4měsíční holčička neustále pláče, co s tím?

wwpetulkaww
18. dub 2014

Zdravím,
jsem už totálně vyčerpaná, moje 4 měsíční holčička pořád a pořád brečí, řve a ječí. Nevím co s tím, ničím ji nezabavím je o občas na ruce ztichne, ale musím střídat polohy....jsem už opravdu v koncích...dásně oteklé nemá, najedená a přebalená taky je....nemá někdo také nějakou zkušenost a co s tím??? Prosím poraďte :(

wwpetulkaww
autor
18. dub 2014

Prdí a kadí dobře ....

koncita
18. dub 2014

Jestli cítíš, že není něco v pořádku, nemůžeš přijít na příčinu, tak ji vezmi k pediatrovi....

luciksima
18. dub 2014

pokud takhle nikdy dřív neplakala taky bych šla k dr....at na ní koukne

wwpetulkaww
autor
18. dub 2014

Ona se dokáže usmát,když na ní udělám nějakou blbost,tak nevím co s tím jinak pořád řve a když si s ní hraji tak jí za chvilku chytí rapl a dostane nervy jako když jí nejde dát hrčka dopusy...a spát mi nechce vůbec...to je jak když jí na nože bere ☹

wwpetulkaww
autor
18. dub 2014

Nemám moc dobrou doktorku, pomalu s ničím mi neporadí....a nová mě vezme až v září

jancip
18. dub 2014

@wwpetulkaww Doporučuji knihu Nejšťastnější miminko od Karpa. On tam popisuje, že některé děti si potřebují ještě odžít 4. trimestr a je potřeba mu co nejvíce přiblížit prostředí jako mělo v bříšku. Syn taky jenom řval a postupně jsme to zvládli díky vázání do šátku, svazování na spaní do mumijky apod. prostě přesně na něho sedělo to, co Karp popisuje. S tímto žádný doktor moc nepomůže.

wwpetulkaww
autor
18. dub 2014

Zkusím...já jsem taková smolařka....hold nikdy nebudu mít klid...porod jsem si užila s plnou parádou, bojovali jsme s prdíkama......a od začátku bojujeme se spaním a to mě opravdu vyčerpává...a teď se pomalu připravuji za zoubky. Malá je dost aktivní kope nožičkama neustále a ručičkama mává na poplach a bouchá se při tom do bříška. Je to nervák ☹

wwpetulkaww
autor
18. dub 2014

Dávala jsem malé na noc v pul 8 před spaním jednu dávku nutrilonu z lahve a už je tomu dva týdny co mi lahev už 2x odmítla...ani čaj si z ní nevezme a předtím z ní asi měsíc normálně pila....u kojení se odpojuje a pláče a víc mi pije z pravého prsu než z levého...tam vydrží jen chviličku třeba minutu a z druhého si vezme cca 5 minut...ale přibývá mi krásně má 6200g a jsou jí 4,5 měsíce...

berynka
18. dub 2014

@wwpetulkaww a seš si jistá, že jí netrápí to bříško? Starší dcera byla taky hroznej uřvanec, kojila jsem plně cca 5 měsíců, tak jsme přidali Nutrilon, kakala bez problémů a ani neměla jiné potíže. Ale byla hodně často taková nespokojená, neklidná, ubrečená ap. Dneska zpětně vidím, že musela mít nějaké koliky a až tak po tom prvním roce se to celkem srovnalo.

U mladší dcery už nějaká reakce na mléčné výrobky byla hned ze začátku a po jejich vysazení je to úplně jiné dítě 😉 .

marketnieuw
18. dub 2014

@wwpetulkaww nas syn probrecel prvnich 5 mesicu... mel alergii na mliko, ale nam to vubec nedoslo... po 3 tydnech od nasazeni spec. nutrilonu to bylo uplne vymeneny dite

wwpetulkaww
autor
18. dub 2014

Už jsem myslela, že přejdu na UM, ale dcera mi odmítá tu lahev....občas jí pomůžu rourkou, ale žádnou změnu nevidím...cvičíme nožičkama....masíruji bříško...no jsem v koncích holky...za chvíli mi z toho hrábne...

luciksima
18. dub 2014

já myslela,že je uplakaná tak až ted....já si s malou zažila hodně krušné chvíle...vše začalo porodem :-/ malá řvala už v porodnici jak tur tam to nikdo neřešil pak se nám i dusila skončili jsme na jip řvala pořád až ve 3.měsících mi dr.řekla,že je malá dráždivé a hypertonické miminko a vše to měla z porodu :-/ začli jsme chodit na RHB tam nám radili pořád nosit v klubíčku,chovat jí co to jde tyto děti to moc potřebují hodně nám pomáhalo lehátko...o spaní bych mohla vyprávět a o prdíkách též ty měla do 8.měsíců spát nechtěla ani za nic v postýlce nebude ani náhodou uspáváme jí a spí s námi v posteli,ale spaní má na prd pořád....musíte vydržet i když je to těžký....naše malá se tak nějak zklidnila po 7m.,ale ufnukaná a uplakaná je pořád,ale už ne tak jak na začátku to byla hrůza děs...držím palce at je brzy líp!

luciksima
18. dub 2014

@wwpetulkaww ted jak to čtu to samé dělá naše malá kope a mlátí rukama jak o život přesně tohle dělají hypertonické děti nemůže být taky když jste měla porod na prd...

luciksima
18. dub 2014

zkus jinou lahev třeba malá mi vezme jen jednu značku jinak ani náhodou do pusy jinou ani nestrčí....a kojení byl u nás taky boj vůbec se nechtěla přisát pořád se odtahovala,vztekala atd...

koncita
18. dub 2014

@wwpetulkaww a zavinuješ? I když už je na to skoro velká....probiotika dáváš?...jinak já si myslím, že by to mohl být dráždivý typ miminka...podívej se jí na pupík, aby si nevykřičela kýlu ju?

wwpetulkaww
autor
18. dub 2014

To je možné....někdy si myslím, že dělám něco špatně...známá má stejně starého syna a není vůbec uřvaný...hraje si sám.. povídá si a v noci spí celou noc...

irennn
18. dub 2014

Doporučuji jít do skupinky Kontaktní rodičovství. Mám podobné,ale starší dítě...holky mi velmi pomohly ho pochopit a zvládáme to..náš sice nebrečel,ale jen se vztekal,zuřil,dělal mosty...neuměl spát...od té doby,co spíme spolu všichni v posteli, uspávám v hacce a porozuměli jsme si, je to o mnoho lepší,fakt,hlavně vydrž! Pošlu ti pozvánku

wwpetulkaww
autor
18. dub 2014

Pupíček má v pohodě....nezavinuji a nevím co myslíš probiotika...omlouvám se ale asi jsem blbá

wwpetulkaww
autor
18. dub 2014

@irennn děkuji jsi zlatá 🙂

nae
18. dub 2014

@wwpetulkaww ahoj, v prvom rade treba vylúčiť organickú príčinu - či maličkej nevadí mliečko, ktoré pije - ak kojíš, chcelo by to skúsiť stravovať sa dlhšie diétne (tzn. žiadne nadýmavé veci, žiadne mliečne výrobky apod.). Može mať skrytý reflux a to ju može tak dráždiť. Častejšieho používania rektálnej rúrky sa neboj, používaj ju tak často, ako možeš, ak máš pocit, že to malej pomáha.
Može jej vadiť niečo, čo by ťa vobec nenapadlo, napr. kvitnúce kytky, domáce zvieratko, apod. Alebo proste z toho musí vyrásť, ako sa vraví, ale treba skúsiť čo najviac, aby z toho nehrablo rodičom - úplne ťa chápem.
Tiež by som ju skúsila čo najviac izolovať aspoň na čas od vonkajších podnetov, tzn. nosiť čo najviac v šátku alebo v ergo nosiči, spánok v zavinovačke atď. Kniha od Karpa Nejšťastnější miminko v okolí je naozaj výborná, skús si ju kúpiť, nám pomohla naozaj značne...

nae
18. dub 2014

@wwpetulkaww probiotiká sú pre takto malé deti kvapky, pre dospelákov kapsle - veľmi pomáhajú detským bruškám, aby sa v nich usídlila tá správna črevná mikroflóra. Značky sú napr. Infant dophilus, BioGaia, pre dospelých Bioptron (je fajn, keď sa probiotiká dávajú aj detičkám, a súčasne ich užívajú aj kojace mamy).

wwpetulkaww
autor
18. dub 2014

Tak ty nemám, jak jsem již psala...moje doktorka je jako na baterky....s ničím mi neporadí a říká, že je vše normální....a jak správně zavinovat? stačí jen do deky? nebo?

luciksima
18. dub 2014

@irennn můžu taky poprosit pozvánku?Děkuji
@wwpetulkaww na naší malou zavinování nepomáhalo spíš to bylo ještě horší a vztekala se ještě víc...na spaní jí pouštím bílí šum a když usne pomalu ho vypínám a ještě jí dávám do postýlky něco mého aby mě cítila tričko,šátek apd.http://www.uspavac.cz/vysavac.html#.U1D3qYZ...

nae
18. dub 2014

@wwpetulkaww Probiotické kvapky kúpiš normálne v lekárni bez predpisu, doktorka si može trhnúť nohou.
Čo sa týka zavinovania, normálne si zadaj do googlu heso zavinování miminka, alebo kuk na youtube - tu napr. Karp zavinuje malého cvrčka

https://www.youtube.com/watch?v=n7m7iWdXypY
wwpetulkaww
autor
18. dub 2014

Uspávač na malou nefunguje...máme i svítící a hrající želvičku...kolotoč nad postýlkou ale nepůsobí to na ní....teď jsem se dívala na to video od Karpa jak zavinuje...no to je neuvěřitelné...musím vyzkoušet...bože až slzy mi vytekly...

vvekulka
18. dub 2014

Měla jsem ten samí problém jak popisuješ, malý plakal a plakal a plakal, byla jsem už v koncích a vyčerpaná, měl asi bolení bříška, začali jsme dávat kapečky bioGaia a ty po týdnu pomohli, když jsme je dobrali kamarádka mi doporučila espumisan a ten byl super, dáváme do ted aspon na noc...ale i tak malý plakával a kámoška mi doporučila znovu zavinovat a to opravdu pomohlo, zklidnil se.Kojila jsem do jeho pěti měsícu a také měl potom problém přejít na flašku, bojovali jsme víc než týden a vyzkoušely různé druhy lahví až zabral na značku tommee tippee, měla by připomínat prso.Na flašku si tak zvykl že už pak nechtěl zase prso, ale je to úleva když už pije jen z flašky, protože se mi taky odpojoval pořád od prsa a plakával, takže to bylo dost vyčerpávající kojit.Ted jsme spokojení oba.🙂

koncita
18. dub 2014

@wwpetulkaww určitě zkus zavinovat, stačí do pleny, jestli nemáš zavinovačku...probiotika kup v lékárně, oni ti řeknou co a jak se s nima zachází....

zuzaprosek
18. dub 2014

Je hrozne těžké radit, protože kazde díte je jiné a vyžaduje neco jiného, je jiná osobnost ( vidím to u svých synů, kdy každý k tomu, aby byl spokojený a klidný, vyžadoval neco jiného a jsou úplne jiné povahy ). Zkusila bych taky probiotika, v lékárně jdou koupit i v kapslích forte vhodné jiz od narození, prášek z kapsle se promíchá s tekutinou a dá na lžičku, jsou perfektní a cenově přijatelnější než drahé kapky. Zkusila bych vse, aby bylo díte spokojené a vyjít mu vstříc s uspáváním - nosítko ergonomické nebo šátek, nosit klidne přes den v nosítku, na uklidnění a spánek zavinovat, dudlík, přes den klidne mít kočárek v bytě a uspat v kočárku. Nekdy děti chtějí spinkat na bříšku, uklidňuje je to a pokud spí na zádech, budí je pohyb rukou, mají lehké spaní ( lékaři na bříšku spaní nedoporučují ), ale moji kluci měli oba období, kdy tak spát chtěli, a pak zase po nejaké době začali spát na zádech nebo boku. Knížku od Karpa mám, na youtube je video zavinování. Já koupila pro druhého syna použité ergonomické nosítko beco odtud z bazaru, cena byla super a kluk je spokojený. Trhat od prsa se může i tím, ze je najedená a nechce ( tím, ze možná krmíš kvuli pláči častěji ), pokud přibírá, tak je vše ok.

katyxq
18. dub 2014

zkus kouknout na https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek , https://www.modrykonik.cz/kojenecka-kolika a https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete .... snad tam najdeš rady, které pomůžou .... u nás potřeba kontaktu (nošení, společné spaní) a reakce na moji stravu (mléčné a sóju) a moje i její spǎtná střevní mikroroflóra (omezit sladké, mléčné, lepek, brát po jídle probiotika a případně před jídlem Hylak forte( , taky potřeba čůrat a relativně často se kojit (ale teď už vím, že co dvě hodiny i hodina je normální vzorec kojení)

nae
18. dub 2014

@wwpetulkaww ešte som tu objavila pekný obrázok: https://www.modrykonik.cz/blog/clara.7/album/za...
p.s. čo sa týka probiotík, tak vačšinou zaberajú až tak po týždni.