5měsíční syn se budí v noci, má hlad. Co dělám blbě?

beruska5353
2. říj 2013

Ahoj holky,mam skoro 5ti mesicniho chlapecka,vzdy spinkal dobre,ale posledni mesic jsme nevyspali.Maly se budi nepravidelne nekolikrat za noc,nekdy se napije a spi dal,ale posledni dobou se vzteka u piti, budi se a usina v prubehu.Plne kojim,ale posledni dva dny jsen na noc koupila bebu-myslela jsem,ze place hlady.Ale prvni noc to bylo o trosku lepsi-nevztekal se,ale budil se.Dnes ale v 23hrozny plac,utisil se mlickem-coz nechapu,v 19.hod vypil 180ml beby a jeste 15 min pil z prsu-tak nechaou,ze mel hlad....a pak ve 2 v 5 a v7pil.pres den moc pit nevyzaduje-spis ja mu nabizim....poradte,co delam blbe?zkousela jsem uz metodu z knihy Detsky spanek a budit ho na piti-jenze nevim,kdy ho budit,kdyz se budi nepravidelne...,diky za rady-nevyspala maminka🙂

dorinek
2. říj 2013

@beruska5353 - já měla se synem přesně to samý. Do 5ti měs. spal krásně a pak se začal budit, nakonec se mi už budil po hodině. Taky jsem vyzkoušela všechno možný, myslela jsem, že má hlad. Ale dnes už vím, že hlady to zřejmě vůbec nebylo. Chtěl se prostě tulit a udělat si ze mě dudlík. 😀 Děti si přisátím k prsu řeší i spoustu jiných problémů, ne jen hlad. Vyžadují kojení když mají žízeň, když je jim teplo, nebo zima, když je bolí zoubky (nerostou vám zuby ??), když je něco bolí, když jsou nervózní, chtějí se uklidnit u prsa, mají prostě u maminky pocit bezpečí a dudáním se uklidní. Já jsem taky nejdřív vzdorovala a říkala jsem si, že když je najedenej, tak se nemá co budit, ale pak jsem pochopila, že tudy cesta nevede a přizpůsobila jsem se. Kojili jsme i 8x-10x za noc.Bylo to hrozně vyčerpávající a skončilo to až teď na roce. Posledních 14 dní jakž takž spíme. Takže já za sebe bych radila se prostě přizpůsobit a nenechat řvát. Jestli si nejsi jistá, tak mu můžeš už zkusit dát na noc kaši, abys věděla, že nemá hlad. Ale pokud ho trápí třeba zoubky, tak ho těžko přesvědčíš, aby spal, tím si holt musíme projít všichni 😅 Tak pevné nervy, snad to brzy přejde 😉
Mimochodem, neděláš nic blbě, s miminama je hrozná domluva. Musíš prostě zkoušet, čím by to mohlo být, až na něco přijdeš. A nebo to nechat plavat a kojit, kdykoli si řekne. Ale když už zrovna spí, tak bych ho na kojení nebudila, na to už je v 5ti měs. dost velkej.