4týdenní syn se budí krátce po usnutí. Jak uspáváte?

alesivi
13. říj 2014

Ahojky holky, máme 4týdenního chlepečka, přes den po kojení, ale i večer po koupání a kojení je úplně vyřízený, prso už si spaním ani nevezme. Uložím do postýlky a po cca 15min se probudí plný síly a pláče, bříško ho netrápí, prdíky i kakání máme v pohodě. Jak uspáváte??? Nechci nijak pokazit špatným návykem režim spánku i když vím, že je jěště maličký a vše se bude hodněkrát měnit. Nevím zda je rozumné malého z postýlky vyndat a chovat, nebo znovu začít kojit, vyplakání nechci praktikovat, hodně se zaliká když pláče... nerada bych si pak malého naučila, že bude vstávat každých 20min a chtít kojit,nebo chovat... Děkuju ivi

werunkaw123
13. říj 2014

Je ještě maličký.. Já syna kojila kdykoliv kníknul do zhruba dvou měs... jim kolikrát jen stačí cítit tu blízkost té mámy, pocucat a do chvilku zase usne 😉

katyxq
14. říj 2014

Koukni na https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek ... že tě potřebuje a to blízko, je naprosto přirozené a pro zdravý vývoj dítěte důležité 🙂. Vychovat je odvozeno od slova chovat 🙂, a to nejen v českém jazyce, to není náhoda.

santron
14. říj 2014

@alesivi já taky dám hned k prsu a usne..je to nejjednodušší a pro mimčo asi nejlepší metoda. u syna jsem zkoušela všechno možné,ale bylo to zbytečné. časem se naučil spát sám a celou noc.

drakenn
14. říj 2014

4 týdenní?zkoušej.. v postýlce, u prsa a pak přendat, usínáte oba u prsa.. teď je na tobě, co si zvolíš.. já uspávala a vlastně celý den měla dítě v šátku.. jen jsem ho přendala do postýlky. Po koupání jsem si ho uhajala v šátku, přendala a on spal.. vyzkoušej všechny možné varianty.. doporučuji šátek.. děcka jsou v klidu a hodně se udělá..

alesivi
autor
14. říj 2014

Hodně už jsme toho zkoušeli, nakojím kolem půl 9 a hezky spinká položím a po chvilce je zase vzhůru, když nakojím znova stejně neusne a akorát pak pořád hrozně ublinkává, protože se před tím najedl hodně. Když jenom konejším stejně pláče, třeba i tři hodiny, jako dneska ještě nespí. Dávala jsem už i na bříško, ale to se mu také nelíbí... v zavinovačce se hrozně vzteká, úplně háže ručičkama a když mu ručičky zavinu do zavinovačky je úpně nepříčetný... Jinak holky děkuji za rady, jsem ráda že jste si dali práci odepsat 🙂 nechci malého nechávat vyplakávat, trhá mi to srdce, ale zase nechci aby si ze mě nenápadně vypěstoval nosícího otroka

somalicats
14. říj 2014

@alesivi Až maličko povyroste, tak to chování a nošení bude tak jako tak vyžadovat 🙂. Normálně bych ho uspávala v šátku nebo u sebe v posteli (to se osvědčilo mně - když malá nezabere nebo se v noci probudí a nemůže usnout, tak si ji beru do postele a spí během chvilky - jinak je v postýlce, ale postýlka stojí hned vedle mé postele). Co na tom, časem z toho stejně vyrostou a pak se Ti bude ještě stýskat po té době, kdy se nechal chovat a nosit a spal s Tebou v posteli... 🙂

alesivi
autor
14. říj 2014

jinak články o spánku jsem si přečetla už minuý týden, ale zajímaly mě konkrétní názory od maminek 😉

luciesofi
14. říj 2014

@alesivi za mě šátek..měli jsme to stejné 🙂

alesivi
autor
14. říj 2014

dnes je to tedy opravdu nejhorší usínání... nakojím pomazlím, spí mi v náručí že nevnímá, položím a za deset minut můžu začít znova... takhle už jedeme od půl 9...

aarriel
15. říj 2014

Tak to jsme na tom úplně stejně ☹ Já už včera zoufalstvím brečela ☹ Zavinovačka je k ničemu, v postýlce se jí nelíbí, jediný kde jakžtakž spí je hacka ☹

alesivi
autor
15. říj 2014

tak já ještě nebrečela 😀 nesmíme se nechat zlomit!!! prostě i dnes má neklidné spaní, spinká chvilku a probudí se, je vidět že je unavený, ale neví jak do spaníčka... a já už také nevím... 😒
ani v kočárku neměl klidné spaní... možná počasí, nebo už nevím ... každopádně z hodného miminka je terorista 😀

blanche1206
15. říj 2014

Taky jsme to tak meli,az mi "docvaklo",ze nechtel spat na zadech,ale na brise!!!na tom byl tuhej a spal krasne.Konzultovala jsem to s doktorkou kvuli syndromu nahleho umrti,a ta rikala,ze v tom nevidi problem,kdyz mu to vyhovuje...meli jsme tedy monitor dechu...

privka1984
15. říj 2014

Taky mam doma nespace, ale rocniho 🙂 . To co pisete mi pripomnelo obdobi do 5 mesicu, mival boleni briska, nespal mi v kocarku ani postylce, ale v rukach, na hrudniku. Uspavani na balone. Boleni trvalo do tech 5 mesicu a potom zacaly zuby. Od porodu jsem nespala jeste ani jednu noc v kuse 🙂. Nekdy se budi i po pul hodce v noci. Pevne nervy.