5hodinový let s 15měsíčním dítětem. Jak jste to zvládly?

petrakm
28. bře 2012

jak jste to zvladly?Mate nejaky trik,tip 😉 ?zvazuji cestu..prcek neposedi, chce jrn chodit,.slysela jsem, ze se dava diazepam, to mi prijde trosku sila, ale asi si ho dam sois ja..dekuji za pomoc

veruska007
28. bře 2012

Ahoj, ja teda s prcky neletela, ale hodne cestujeme, bezne s detmi jezdime v kuse 5h v aute... nejlepsi je dite zabavit - krmim krupkama, ctu knizky (mam plno pohadkovych knizek z levnych knih, male, maji super format, stoji 29... mame uplne vsechny, co kdy vydali, urco pres 20), potom jsem maleho nechala ukazovat, co je na obrazku... ono to uteklo. Diazepam bych urco nedala, kdyz uz, tak kinedryl, ale napred vyzkousej, jak Ti u ditka pusobi, mne treba uspava, ale brachu aktivizuje. Jinak moje deti jsou taky hodne zive... ale pri cestovani jsou spokojeni

popellka
28. bře 2012

Dobrá otázka, taky bysme chtěli letět s 15 měsíčním dítětem, ale asi jen 2 hodiny, největší strach mám z bolení uší - protože já na to u přistávání docela trpím 😖 ☹ a radši bych asi šla taky do toho Kinedrylu 😉

jarunice
28. bře 2012

no já létám od 17.měs. s malým 1,5h. a je to docela opruz. malý dítě nemá vlastní sedačku, takže pokud je smůla a je letadlo narvaný, tak jsem ho měla párkrát na sobě, skákal mi po hlavě, svíjel se...no strašný. ale dávám za pravdu, že kukuřičný křupky nenadělají nepořádek a trochu zabaví a pak knížky, jiné hračky do letadla ani nejsou vhodné, protože tam není prostor na hraní. Ale většina společností dává rodičům s dětmi přednost do letadla, takže nastupují jako první a pokud je místo, nechají celou trojsedačku pro Vás. Pití pro dítě jsem si vždycky brala sebou do letadla, akorát na kontrole se z toho musím napít, jestli to není jedovatý 🙂 no držim pěsti, ať to zvládnete, snad letíš s manželem, protože je vždycky příjemnější, že dítě neskáče jenom po tobě 😀

garfie
28. bře 2012

no, určitě je lepší letět ve dvou, jak píše jarunice. Malá měla přesně 15 měsíců-letěli jsme teda asi tři hodiny a bylo to úplně na klid, ale ona je zase docela pohodové dítě. Jak říkají holky, něco na čtení, v letadle se můžete i projít, pokud letíte na noc, snad usne....na nic jsou i ty přesuny a čekání na letišti...ale dá se to v pohodě zvládnout bez diazepamu 🙂 Hlavně z toho nedělat vědu-a modlit se za příjemný spolucestující, protože dost možná bude skákat po hlavě i jim 😀

kaeth01
28. bře 2012

naletali jsme toho docela dost - 30hodinove lety od dcerinych 6 mesicu 🙂 takze 5hodin das v pohode - ja hoooodne studovala ohledne drog v letadle pro deti - letela sem s ni i sama v necelych dvou letech a fakt sem mela bobky jestli to zvladnu. ale zvladly jsme to - do prasku bych nesla.. jedno velke proti je, ze u deti vetsina techto drog zpomaluje dychani - coz kdyz vezmes jaka je koncentrace vzduchu v letadle nedava moc valny vysledek.. kazde dite navic reaguje na jiny lek jinak a i kdyz kinedryl v aute zabere, v letadle muze mit uplne opacny vysledek.. 😒
nevim s jakou poletis spolecnosti ale 5 hodin - to hadam ze budes mit vlastni TV - nech maleho cvakat s ovladacem.. casopisy s nalepkama jsou super.. pohadkove leporela (takove ty skladaci knizecky do kapsy jsou taky vdecne), a jinak chodit v ulicce tam a zpatky az do zblbnuti taky udela svoje - navic to probehne xkrat a unavi se 😀
na lidi kolem sebe nehled.. 😀 ne vsichni se budou tvarit nadsene jak vas uvidi 😎 ale proste jeden nevyhovi vsem.. ja malou nikdy nenechala rvat aby se urvala ke spanku - sem ohleduplna!! a to dost si myslim v porovnani s ostatnima matkama co letely s nama... ale trocha place nebo to ze ditko jim poslape na tom malem prostoru nohy natazene do ulicky - to je v pohode..
hodne stesti!!! a neboj 5 hodin fakt neni zle, utece to!!

mamkamarketa
30. bře 2012

ja diazepam dala synovi (tehdy mu byly temer 3 ) leteli 11h pak prestup,2h a dalsich 5h autem. syn ma podezreni na ADHD. sama dr.nam diazepam napsala. samo ho mel i doma na zkousku (aby nahodou nebyl alergicky na nejakou slozku leku) jinak bych ale diazepam dala pri letu delsim nez 10h a po dohode s dr 😉

ange_de_la_morte
30. bře 2012

Když jsme s rodiči žili ve Francii běžně jsem každý měsíc létali do Česka , nevím přesně jak dlouho sme letěli ( Ostrava - Praha- Amsterdam - Toulousse) a když sme letěli poprvé brácha měl 13 měsíců .... všechno se zvládalo uplně bez problému , a bez jakýchkoliv prášků , brácha měl z toho srandu že je kolem spousta lidí

nilika
1. dub 2012

ahoj,máme za sebou s 16 ti měsíčním synem 22 hodinový let a do toho 3 přestupy,zvládal to úplně skvěle(na rozdíl od tatínka),ale asi bych s ním neletěla sama,my jsme byli 4,tak když bylo potřeba-na záchod,najíst se a tak-tak jsme si ho přendavali,ale jinak bez problémů,měla jsem taky strach z oušek,ale nic......po dobu letu jedl,pil,hrál si,pokřikoval,spal.

sawmy
2. dub 2012

Ahoj tak to ja si dam koncem dubna 11ti hodinovku v letadle a to nemluvim o tom cekanim pred tim odletem a to sama a muj neposeda 15mesicu 😝