5-ročný syn hovorí, že je dievča. Máme to riešiť?

adrianka1712
23. bře 2013

Ahojte, mame doma skoro 5-rocneho chlapca, a s manzelom riesime asi dost nezvycajny problem. Uz je tomu asi mesiac, co si nas syncek zmyslel (asi to niekde pocul), ze je dievca amusime ho volat Hello Kitty. ma rad vsetko ruzove, dokonca ani jogurt nesmie mat inu farbu. Zo zaciatku sme to nejako extra neriesili, ale uz to zachadza naozaj daleko. Raz sme na ulici stretli male dievcatko s ruzovou kabelkou hello kitty a nas maly zacal kricat, ze to moze mat iba on a nikto iny..Alebo ked mam uviest dalsi priklad...Ked idem s malym na zachod, nesmiem vidiet ze ma pipika, lebo on tvrdi, ze on je dievca, ze on nema pipika. Ked som s nim raz bola na urade nieco vybavovat a pani sa pytala na jeho meno, ja som povedala ze Samuel a on zacal ziapat, ze on sa vola Hello kitty. Uz som z toho na nervy, denne to pocuvam asi 500krat. cakame dievcatko, a dokonca mi zakazal kupovat ruzove oblecky pre mimi, atd. Tych prikladov by som mohla vymenova vela. Prosim, poradte, mame to nejako riesit? Ak ano, ako? Dakujem za rady.

sisstin
23. bře 2013

@adrianka1712 ahoj, no může to být přechodné období, v práci máme taky chlapečka, kterej miluje růžovou,sukýnky atd. Ale pokud by to přetrvávalo, tak bude asi potřeba to řešit u psychologa, ona transexualita se může opravdu projevit už takhle brzo. Ale myslím, že na 99 % to je fakt jen přechodný 😉

krystalka
23. bře 2013

Ahoj - jen mě tak napadlo, jestli to nějak nesouvisí s tím, že teď čekáte holčičku a třeba o tom hodně mluvíte a on má nejspíš nějaké obavy jak to všechno potom bude, tak prostě chce být taky tak trochu vaše holčička a prostě se do té role vžil 😉 - nevím, jestli jsem se dobře vyjádřila...jinak bych asi vyčkala, ono ho to nejspíš přejde samo a pokud ne, tak se poradit s tím psychologem, jak psala Sisstin...
Jinak mám taky 5-letého syna a ještě nedávno ho taky upoutalo kdeco, co jsme zrovna viděli s Hello Kitty - pro něj to tedy byla spíš prostě "kočička", ale že je růžová mu nevadilo ani v nejmenším 🙂

evulinkab
24. bře 2013

@adrianka1712 Ahojky, jak již bylo psáno, muže to být jen přechodné období a prejde to.Pokud to bude pretrvávat, určite bych zasla k dets.psychologovi..

macamliecna
10. únor 2020

@krystalka
@sisstin dobry vecer, moj syn toto tvrdi uz dva roky a ma teraz 5. Neviem ci to mam riesit..