4měsíční dítě usne jen v náručí, poradíte?

luckattt
3. led 2015

Ahoj maminky, prosím podělte se o své zkušenosti popřípadě o radu. Malá má dnes 4M a nedokáže usnout bez toho, anichž bych jí držela v náručí. Ikdyž na ní je viditelné, že je unavená, tak nedokáže v postýlce usnout třeba jen s moji nataženou rukou(ani na hlas nereaguje...většinou prostě jen pláče protože by ráda už spala). Podotýkám, že od narození odmítá dudlík. Vím, že třeba někdo okomentuje můj přispěvek, že jsem si ji takto naučila, ale je to moje první dítko a ze začátku mi to přišlo automatické a hlavně to nebylo tak náročné...s přibývající váhou bych ráda rituál usínání změnila. Prosím poradíte, pokud někdo řešil něco obdobného?

katyxq
3. led 2015

Zkus pořídit šátek nebo ergonosítko 😉, nebo třeba houpací křeslo a nebo ji vem k sobě do postele (postýlku třeba bez bočnice přiraz jako "balkónek) ... potřeba těsného kontaktu s maminkou je potřeba normálního zdravého kojence, obzvlášť ve chvíli, kdy se potřebuje zklidnit, usnout
https://www.modrykonik.cz/spolecne-spani

mandala
4. led 2015

Takovéto odnaučování je vždy těžké, sama ted řeším u syna, bude mu rok a neumí usnout sám, vždy spustí hysterák, když odejdu. Když si k němu lehnu, tak cestuje po posteli a když ho násilím podržím, tak začne hysterčit znova, takže uspávám tak 1,5 h, než se unaví a vytuhne.Taky nevím, jak na něj, uvažovala jsem o nějakém usínáčku.

handula83
4. led 2015

@luckattt Ahoj,nechci radit když nevím 🙂 Ale moje malá plakala taky,bylo to hladem.Ted jí bude rok a špatně usínala,vlastně hysterák když viděla postýlku.Jak dostala pořádně napapat a napít usnula jak špalek. 🙂 jen jsem jí donesla do postýlky ,dala plyšáka,bez kterého neusne do ted a byl klid.

caboonek
4. led 2015

U nás je usínáni dodnes to nejhorší... Buď jdeme spolu anebo usne po mlíčku na mě. Jinak když hlídá táta, tak usne sám v postýlce... Ale u toho nejsem... Pevné nervy!!!

pkolin
4. led 2015

Tak já mám 4 měsíčního synka a také chtěl usínat v náručí a za chůze, už jsem měla problém, ho unést ☹ Začala jsem proto zkoušet postýlku. U nás zabralo dávat spát trošku dřív, aby nebyl už tak unavenej, že to spaní předržel, pak plenku přes očíčka ( to se časem změnilo na plenku jakoby kolem krku a když má hlavičku na stranu, tak jí zaboří do plenky 🙂 a tedy dudlík, ten musí být ☹ a držet za ruku, ale je tuhej do 10 minut, takže super! Ještě mu pomáhalo hladit po čelíčku a mezi očkama až na nos, to se mu hned začala zavírat očka 🙂 Nejdležitější je fakt, aby nebyl moc unavenej, to pak plakal a plakal, takže ho dávám ještě mezi 16 až 16:30 tak na půl až třičtvrtě hodinky schrupnout před spaním 🙂, pak v 17:30 koupání, v 18 mlíčko a mezi 18:30 až 19:00 (nejdýl!!!) spát. Tak hodně štěstí...

barinkas
4. led 2015

@pkolin hlazení mezi očkama po nos funguje u malých miminek bohužel pouze ☹ max do 2 měsíců... na malou to taky fungovalo, ale to už paní nepomůže ☹

veri0007
4. led 2015

@luckattt na rukou jsem uspávala malou jen v šestinedělí. Když to trošku přeženu, tak teď malou nakrmím a ,,hodim,, do postýlky🙂 Do deseti minut o sobě neví😉
Učila jsem jí to tak, že když ze začátku bračela, tak jsem k ní přišla po dvou minutách a uspala. Další den po třech minutách breku, další po čtyřech minutá, atd., interval se prodlužoval😉 Není to z mé hlavy, někde jsem se to dočetla, ale nám to zabralo😉 A to jsme taky bezdudlíkoví, odmítí mi jej😉

rozzaarka
4. led 2015

@luckattt asi te nepotesim, malemu bude ted 11m a usina stale u prsa. Asi tak 3x vytuhnul bez toho nejakym omylem 🙂 ale nez v naruci, mozna to zkus posunout treba do postele a tulit se, hladit, pripadne to kojeni. furt je to fyzicky mene narocne, i kdyz to nevyresi to, jak se jednou nauci usinat sama. Uprimne, sama premyslim, co s tim jednou budeme delat 😀

pkolin
5. led 2015

@barinkas nám to funguje pořád a malému jsou 4 měsíce 😉

clare87
5. led 2015

ahoj @luckattt
mame 8 tydenní holčičku a usínání v postýlce také nehrozí 😒 Večerní usínání je zdlouhavé a v podstatě ji musím uhongat v náruči a ududlat na prsu a až je uplně tuhá položit do postýlky.. jinak je hned vzhuru a řve..někdy to trvá klidně i dvě hodiny a to jsem po celém dni už opravdu k.o...ale hold sedím na sedačce s mužem a hongám 😝 Hůř ale snáším denní spinkání..to kromě odpoledni vychazky s kočarkem nespi téměř jinak než v náruči (občas se zadaři v šátku) - v momentě co ji položim mimo náruč je do 10 minut vzhuru a pláče..takže doma nic neudělám a jsem z toho nešťastná.. Taky poslouchám (nejvíce od starši generace 🙂 ) že ji mám naučit spát v postýlce,ale nějak nám to zatím nejde 😖

luckattt
autor
5. led 2015

@clare87 úplně rozumím všemu co popisuješ, jen u nás se většinou vyžeduje uspávání za chůze, že bych mohla třeba sedět to nehrozí 😒 . Ale jak jsem popsala v úvodu musím začít něco malinko měnit, jelikož moje záda pomalu nezvládají tu zátěž. Zkusím dle rad něco podniknout a uvidíme.

koncita
5. led 2015

@luckattt zkus jí dát k tvářičce nebo do ručičky "muchlinku" - zmuchlanou plínku, třeba si ji oblíbí a bude se s ní tulit anebo se s ní pošmrdlá 🙂 na spoustu dětí to zabírá 😉

me79
5. led 2015

Ja mam 5 mesicni holcicku - nespavce a spat chodime spolecne kolem 10 vecer. Usina u prsa a spi s nami v posteli. V noci se budí i kazdou hodinu, jen aby se ujistila, ze neni sama. Spaní ve své postýlce neexistuje, tu mame jen jako místo pro hračky. Prvni 2 mesice jsem s ni tez prochodila noci az do 5 do rana v náruči, pak přišel kočár, sedačka a nakonec se osvědčilo společne spaní.

luckattt
autor
5. led 2015

@koncita Zkusím, opravdu jsem vděčná za každou radu, děkuji!

verundice
5. led 2015

@clare87 Úplně jako bys popisovala situaci u nás! Malej bude mít 4M, v noci díky bohu spí hezky - večer usne u kojení u mně v posteli a spícího ho pak dám do postýlky a takhle jedem celou noc s kojením po dvou hodinách, což je sice často, ale nebudí se, hned pak zas spinká, takže mi to neva. Ale přes den... ☹ u ničeho dlouho nevydrží (což i chápu), dopoledne ještě jakžtakž, ale odpol a večer - chvíli v houpačce, pak začne kňourat, což se za chvíli změní v pláč až řev, tak změna - do náručí - taky ho to za chvíli neba, tak do postýlky a hraní s hračkama - nechce, tak na deku a hraní, cvičíme s nožičkama - chvíli OK, pak zas pláč, tak zas do ruky a skáčem na míči - řev.....no už jsme s manželem oba na padnutí... Navíc přes den začíná být víc vzhůru, ale moc spokojeně chudáček nevypadá - jak kdyby sám nevěděl co chce a my taky moc nevíme....je mi ho líto a začínám si připadat jako špatná máma, že nevim co chce, že nemám nic, co by na mé dítko 100% zafungovalo ☹

clare87
5. led 2015

@verundice naprosto tě chápu :( přes den máme opravdu to stejné.. a navíc až teď poslední cca týden.. předtím jsme si chválili jak máme hodné miminko.. když byla vzhůru krásně koukala,pozorovala kdo ji chová,atd.. a teď z ničeho nic jen a jen pláče..ať už ji chováme.cvičime,či si hrajeme.. klidných chvilek kdy vydrží koukat jak si povídáme,zpíváme a smějeme se je nějak míň a jsou mnohem kratši než dřiv.. a já vůbec netuším čím to je a cítím se asi jako ty- máma na prdlajs,když nevím jak miminko utišit a potěšit ☹
Tak se jen modlím a doufám,že jak toto "vztekání" přišlo zase odejde 😉 Jinak mě asi klepne..

magda1989
27. led 2015

Syn usinal 6mesicu pouze na ruce a musela jsem chodit a houpat. Jednoho dne rekl manzel ze zkusime neco jineho. Sel si s nim lehnout do postele hladil ho kyval mu nohama a usnul 😉 od te doby usina sam v postylce ale musime u neho byt a drzet ho za ruku nebo hladit. Ale diky bohu uz nechce chovat 😀 byl to des na moje zada.....

sunshine125
27. led 2015
absinka
30. led 2015

@pkolin Cooože,nejdýl spát v 19hod.???Já chci taky.Mám 3měsíčního kluka a sem z něj už zoufalá,pže usíná až tak kolem půlnoci nebo 1hod.v noci.Já chodím teprve kolem 19hod.koupat,pak nakojím,to si dá dvaciáše a pak čumákuje a nechce spát :((((,už sem z toho zoufalá

pkolin
30. led 2015

@absinka A jak spí přes den? Chtělo by to asi upravit denní spaní. Moje obě děti naštěstí v noci spali. Řekla bych, že takové miminko většinou nevydrží vzhůru déla jak 2 hodiny (tak je to tedy i u nás), a pláče a chce chovat, nebo prostě spokojeně hajá a jen nechce spát? Buď je tolik unavený, že nemůže usnout - to pokud pláče - pak bych ho dala na chvilku odpoledne před koupáním spát (syn spí tak 30 min. od 16:30 do 17:00) a nebo pokud je spokojený a nepláče, tak naopat odpolední spánek ubrat... každé dítě je jiné a musí se to postupem času vychytat. Taky nám chvilku trvalo, než jsme si udělali pravidelný režim, který malému i mě vyhovuje 🙂 Hodně štěstí a sil... ☹

absinka
30. led 2015

@pkolin ,přes den spinká stejně,dopoledne naspává noc,takže si třeba tu hod.max dvě dá a pak po obědě spinká v kočárku,to taky vydrží tak hod..max dvě.No a navečer a večer spí tak po 20min.,někdy mezi kojením vůbec.Síly už žádný nemám :(,musím říct,že si to mateřství vůbec neužívám :(

kobliha
30. led 2015

Naše 5,5 měsíční holčička doma usíná taky jen v náručí v zavinovačce....manžel jí nosí a já ji houpu na míči(nošení už nezvládám)...a ještě teda venku usne v kočárku....Zatím jsme ještě nenašli nějakou jinou metodu...pokud ji nechceme nechat křičet do padnutí....což jsme taky zkoušeli...ale moc na to nemáme nervy....
Večer ji dáme do postýlky....čteme si,pustíme kolotoč...dáme dudlíka(ten ji na chvilku i uklidní...ale spíš ji zabaví...tahá ho ven-prohlíží si ho a hraje si s ním).....no a po nějaké době začne křik....a to už pak nefunguje nic...hlazení, zpívání......jen nosit! Jo a podotýkám, že postýlku má hned u naší postele(balkónek) a ani nemám problém s ní spát v posteli-jenže ona o to nestojí....V noci ji 2-3x kojím...u toho teda usne a jen ji šoupnu do postýlky....nicméně jsou noci,kdy se i několikrát vzbudí a křičí a musíme nosit....někdy teda stačí jen vzít do náručí a spí dál....Každopádně jsme z toho pěkně utahaní.... ☹ A ač z ní mám obrovskou radost a moc ji miluji, tak je pro mě mateřská za trest....a spíš jen přežívám....
Od začátku to s ní je hodně náročné....první 2,5 měsíce jsme ji prakticky pronosili v tygrovi....třeba nošení v klubíčku nebo v šátku, babyvaku bylo naprosto nemožné....

kajalka
30. led 2015

@sunshine125 Tohle je trápení dítěte i rodiče. Je dokázáno, že podobné metody vedou k depresím, dochází k nevratným změnám v nervové soustavě. Hnus je to, nic víc.

kobliha
30. led 2015

@kajalka Nejsem příznivec této metody, ale dokážu pochopit, že někteří rodiče k tomu přistoupí....a nejsou pro mě hned trapitelé svých dětí....tenhle názor mi přijde poměrně dost radikální..

rozzaarka
30. led 2015

@luckattt Malemu je rok a neusne jinak. teda asi 2x se to stalo nejak omylem 🙂 dite potrebuje maminku, kor takhle malicke. nechavat vybrecet je krutost, obzvlast v tomhle veku. Souhlasim s Katy, zkuste spolecne spani, to je nej 🙂

pkolin
30. led 2015

Tak když to tady čtu, tak jsem mega šťastná, za to co mám. Je mi vás holky fakt líto. Já si někdy večer říkám, když sedím u postýlky trochu déle (místo obvyklých 10 min. třeba 20 nebo 30) : "Ježiš ať už spí, jsem unavená" - a čekám až malý usne (leží v pohodě, musím tam být jen proto abych ho držela za ručku a to jen proto, že si neustále vyndavá dudlík a pak by plakal, když ho držím za ručku, tak si dudlík nechá a v pohodě usne. Když to tu čtu, tak vůbec nevím, co to únava je. Malý spí celou noc - resp. do cca 5 hodin, to nakrmíme a pak už je to spinkání horší, většinou znovu zabere až kolem půl 7 a spí tak max. hodinku - a to je pohodička a i přes den je moc hodný, spinká 3x denně, mezi spinkáním když je najezený, tak leží nejčastěji na hrací dece a s oblibou s hračkou v ruce sleduje staršího bráchu jak si hraje na bojovníky 🙂 To co tu popisujete si neumím vůbec představit... ☹

sunshine125
31. led 2015

@kajalka trapeni ditete je,kdyz je porad v pritomnosti matky usina v naruci a pak ... Ejhle .... Maminka musi do nemocnice nebo proste shodou okolnosti nemuze s ditetem byt a dite usina vycerpanim od revu,ze chce spinkat u naminky na ruce... Tato metoda funguje,me dceri jsou tri a spi ve sve posteli ve svem pokoji a vyspime se obe dve. Kazdopadne je to kazdeho vec...

kakamilca
31. led 2015

Také se přidávám. Naší malé jsou tři měsíce a týden a také nás začíná usínání trápit. Jinak je všechno naprosto v pořádku. Přes den dopoledne usne sama v postýlce tak na 30minut pak si hrajeme a po obědě vyrážíme s kočárem kde spinká tak od 12 - 13ti hodin do 15:30. Vše je bez problému pak si hrajeme v 19 chodíme koupat a po koupání a po dalším kojení to začne. Začne bejt unavená a chtěla by spinkat, ale nemůže prostě sama usnout. Občas se mi to podaří a vydržím s pláčem až do usnutí, ale občas to prostě nevydržím a chováme popř. ještě houpeme na míči to zabírá vždycky, ale záda také trpí... Když pak usne tak už zase problém není spí 4 hodiny pak nakojíme a v postýlce bez chování zase usne na další 4 hodiny. Říkám si, že když to dokáže v noci dokáže to i večer takže důležitý bude asi vydržet. Mám v plánu od příštího týdne to začít pilovat tak snad se nám to podaří. 😅

vercik83
31. led 2015

@pkolin taky to tak mam, díky bohu

wenduliks
31. led 2015

@kakamilca my uspavame jedine nosenim v Manduce. Sam by neusnul nikdy. Spoustu deti proste chteji/potřebuji byt ke spanku noseny. 🙂