5ti měs. miminko dělá na bříšku letadlo. Mám to řešit?

terinka78
1. únor 2011

Moje dcerka si velmi oblíbila tuto činnost. Dělá to asi měsíc, před tím normálně hezky pásla. Mám jen pocit, že se na tom zasekla.. Na bříšku vydrží dost dlouho, na hračky před sebou také sahá tak, že se neopírá o druhou ručičku.. Nožky má taky zvednuté, no klasický "model"🙂) Pokud si vám děti takto hrály, řešily jste to nějak? Nebo to přejde? Dočetla jsem se, že to může být slepá ulička, protože by dítě chtělo dopředu, ale neví jak.. Díky🙂

markettka
1. únor 2011

My letadlujeme už strašně dlouho, teď je mu 7 měsíců a 2 týdny a někdy mám pocit, že neví, jak lézt.... Že by se mi na letadýlku fakt zasekl?
Ale slyšela jsem, že je to dobré na zádové svaly...

terinka78
autor
1. únor 2011

Je tedy fakt, že na hračky umí sahat i opřená o druhou ručičku, ale pokud je ta hračka dál, okamžitě jde do "letadla" a zkouší to tímto způsobem.. Ale asi je to v pořádku, teď jsem se dočetla, že to je fyziologické, pro takto stará miminka.. Tak jí to snad někdy "cvakne"🙂)

kefir
1. únor 2011

tohle dělalo úplně každý dítě který znám 😀 i moje 😉

lenkabu
1. únor 2011

proboha to je normální vývojová fáze,vůbec to neřeš

terinka78
autor
1. únor 2011

no tak bezva, díky 🙂

petruna
1. únor 2011

mě mrzelo , že ho syn z vývoje vynechal..se mi to hodně líbí 😉
kámošky holka lítala ukázkově, i se startem nožičkama..

buď v klidu 😉

anieanne
1. únor 2011

My létáme necelý týden. Střídá to s pasením, chvíli je na ručkách, chvíli ne..

luciebx
1. únor 2011

Nas Benik taky dela letadlo.. no je to prdel.. nekdy to vypada jako ze plave.. macha rucickama i nozickama..haha.. 😀 😀

olcab
1. únor 2011

Naše Maruška taky lítá 🙂 🙂 jo je to sranda

ja.na81
1. únor 2011

jj, mame take maleho letce 😀 obcas plavce 😀 tak doufam, ze se taky nekdy dockame lezce 😀

crca
1. únor 2011

Taky jsem měla doma dva boingy 😀 jeden boing to vzal hopem aby se neřeklo a druhý boing si chvilku zalítal,ale všechno v pohodě 😉 byla to prča 😀

baarca
1. únor 2011

Mates taky lítal a hrozně ho to bavilo, od 4. měsíce do 9. Někdy v 8. měsíci teprve začal pérovat na kolínkách a v 9 měsící konečně lozit pěkně po čtyřech. Rozhodně se tím nenervuj, pěkně tím posiluje břišní svaly.

terinka78
autor
25. únor 2011

Maminky, kterým dělají děti letadlo - Jak se naučily děti lézt? Moje dcerka pořád létá, málokdy dá ručičky pod sebe, pokud si zrovna nehraje s hračkou..Už jí houpu na overballu, aby dělala trakárek, ale ona už je takový profík, že perfektně balancuje bez podpěru rukou i na tom mali¨nkém míči🙂)) Na lezení se taky musí přitáhnout ručičkama, což jí zatím moc necvaklo a vzteká se.. No a čím víc, chce jít dopředu, tím víc "léta", prostě začarovanej kruh..

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
terinka78
autor
26. únor 2011

Lucmart a existuje nějaký cvik na podporu toho, aby se děťáko víc opíralo o ručičky?

tichackova
16. zář 2012

@lucmart Ahojky, prosím tě, vím, že je to trochu opožděně😀 , ale co ti na to, že dítě dělá letadlo řekla na rehabce? Je to špatně a nebo je to normální vývoj? A dá se to nějak odbourat, aby normálně pásla....?

jancip
16. zář 2012

Já bych to neřešila. Četla jsem, že je to normální vývojová fáze před pohupováním na kolínkách. V 5ti měsícíh je brzy, aby věděla, jak lézt.

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
xmalij
16. zář 2012

dcera to taky tak plus minus delala, v pul roce zacla lezt, v 8.M si stoupla, v roce chodila, atd..zkratka bych se toho nebala..ikdyz mi dr. rikala, at ji porad opravuju aby to nedelala..cvicit tak, ze ji ty rucicky das zkrcene podel tela a drzis u sebe, zaberou pak uplne jiny svaly, ona se tak neprohne v zadech a srovna se.
Ja to ale stejne nedelala, to same, kdyz vtacela mirne nozicku dovnitr, radila davat opacne boty, opet jsem to bojkotovala a samo se to krasne srovnalo...vsechno chce svuj cas, deti vi moc dobre samy co kdy a jak udelat..🙂.

tichackova
17. zář 2012

@jancip
@lucmart
@xmalij No jo, ale naší Elišce ještě nejsou ani 4 měsíce a už přes týden to dělá. No uvidíme, co nám na to řekne ve středu na rehabce...😝

xmalij
17. zář 2012

@tichackova mam album podle mesicu a na 3. mesici to nedelala, ale snad vsechny fotky ze 4. mesice jsou s letadlem 😉. Ja nemohla davat spat na brisko ani kdybych chtela, protoze byla jak motorova mys, porad lavu vzhuru, ruce od sebe...

hhranolka
17. zář 2012

My tomu rikame, ze dela rybicku 🙂 je ji 6.mesicu 🙂 a neresim to....

tichackova
17. zář 2012

@hhranolka No já to taky neřeším, ale bojím se, aby to nechtěla řešit na rehabce...😝

mmaarrkkeettkkaaaa
11. říj 2012

@terinka78 ahojky, můžu se zeptat jak u vás dopadl vývoj malé? Naší je skoro 9měsíců, dává sice se hezky točí kolem dokola, na ručičkách se zvedá, ale jakmile je hračka daleko neustále létá...už přestávám věřit že to jednou přejde a začne lézt 😒