5měsíční dítě se v noci budí co hodinu a chce pít

sabulice
22. srp 2013

Dobrý den, mam pětiměsíční dítě, které plně kojím. Už hezky začalo spát celou noc, poslední kojení v devět večer a budilo se mezi 5-6h ranní. Přes letní vedra jsem mu začala dávat pít vodu. Ted, i když vedra nejsou, dítě se mi v noci co hodinu budí a chce pít. Nevím, co dělat. Nedávat napít? Těžko bych vydržela nechat ho plakat, ale jak dlouho se dá vydržet celé noci každou hodinu vstávat? Předem děkuji za rady.

lrg
22. srp 2013

Mám stejně staré mimčo a od narození pije v noci každé dvě hodiny. Jen jednou jedinkrát spala 5 hodin a to už jsem se probudila hrůzou, že je po ní 😀 Myslím, že je to jen nějaké období, u nás je taky každé dva týdny něco jinak. URčitě bych dávala pít, já jsem si malou kvůli téhle frekvenci nastěhovala do postele, jinak bych se asi fakt složila.

nae
22. srp 2013

Ahoj, s mladším sme tiež mali viacero takých období. Postupne sa to upravilo, teraz má 16mes. a budí sa tak 2x za noc na kojenie. Keď sa ti budí, chce kojiť či vodu?
Je to únavné, chápem, ale ber to len ako krátkodobé obdobie a skús si s ňou odpočinúť aspoň cez deň, ak to ide. Držím palce.

ofelieee
22. srp 2013

@sabulice i můj Kuba to měl podobně, okolo 4 měsíců spával hodně hodin v kuse a okolo půlroku jsem zas kojila po 1-3 hodinách... a pak to zas bylo lepší... a pak zas horší... moje cesta byla udělat si to pro sebe co nejjednodušší (třeba spát s ním v posteli, aby mě to nestálo ani o jeden pohyb navíc) a prostě to nechat být... vůbec se mi neosvědčilo snažit se to nějak řídit, určitě ne v tomhle věku, pak jsem spíš byla já vystresovaná a za noc jsem 10x koukala na hodiny... raděj jsem nevěděla, kolikrát se budíme a kolik je 🙂

katyxq
22. srp 2013

je to prostě období (a odezní, aniž by ses jakkoliv snažila, stejně to nejspíš nevyřešíš, jen vystresuješ sebe i dítě, možná ho metodou nechat vyřvat spát donutíš, ale podle mého se to bez následků na psychice dítěte neobejde), takže spíš bych doporučila neřešit to a udělat si to pro s ebe snesitelnější - dítko k sobě do postele, v polospánku vytáhnout prso a ukojit do spǎnku sebe i dítě, počet probuzeni nepočítat a nedívat se na hodinky ... dítko se sice budit stejné často, ale ty budeš ráno mnihem odpočatější, fakt, mám měsíce praxi (malá se stále budí 1-3x za noc, mezi 6. a 9. měsícem se budila, no, mockrát, možná i častěji než co hodinu, ale přesně ti to neřeknu, prostě noční samoobsluha 😀)

tina_7
18. pro 2013

katyxq - ta noční samoobsluha mě pobavila 🙂 máme to poslední měsíc a půl také tak - rezignovala jsem a snahy o uložení do postýlky šly stranou, byla jsem už grogy, od té doby, co mám mimčo u sebe ve velké posteli, se sice nebudí méně, ale já jsem ráno mnohem čilejší a občas si připadám i vyspaně 🙂

macicek2
2. led 2014

Tak to my máme stejné, má příští týden 6 měsíců, večer usne po kolíbání v náručí, vydrží chvíli a pak se často budí, dávám ji čajík a hned usne a nad ránem kolem 2 ji nakojím a někdy až ve 4 ráno ale pak mám problém s tím, že mi pak hned neusne ale až za hodinu někdy hodinu a půl je vzhůru a nezabere ani kolíbání. Když ji nedržím a nekolíbám, tak řve a neusne..Také čekám jak to vydrží a kdy se to zlepší..ted nám pomohlo že byla nemocná, (neměla hlas) protože se budila co hodinu nekdy po půl hodině na kojení..už jsem šílela s nervama a nevyspáním..

klarifoun
3. led 2014

Zdravím,malý je za týden 5měsíců a problém se spaním máme týden.Dřív to také nebylo žůžo,co 2hodiny ale hodinu co hodinu je moc, střídám prso,poté čaj a vydrží max 1,5h.Bylo mi razeno,že si moc zvykla,že k ní vstávám, ať jí nechám brečet,Naposled dát prso o půlnoci a pak až ráno ve 4 v 5. že to kamarádka má osvědčené, že takhle nechala malou 3 noci a ono to pomohlo,tak nevím, jestli je to opravdu zvyk nebo jak čtu, možná zoubky.Jsem nervozní a vůbec si mateřství teda neužívám..co poradit....? ☹

ytak
22. led 2014

Tak je to asi všude stejný, to jsem ráda 🙂 Mě malej spal skoro do 5ti měsíců úplně nádherně, vstával až tak kolem 2-3, někdy i až kolem 4, ale pak se to zlomilo a vstává už většinou mezi 22-23hodinou a pak každé 2-3 hodiny a jsou dny, kdy i každou hodinu! Hrůza. Taky jsem slyšela rady, že ho mám nechat vyřvat, což třeba někdy zkusím kolem té 23hodiny, když slyším, že je to jen takovej slaboučkej pláč,který trvá tak minutku, spíš že ho vzbudí prdík, ale jakmile začne třepat rukama a pláč nabírá na síle, tak se zvedám a jdu kojit. I když mě přijde, že se tím prsem chce spíš jen uklidnit, že to není hlad. Občas už taky zuřím a mám toho dost, někdy je to náročný. Tak snad zase bude líp a vyspíme se 🙂

ai30
13. říj 2016

@ytak Je uz to stara diskuse, ale to je jako bych to psala ja! Muzu se zeptat, jestli jsi nasla najake reseni nebo to odeznelo samo?

ytak
13. říj 2016

No vydrzela jsem to do 11teho mesice, vstavala jsem po hodine a pak jsem si rekla, uz dost. Uz jsem byla unavena, vedela jsem, ze hlad nema, ale nejsem typ mamy co necha dite vyrvat a usnout vycerpanim a samotou, tak jsem ho mela u sebe v posteli, kazdou hodinu co se vzbudil, tak jsem utesila, dala dudlik a pres vikend jsme to zvladli bez velkeho kriku, sice unaveni, ale od nedele uz spal bez buzeni po hodine. Vzbudil se vzdy jen 1x, to jsem ho prendala k sobe do postele a spal dal az do rana. Tak preju hodne sil

ai30
13. říj 2016

@ytak Ach jo, trochu jsem doufala, ze mi napises, ze to trva jen par tydnu a pak uz spi celou noc 🙂 Jeste pul roku bych nedala... Ja prave nevim, jestli to nejak resit, nebo nechat plynout, ale asi neco zkusime. Vyplakat ho taky neumim nechat, posledne, kdyz jsem byla vyrizena a on plakal, zkusila jsem ho chvilku nechat, ale pritel to vydrzel ani ne dve minuty a bezel k nemu. Ja uz jsem byla tak nastvana a unavena, ze bych to i dala, ale prcek ma tak nalehavy plac, ze to proste u nas nepujde. 🙂 On byl prave driv uklidnitelny i dudlikem nebo pochovanim, ale ted kdyz ho vezmeme nebo nedejboze dame dudlik, tak place jeste vic. Chce jenom to prso a i po tom podumlani se ruzne mele a je neklidny. No uvidime, snad se nam to taky podari nejak prekonat...