5-ti měsíční miminko - jaké hračky a jak vypadá režim?

vespinka
21. říj 2013

Zdravím všechny zkušené maminky,
poraďte mi, prosím, jak by měl vypadat režim 5-měsíčního dítěte? Vstáváme kolem 9, kojím, pak si hraje pod hrazdičkou, dokud nezačne mrčet. Tak ji přebalím a jdeme na procházku, většinou usne. Kolem poledne další kojení, a snažím se jí pak dávat spinkat. Odpoledne už je trošku umrčenější a večer jí už pod hrazdičku nedávám, je unavená. Nicméně, chodíme se koupat kolem 9 večer, protože ona obecně spí strašně málo, a v 6 ráno už většinou je vyspaná, takže ji přemlouvám s dudlíčkem. Moc nevím, jak jinak ji zabavit, máme hrazdičku, a tam má zavěšené hračky a hlavně ráno a časné odpoledne si hraje dost dlouho sama. Občas si prohlížíme říkankovou knížku a říkáme si, někdy jí zpívám. Nechci ji zase zabavovat 100% času, ale ráda bych pro ni našla nové podněty. Moc děkuji za tipy 🙂

lv
21. říj 2013

hací deka,na bříšku? přetáčení přes nožičku?

mamba79
21. říj 2013

No za mě teda chodit spát v děvět a později je nemyslytelné, kolem deváté chodím spát já s manželem, ale každý to nějak máme. Kdyby vstávala v 9 ráno, tak nestihneme ani žádné cvičení a to u takhle starých dětí už funguje
U nás to bylo tak, kolem 6-7 vstávání, vzhurů vydržela vždycky tak dvě hodinky, spala 3x denně cca hodonu, spát chodila 6-7. U nás fungovala hrazdička, na to jsem jí pověsila co zrovna frčelo, na bříšku a o zeď jsem jí opřela knížky, to jí taky moc bavilo, taky bříškem na míčy, hodně jsme cvičili kutálení u nás v posteli, taky jí bavilo, když ležela na bříšku a já jí kutálela míčky a ona se snažila kutálet mě, to jsme se moc nasmály, Ono toho moc nezvládnou, po každým spaní se najedla, pak si chvilku hrála, pak spala. A tak pořád dokola. Venku spala přes den vždycky, ale máme zahradu, takže na procházky jsme chodit nemusely. 2x denně začala spát až kolem 7 měsíce.A navíc, jestli Ti spí málo, tak jí dej spát dřív. Naše ať jde spát v šest nebo v půl osmý, vždycky vstane ve stejńou hodinu. Platí čím dřív jde dítě spát, tím později vstává...

maximsarah
21. říj 2013

@vespinka mám stejně starou holčičku a režim máme takový. Ráno vstáváme společně v 7 celá rodina 🙂 Starší dcera se pak připravuje do školy a mezitím my s maličkou už dovádíme. Snaží se plazit, točí se na všechny strany, když potřebuji nechám jí samotnou v postýlce. Zabaví jí kolotoč a má na postýlce namotané různé hračky, hada atd... Jinak sama si hraje i pod hrazdičkou a za mě vřele doporučuji koupit hopsadlo. My máme tohle http://mimi-vyskov.com/17344-bright-stars-aktiv... kupované na bazárku a můžu říct že je k nezaplacení. Malá se vyřádí, je hrozně spokojená. Snídáme kolem 8 ráno, oběd má ve 12 a večeří v 6 večer. Mezitím i kojíme. Na procházky chodíme jak nám to vyhovuje, v tomhle režim nemáme. Potřebuji nakoupit tak jdu, odpoledne chodíme kolem 3-4 ven. Koupeme v 6.30 každý den a v 8 večer malá spinká jak dudek 🙂

kajalka
21. říj 2013

@maximsarah Hlavně jestli bude spokojená, až jí odejdou záda v pětadvaceti.

maximsarah
21. říj 2013

@kajalka to tedy nevím proč. Hopsadla, chodítka jsou od půl ročku, to my máme za chviličku. Starší dcera mi sama bez držení chodí od 9ti měsíců. Sama musím vědět nejlépe jaké mám doma dítě a když je tak šikovná že to zvládne, tak ať si hraje, nenechávám jí tam hopsat hodiny. A navíc, nevím proč by měla celý den jen ležet když jí to prostě nebaví. Některé děti se v půl roce neumí přetočit samy na záda, některé ano, každé dítě je jiné a každá maminka by snad měla vědět co zvládne, navíc jsem to řešila i s naší dětskou dr a ta v tom nevidí problém.

kajalka
21. říj 2013

@maximsarah A víš, proč jsou už od půl roka? Aby na tom prodejci rejžovali prachy co nejdřív. V půl roce dítě sedět zdaleka neumí, maximálně pasivně. To, že se v pasivním sedu udrží, neznamená, že je na sed zralá. Doktoři mají často a ve spoustě věcí pomýlené názory.
Ber to jak chceš, třeba se nad tím aspoň zamyslíš.

baraz
21. říj 2013

vstáváme kolem 8 hod, najíme se, neli si hraje na dece - já jsem u ní (čteme knížky, cucá hračky,... to všechno z pozice na bříšku) nebo uklízíme - skládáme plenky, luxujeme ... pak jde spinkat, jídlo, hraní, procházka, jídlo... a tak až do večera. do postýlky chodí v 19,30. předtím obden koupeme... 1x za 14 dnů máme plavčo, od příštího týden každý týden. a začnem chodit do montessori přípravky

maximsarah
21. říj 2013

@kajalka každý na to má jiný názor. Vychovala jsem stejným způsobem první dítě a nemám pocit že bych něco zanedbala. A nevím kde jste přišla na to že děti neumí v půl roce sedět. Třeba mé kamarádky syn už sám sedí 🙂 Nemůžete podle svého dítěte soudit jiné!

leni78
21. říj 2013

@kajalka Každé dite je jiné. Muj mladší na začátku pátého mesice vzorove sám seděl.to znamená z lehu se sám pretocil na břicho, podeprel se rukou na bok, pak dopředu a šup zprima seděl jako paša. Normálně seděl, hrál si, když jsem ho dala lehnout, za pár vteřin seděl jak frajer. 🙂 To mu bylo prosím 4 měsíce a deset dnů. Za dalších deset dnů regulérně lezl, na začátku šestého měsíce se stavěl o nábytek. To mu vydrželo strašně dlouho a pustil se až na 11 měsíci. Každopádně začátek byl raketovej 🙂 Proto nelze tvrdit, že dítě nemůže aktivne sedět na šestém měsíci. Muze, moje dítě je toho příkladem. 🙂

silvapokorna
30. zář 2016
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

V tomto věku rozhodně hrací deka. Pověšené hračky se dají měnit, nebo dát dítěti do ruky přímo. A super je zrcadlo, to pomáhá při učení na bříšku, pasení koníčků 🙂