5měsíční dítě je neustále protivné

baluci
20. črc 2017

Zdravim maminky, prosim o uklidneni. Muj syn bude mit 5 mesicu. Byl hrozne hodne usmevave miminko. Ale v poslednim tydnu je to strasne. Jsem na pokraji nervoveho zhrouceni😖porad se vzteka,krici. Nemuzu se ani vycurat. Driv si hral sam na zemi treba i 20 minut. Ted mi spi jen v jedoucim kocarku-doma vubec. Odmita i prso a to fungovalo vzdycky jako uklidnujici prostredek.Chovam,nosim v manduce,zpivam,povidam-to je jaks taks v klidu,ale jak ho polozim a treba si i vedle nej lehnu tak spusti takovy rev,ze to doslova trha usni bubinky. Je najezeny,prebaleny,myslim si ze mu nic nechybi ale asi joo kdyz dela takovou hruzu. Nevim co to muze byt-zuby? Prosim kdo to zna, poradte!

baluci
autor
20. črc 2017

Jinak se omlouvam jestli se to tady nekde resi,ja to pisu s kricicim ditetem na rukach tak jsem se nedivala jestli to tu nekde uz je

annasmyckova
20. črc 2017

to může být cokoliv -zoubky, nejste třeba po očkování?...může ho bolet v krku, bříško...jestli byl doteď klidné miminko, nebude to jen tak (naše třetí dítě byla hodně dráždivé miminko, ale řvala furt -už od narození skoro do 2 let, jak dozrával nervový systém -potřebovala přesný řád, ve stejnou dobu jídlo, koupání ,spaní, svoji postýlku...vyrostla z toho). Může to být nějaká vývojová fáze, kdy už si uvědomuje, že chce jen maminku a pak to zase přejde (nezkoušeli jste na spaní nějaký bílý šum? -na youtube jich je spousta), třeba potřebuje houpání (pokud je v klidu v kočárku a v nosítku) -nějaké houpací lehátko nebo hojdavak...A ještě jedna věc, co mám vypozorovanou, pokud jsem chytala nerva (což u ječícího dítěte není žádný problém), miminko jen zrcadlilo moje naladění, takže neustálý kolotoč..Tak zkus být co nejvíc v klidu, sluchátka na uši, zpívej...cokoliv, co tě "přeladí"...

monaluza
20. črc 2017

Podle mě fakt ty zuby, přesně to samé měl syn, někdy ve čtyřech pěti měsících "fáze neodložitelnosti", trvalo to celkem dlouho, než se vyklubal první, ale pak už mi to bylo konečně jasné 🙂. Opravdu doporučím to nošení, na uklidnění při zoubcích se nám později osvědčila i homeopatika (Chamomilla).

lenkajan
20. črc 2017

A uz se maly plazi/ leze? Mam zkusenost vlastni i ostatnich maminek, ze kdyz se deti dostaly do faze, kdy uz je nabavilo lezet, byly nejaky cas hodne protivne. Plazenim/lezenim se vse vyresilo.

baluci
autor
21. črc 2017

Nee neleze, jen se otoci na brisko,tam si chvilku hraje,ale jakmile se nemuze dostat zpatky na zada tak se zacne vztekat. Je to moc narocny uz! Bily sum jsem zkousela a to usnul jen na 15 minut. Uz nevim co to je. Nejdriv me napadly ty zoubky,pak treba nejaka laktacni krize...ale tezko rict. Vcera jsem byla u mudr...a podle ni malymu nic nechybi..chtela me uvrtat do UM ale to ja nechci. Nevidim k tomu zadny duvod. Pritom v noci spinka krasne,je zlaticko. Jen pres den je takovy.

dora13
21. črc 2017

Muze to byt cokoliv -- zuby, frustrace z toho, ze se nemuze hybat tak, jak by chtel (moje deti to delaji vzdy predtim, nez se nauci nejakou novou vec), mozna je mu proste horko. Kazdopadne, at je to, co je to, tak to prejde🙂 Ja si v takovych dnech vzdycky opakuju furt dokola "jetojenfazeaprejdeto" a celkem to zabira😃