musím budit v 9 na léky, ale chápu, že pokud to má zakladatelka už 4 měsíce v kuse, tak zoufale hledá nějakou radu...

miba10
2. bře 2020

@marketka_m my byli od začátku na Hami, ale občas jsem otestovali něco "lepšího". Hipp mi malá nechtěla vůbec. To jsem do ní prostě nenacpala. Takže jsme se vrátili k Hami. To nám prostě vyhovovalo. Teď u syna jsme také na Hami a je spokojený. Jde o to prostě vyzkoušet co tomu prckovi vyhovuje

rikatoka
3. bře 2020

@mariegroth Děkuju!