4měsíční holčička neustále pláče, co s tím?

wwpetulkaww
18. dub 2014

Zdravím,
jsem už totálně vyčerpaná, moje 4 měsíční holčička pořád a pořád brečí, řve a ječí. Nevím co s tím, ničím ji nezabavím je o občas na ruce ztichne, ale musím střídat polohy....jsem už opravdu v koncích...dásně oteklé nemá, najedená a přebalená taky je....nemá někdo také nějakou zkušenost a co s tím??? Prosím poraďte :(

oililygirl
19. dub 2014

@wwwpetulkawww ja mam sice temer 8 mesicniho chlapecka, ale neustaly rev mame taky, evidentne ho nic neboli, protoze ho staci vzit do naruce a je klid, ale ja ho porad nosit nemuzu, je uz velkej a tezkej, nam zuby rostou, ale nevypada to na bolest zubu, uz se prorezaly a pouzivame Mundisal, proste je neskutecne vzteklej, nic se mu nesmi vzit, vriska a vriska, uz mam nervy na pochodu!!! Musim ho proste dat do postylky a zavrit dvere, pustit tv a nechat ho se uklidnit, jinak by mi jeblo!

daniela1983
19. dub 2014

@wwpetulkaww odporucam nejake ergonomicke nostiko (nie klokanku), manducu, alebo nieco podobne, satek. budes mat volne ruky, aj nieco porobis a ona bude v klude. aky bol porod? moze to byt trauma z porodu. mam znamu ktorej syn rval rok, kvoli urcitym zasahom pocas porodu. podla mna pomoze nosit, nosit a nosit. ja mam 9kg, 7mesacneho chlapa a nosim pomerne casto

svija
19. dub 2014

@wwpetulkaww - asi bych zkusila zabojovat na více frontách. Jednak vyřadit ty největší alergeny ze stravy, mléčné výrobky, soja atd. Já jsem díky tomu došla až v 5ti měsících věku syna k tomu, že má alergii na bílkovinu kravského mléka a dost věcí se nám tím vyřešilo, taky byl uplakánek. A přesně takhle se mi trhal od prsu. Ale to se projeví až tak za týden, dva. Pak bych zkusila to pevné zavinutí od Karpa na spaní, ale samotné to asi stačit nebude, na to už je velká. A pak bych taky pořídila šátek nebo ergonomické nosítko, u nás když už jsme nevěděli co zkusit, aby naši kluci jako miminka konečně přestali řvát, tak šátek zabral vždycky 🙂 . S probiotiky moc zkušeností nemám, ale zkusila bych všechno 🙂 . Držím palce.

martinkaalesek
19. dub 2014

Bohuzel, ale ma s tim take zkusenost @michaelazim

michaelazim
21. dub 2014

Ano já zkušenosti mám a veliké, bohužel ☹ U nás nezabralo nic, od kapiček, probiotik, šátků, Hacku také máme, Kibi máme, prostě nic...náš Patrik prořval už skoro 10 měsíců...byli jsme i v nemocnici ale prostě na nic nepřišli....trpěl na extrémní koliky a z neustálého nošení v náručí si na to prostě zvyknul a vyžaduje to pořád....no má skoro 80cm a 10kg a nosit celý den se jaksi nedá...já brala prášky na nervy, s manželem jsme to málem neustáli ale držíme se....doktorka nám řekla, že je prostě ubrečený, že to tak některé děti mají a většinou se to srovná po roce....také se říká, že tyto děti jsou extrémně chytré a že prostě rodičům velí a ti skákají podle nich a tak to je u nás...já za celý den nejedla, nepila, jen skákala podle Patrika....je to strašně náročné, pro nás je to nejhorší období v našem životě a ještě stále to bohužel neskončilo ☹

daniela1983
21. dub 2014

@michaelazim to snad ta doktorka nemohla mysliet vazne tu poznamku o tom, ze to dieta rodicom veli, ze si defakto vynucuje... 😠

michaelazim
21. dub 2014

@daniela1983 Ale u nás to tak bylo...jemu už tak od toho 6-7.měsíce nic nebylo a nikomu jinému než mě to nedělal....jak byl ale se mnou, řval pořád, jen v rukou ne...musela jsem ale chodit sem a tam a nemohla jsem jen stát, prostě chtěl být pořád v náručí...když ho hlídala třeba ale moje mamka, tak si vydržel hrát sám i 2h...

daniela1983
21. dub 2014

@michaelazim no tak potreboval mamu z nejakeho dovodu. nemohlo sa jednat o zaciatok separacnej uzkosti?

michaelazim
21. dub 2014

@daniela1983 No jelikož jeho pláč trvá už skoro 10 měsíců i když už je to teď lepší, tak asi ne....probrečel nám v podstatě celý den...v průměru brečel denně tak 10h ze začátku...bylo to opravdu těžké a důvod po těch kolikách prostě nevíme...

wwpetulkaww
autor
27. dub 2014

Tak hlásím, že zavinujeme podle karpa a velké zlepšení....už spinká i sama v postýlce a budí se jen jednou za oc🙂 děkuji moooc za rady hodně jste mi pomohli🙂

wwpetulkaww
autor
27. dub 2014

@daniela1983 porod jsem neměla dobrý....26 hodin v bolestech a malá byla hlavičkou mimo tak mi dost museli na sále pomáhat...

wwpetulkaww
autor
27. dub 2014

Zavinování je dobré na uspání malé...jak se vzbudí, už v tom nevydrží a huláká....tak nosím na ruce a snažím se zabavovat...ale marně...no aspoň za ten spánek jsem ráda 🙂

zuny
27. dub 2014

@wwpetulkaww moji kluci taky prořvali asi do 5.měsíce, jak jsem začala dávat příkrmy, tak se to zlepšilo.
Teď mám holčičku, s prdíkama je to lepší než u kluků, ale brečí taky, poslední dobou je nevrlá, ale myslím, že mlíka má akorát, spí teda celou noc, ale dopo vzhůru, pak spí 2-3 hodiny a zas do 21h vzhůru, kojim pak každou hodinu-dvě. 😅
Vidím ale zpětně, že dokud jsem kojila, tak kluci řvali a stejné to bude asi i u ní.
Dávala jsem biopron od 1 měsíce (sáček rozmíchat v MM a dát stříkačkou) a teď dávám espumisan (6 kapek před každým kojením).

evulepruch
27. dub 2014

My meli s malym tohle taky. V noci nespal, knoural, brecel, byl neklidnej, musel se jen nosit , nezabavil se... prvni pulrok byl hroznej. Ja nevyspala, nastvana, zoufala, malej furt uknouranej... Okolo me vsechny ty spokojene, odpocate maminky stejne starych deti, kterym dite prospalo den i noc. Taky trpel na prdiky, a popravde, nic moc zazracne nepomohlo. Kdyz skoncili prdiky, zacli zuby, a proste i kdyz nic nebylo, vecne jen kricel a rval. Nejlepe mu bylo v kocarku kdyz se vozil, tak jsem po probdelych nocich cele dny chodila venku s kocarem, protoze jinde mi neusnul. Ve dne si dal trikrat 20 minut spanku, v noci se nam 12krat vzbudil... Kdyz nebyl v kocarku, tak jsem ho musela nosit. mela jsem na nej satek a vacek, pak manducu. Některé děti prostě takove jsou. Hlavne nesrovnanej s ostatnima, opravdu, kazde dite je uplne jine a potrebuje neco jineho... a rikej si, ze to proste bude lepsi. 🙂 Malej je teda cislo a nespavec doted (3roky) ale ten prvni pulrok byl uplne nejhorsi... No a kdyz mu bylo 20 měsicu, tak nam pribila holcicka, a ja se nestacila divit, jak hodne mimco muze byt. 🙂 spinkala temer furt, dlouho vydrzela jen tak lezet v lehatku a koukat, dala jsem ji do postylky a sama si usla... proste nesrovnatelny... Kdyby se narodila jako prvni, tak mam prvni rok tak pohodovou materskou, ze bych se snad i nudila. 😀 😀 😀 Hodne stesti, trpelivosti, ono se to casem podda. Jo a jeste jednu radu na zaver, nenech si pokazit naladu vsema moznyma radama babicek ci znamych. Zpetne bych rekla , ze me nejvice vycerpavalo to tchynino " no on furt breci, no asi mas teda malo mlika.... no nenos ho porad v tom nositku, zvykne si na to a budes ho nosit az do tri let.... No musis ho nechat trochu vyrvat, prorve dve noci a pak si zvykne....

monihart
27. dub 2014

Ahoj, tak nám, když bylo nejhůř, pomohlo nošení v šátku (kolíbka). Moc jsem to ale vázat neuměla, respektive jsem si nebyla jistá, jestli je tam dobře, takže jsem to tak často nepoužívala. Ale to jak byl malý. Pak jsme začali nosit v manduce a nosíme pořád. Jinak co mi teda hodně pomáhá, aby usnul, je polovysypaná peřinka od Kiedroňové. Bude mít už sice 7 měsíců, ale uspávám v ní velmi často. To zavinování mu pomáhá. Jako se spaním bojujeme pořád, ale spíš nočním, že se velmi často budí.

wwpetulkaww
autor
30. dub 2014

@zuny No já si říkám, že jsem i dost nervóza a malá to ze mě zajistě cítí...třeba se uklidní i až přestanu kojit, ale zatím to nějak nemám v plánu, když to tak funguje...a je to hlavně zadarmo...milionáři nejsme😀

wwpetulkaww
autor
30. dub 2014

@evulepruch No mi bojujeme i v kočáru než usne, protože tam ji nezavinuji tak řve jak tur než jí uspím. No a tak spí tak 20 minut a pak se vzbudí a chce prostě ven, tak jí ještě chviličku zabavím, že jí dám do polosedu a obklopím ji hračkami tak chvilku taky vydrží...no uvidím, až jí bude půl roku což je za měsíc a budu už jí moc dát nějakou omajdu nebo kaši a tak, tak třeba se líp zasytí nebo co já vím....no že by trpěla hlady to určo ne....přibývá nádherně a stehna má pěkně naducané...i tváře.... 😅

evulepruch
30. dub 2014

Já si teda osobne myslim, ze to s jidlem nema moc spolecneho. Proste tyhle deti jsou takovy no... Spis si myslim, ze se to u nas zlepsilo az kdyz se opravdu dokazal zabavit- kdyz zacal lezt a objevovat veci. Jinak my taky bojovali i v kočaru, nez usnul rval, kdyz se probudil, tak taky. ale spal tam aspon dyl nez doma. A to se nesmelo zastavit, to se hned probudil... a jak umel jecet..... vsichni lidi na me koukali jak jecel v kocaru. Jé, já jsem tak ráda, že už to mám za sebou, jeste ted mi jde mraz po zadech, kdyz si na tohle období vzpomenu. 😀 😀 Hlavne se snaz se uklidnit, ono to fakt to dite citi. Odpocivej, kdyz to jde, a rikej si, ze uz to bude jen lepší 🙂