5ti měsíční dcera se nám sama nevykaká, co s tím?

88andrejka88
29. dub 2014

Chtěla bych se zeptat, jaká zelenina podporuje trávení? Chtěli bychom ji udělat bramborky s něčím, ale nevím, která zelenina je na to nejvhodnější? Prosím poradíte mi někdo, kdo má s tímto zkušenosti? Děkuji 🙂

lv
29. dub 2014

u nás proti zácpě zabírá červená řepa, taky na podporu trávení trošku kmínu..a dostatek kvalitního tuku, máslo, sádlo, oleje, půl lžičky na porci. ne rýže, mrkev. Zkusit odvar z ovesných vloček, švestkovou šťávu.

klara.t
29. dub 2014

zkuste švestkovou přesídávku, nebo ještě lépe..poradit se s doktorkou.

shel44
29. dub 2014

A) švestkový kompot- omujte a vypeckujte, vařte na mírném ohni v malém množství vody a klasicky rozmixujte, když je ovoce měkké.
B) ovocné šťávy

lucka662006
29. dub 2014

Ahoj, brambory take mirne stavi, nam pomohla svestkova stava od Hipp, par lzicek a jeste ten den to bylo...

barmarks
29. dub 2014

Nám poradila paní doktorka nic nemixovat,jen naškrábat nebo rozmačkat,strouhat.Dávat jablíčko nastrouhané i se šlupkou,přidat k němu kompotované švesty,také se šlupkou.K tomu cvičit a masírovat bříško.Opravdu nám to pomohlo,když syn začal lézt tak se vše samo srovnalo 🙂 Švestkovou štáva hipp jsme také kupovali 😉

anina32
29. dub 2014

Zelenina spíš ucpává, většinou se tyhle problémy objevují po zavedení přikrmů, než si žaludek zvykne. Doporučuju nasadit probiotika, laktobacílky a určitě se to brzy zlepší. Jinak určitě prožene švestková štávička.

infokonik
3. kvě 2014

@88andrejka88 Ahoj, z Otázky máš nyní Diskuzi a můžeš přidávat další reakce. Hezký den.

dezyre
3. kvě 2014

Měla jsem to tak s prvním synem, většinou se děti takhle trápí se zaváděním prvních příkrmů, určitě vynech rýžové kaše, zkus dát šťávu z červené řepy, nebo klidně i řepu, jablíčko, švestky, švestkový nápoj. Staníkovi to moc nepomáhalo, pomohlo mu až usednout na nočník, začínali jsme brzo, snad od necelého 8 měsíce jsem ho dávala po každém jídle na nočník a ta poloha a hlavně bez plíny mu dost pomohla.

88andrejka88
autor
3. kvě 2014

Samozřejmě jsme se radili s doktorkou i s doktory v nemocnici, kam jezdíme na pravidelné kontroly a to dost často (malá je nedonošená), řekli nám ať ji necháme až se vykaká sama, ale jak jsem už psala, pláče, jako kdyby ji někdo týral, to už není normální pláč takže ji pomáháme. Rourku už moc nepoužíváme, jen ji na krajíčku v dupce trošku polechtáme teploměrkem a kaká, ale ne vždy... někdy prostě použijeme rourku. Dáváme Biogaiu, ale ta nezabírá vůbec. Kamarádky, co mají miminka říkají, že to prý může být i Vigantolem nebo spíše Aktiferinem+ Pyridoxinem, co malé dáváme... takže už opravdu nevím ☹