5ti letá dcera se najednou začala počůrávat

zuzkajkl
2. črc 2010

dobrý den mám dvě dcery 5 let a druhá má 2 měsíce maminky prosím o radu nevím jak stoho ven dcera se v 5 letech ze dne na den začala pocůrávat a později i pokakávat do kalhot a a chce nosit plíny takže přebaluju 2xod koukala to od sourozence a opičí se po ní je nějaká maminka která řešila to samé

naty
3. črc 2010

já sem to sice neřešila, ale přijde mi...no, že na sebe chce upoutat tvojí pozornost...chápu, že s dvouměsíčním prckem jde těžko jí 100% zabavit, ale pokud to už neděláš, tak bych jí zkusila zapojit do péče o malou - aby si zkusila hrát na maminku a tak...hraje si s panenkama? Že byste spolu mohli jezdit s kočárkama apod. ...nemyslím si, že by to od ní odkoukala, jen chce být taky tak opečovávaná...ale možná se pletu... 🙂

pipos
3. črc 2010

@zuzkajkl já souhlasím s naty mam 3 děti a myslim,že tě chce upoutat jen pro sebe,ale 5 letá holčička už by měla vědět,že to neni dobře a spíš bych sní mluvila trošku jako s velkou a pak jí jako nějak vyhecovat,že nemůžeš jít ven za nějakou kamarádkou,že by se jí smála,že tak velká holka nosí plenky atd na moje děti to platí.

zuzkajkl
autor
3. črc 2010

s panenkama si nehraje a s péčí o malou mi pomáhá právě že viděla pokakanou plínu a od té doby otravovala že jí chce taky nosit že mimi nemusí na záchot já jsem na to nereagovala až když se po čůrala na gauč tak dostala na zadek a ona nic tak jsem bila nucena jí koupit pleny no hrůza navíc mimi má prdíky a porát řve v jednom kuse a nic nepomáhá

naty
4. črc 2010

to byla možná chyba, žes je jí koupila - je to teď takový její malý "vítězství"...chápu, že to byla pro tebe asi nejschůdnější cesta, ale teď se jí bude o to hůř vysvětlovat, že se to už v jejím věku nedělá... 😒 ...já bych jí je prostě vzala a důrazně jí po každý "nehodě" řekla, že takhle prostě ne...nevím ale přesně, co říkat, aby to nějak zabralo...bude to chtít hodně nervů a trpělivosti, ale myslím, že by to bylo na místě...

co si na ty prdíky zkoušela? nám hodně pomohl sab simplex nebo babycalm a co já teda osobně absolutně chválím je rektální rourka...když už sem nevěděla kudy kam, tak vždycky pomohla a byl klid...nebo pak nošení na tygříka, nahřívaný polštářek na bříško (nám moc nepomohlo, ale někomu jo), nošení v klubíčku (po nějaký době se vždycky vyprděl) nebo v šátku, fenyklový čaj...už mě nic nenapadá... 😒

crca
4. črc 2010

Zuzkajkl-asi bych jí na zadek nedávala,když se počůrala na gauč,ale zeptala bych se jí proč to udělala a s těma plínama.......,asi bych jí spíš řekla,že už na tak velké děti plíny nedělají,že už jsou šikovné a musí chodit sami 😉 ,ale ono se to lehko radí,když nejsem v tvé situaci,mám dvojčátka a kolikrát jsem si říkala,že budu v klidu,ale prostě to občas nešlo,kor když jeden řval,druhá se vztekala 🙄 ,takže tyhle rady ber jen v uvozovkách,sama nevím jak bych reagovala já v takové situaci 😉 Jedna známá,měla horší problém,měla doma taky 5 letého syna a narodila se jí holčička,ale ona se ho bála nechat s ní osamotě(teď myslím,když byli třeba v obýváku a ona v kuchyni),strašně žárlil,že i do kočárku ve městě jí kopal,když se mu nevěnovala 😔 ,hrůza!!

brumdinka
4. črc 2010

zuzka souhlas s naty - 100 % chce upoutat pozornost, má pocit že najednou je středobodem rodiny miminko a ona je tak trochu v pozadí + děti se s tím vypořádávají různě tak trochu žárlí - já to měla cca v 6 ti letech kdy se sestra vdala a narodila se moje neteř to samý - pamatuju se jak sem neustále byla na záchodě - ptrostě sem se snažila trochu upoutat pozornost, trochu bejt schovaná až sem si vypěstovala zánět močáku a musela do špitálu, kde mě to rychle přešlo 😀 ale základní chyba byla jí kupovat a dávat ty pleny jako PROČ !

důrazně bych jí vysvětlila, že takhle teda ne, že je velká půjde za chvíli do školy a mnohem líp by bylo kdyby třeba s mimi pomohla, prostě jí zaměstnat tak aby se cítila důležitá a ujistila se, že narozením mimi se její úloha v rodině nemění 🙂

zuzkajkl
autor
4. črc 2010

plínu jí dávám proto že bych měla doma vše pročůrané a pokaděnéjá nechci mít zniený nábytek můžu jí v tom nechat jak dlouho chci a nevadí jí to dělá to schválně můžu jí domlouvat horem dolem a nic nezlobí je hodná jo dělá vše co dělá 5 leté dítko v jejím věku ale z ničeho nic ze dne naden čůrá a kaká do plín a neřekne si ee tak že když nepřebaluju jednu tak druhou chci sní jít do bazénu vodu má ráda ale copak můžu sní někam jít jedna nehoda ve vodě např čůrání a vyhodí nás z bazénu a už se tam nikdy nevykoupem to že půjde do školy toho se taky bojím

zuzkajkl
autor
4. črc 2010

ona je přitom šikulka skoro sama zvládne přebalit jednorázovku pouze počůranou jak je tam bobek tak přebalovat jí nechce tada když stojím pouze nad ní přiznám se že bych jí nepůjčila samotné ani ten kočár je ještě malá

zuzkajkl
autor
4. črc 2010

a když jí jo seřežu tak stejně ten maglajz v plíně bude mít a navíc já nejsem ta která dává dítěti na zadek jen když mi rupnou nervíky

naty
5. črc 2010

a co zkusit...nevím jestli to nebude kontraproduktivní, ale když nic nepomáhá...prostě jí zakázat nějakou její oblíbenou činnost - říct jí, že když se chová jako miminko, tak se s ní bude zacházet jako s miminkem a tohle a tohle miminka dělat ještě nemůžou, takže ona taky nebude...

nebo...dokáže tvůj manžel pohlídat malou sám? Že by sis vyčlenila nějaký čas jen na tu starší a něco byste spolu podnikali, co by sama chtěla...v tu chvíli by ses starala jen o ní a třeba by si tu pozornost přestala vynucovat... 😒

zuzkajkl
autor
6. črc 2010

já to vyřešila po svém nechala jsem jí pokakanou a pozvala jsem její kamarádku k nám domů to byla ostuda panečku když jsem před tou její kamarádkou jí řekla tak co nepůjdem přebalit ta v tu cvíli zrudla že to vypadalo jak když batole tlačí něco do plín a má přitom pořádnou zácpu snad jí to konečně už přešlo byl to podraz ale co se dá dělat

zuzkajkl
autor
6. črc 2010

@naty tak mimčo už prdí sláva nám nepomohlo absolutně nic až ta poslední možnost zabrala rektální rourka je super sundala jsem jí plínu zavedla jí to do zadku a prdíky nikde kroutla se přitom a nic tak jsem jí to vyndala ze zadku a po chvíli malinkej prdík a zase nic samozřejmě že poslední kakání bylo před cca 14 dny hned mne napadlo jestli jse neudělala nico špatně vzala jsem jí s toho přebalováku ovšem bez plín a chdila s malou po bytě lechce jí plácám pozadečku prý se to doporučuje můj názor je na to sice opačný ale když už nevím jak dál tak co zachvíli na to si malá prdla pořádně a tak se přitom příšerně dokonale posrala že bych to mohla poslat do gvinesovky ps taky si mi mohla napset že se potom posere durch pa

zuzkajkl
autor
6. črc 2010

rektální rourka jak často se může dát já někde dneska slyšela že příliž často né že to škodí co je na tom pravdy popř jak to škodí tomu dítku a pro jak staé dítě to je určené

zuzkajkl
autor
6. črc 2010

kojenec a lehké poplácávání přes zadeček prý mimčo lépe vyprdí a i vykadí do plín maminky já vím že každé dítě je jiné jo ale přjde mi to jako hloupost to spíš jí budu masírovat bříško jakou máte skušenost vážně to funguje a nebo je to pověra moje starší dcera na prdíky netrpěla tada těžko říct spíš jsem o tom neměla tušení první dítě obsolutně žádná skušenost a druhá dítě stále se učím nové a nové věci

naty
7. črc 2010

jako taky sem slyšela, že se nemá dávat často, že si na to pak jako zvyknou a samy se nevyprdí...no,podle mě a mých zkušeností, i podle mojí dr, je to blbost...pokud jí tam nebude mít zavedenou trvale, tak nevím, proč jí neulevit...nechala sem malýho vždycky chvíli snažit, někdy se vyprděl, někdy ne, a když ne a šel už moc do pláče, tak sem to prostě udělala a měl klid...teď prdí úplně normálně, žádný stopy to na něm nezanechalo...
jo, s tím kaděním... 😀 ...ono je to jak kdy, někdy si jen prdne a někdy... 😝 😀 ...poprvý mě pěkně ohodil, takže tě chápu 😀 ...promiň, fakt mi to nedošlo... 😉

naty
7. črc 2010

jinak používat jí můžeš od narození, nám jí dr doporučila, když mu bylo 14 dní a pak už jsem jí používala, ono je to i podle velikosti myslím, protože nám říkala, ať vezmeme tu nejmenší... 🙂 ...jo a nevím, jestli ti to v lékárně řekli, ale zavádí se hluboko, ne jen na kraj, tak 4-5 cm...mám pocit, že ty prdíky se někdy schovávají až vzadu... 😀

a s tím poplácáním po zadečku nemám zkušenost, ale nevím, jakej by to na to mělo mít vliv? ale možný je všechno... 😀

crca
7. črc 2010

@zuzkajkl Dobře jsi to vyřešila 😀 snad to zabere 😀 My občas taky použily rourku,jen jsem ten konec co zavádíš do zadečku namočila do olejíčku Aviril,líp to jde 😉 Následky nemáme žádné,ale syn měl koliky do 6 měsíce a do teď se vyvarovávám jídlu,co by ho nafukovalo,je prostě na tohle citlivější 😉

zuzkajkl
autor
7. črc 2010

ahoj já se za to na tebe nezlobím že se mi posrala jen toho světle šedého koberce je škoda nevíš prosím čím se to dá vyčistit mám jediný koberec v bytě a malá se posrajdí zrovna tam to bych nikdy neřekla že ty žlutohnědá míchaná vajíčka na tom koberci udělají flek a to jen kojím jo a parádně mi to doma smrdí jo a ta větší už plínku nemá

zuzkajkl
autor
7. črc 2010

@naty jo a stím ohozením to já znám to máme každou chvíli převážně v noci po nakojení jí nechám vyprdět sundám jí plínu myslím si kdo ví jak není po ....s a ona nnic namažu jí prdku krémem a ona si jako by nic uleví a mužu začít od začátku

naty
8. črc 2010

zkoušelas na to nějakou pěnu? třeba od Vanishe? Já s nima nemám moc zkušeností, protože sme nikdy moc koberců neměli, ale měla bys to udělat co nejdřív,pokud máš světlej, a nejlíp asi ručně nějakou houbou...a třeba i dvakrát...

s tou plínkou je to super!! 😉