5ti měsíční mimčo si mne ucho. Stačí čistit vatičkama?

petardice
16. pro 2009

ahoj maminy, naše malá (5 měsíců) si už třetí den dost mne ouško. je bez teplot, takže zánět středouší nepředpokládám, ale nevím, co s tím... ouška čistíme takovými těmi štětičkami do uší...ale stačí to? není lepší něco do toho ucha kápnout na rozpuštění ušního mazu? jaké máte zkušenosti?

smajlik
16. pro 2009

ahojky, Simonka si taky v pátém měsíci začala mnout ouška, ptala jsem se na to i doktorky a říkala že je to součást oběvování těla, takže si z toho nic nedělej. Sahá si na ně prakticky do teď, akorát že to vylepšila a zakrývá si je celou dlaní. Pokud nemá teploty a nepláče atd. tak to neřeš. Čištění stačí vatičkama, jen na okraj ouška a přebytečný mázek sám vytéká (opravdu, vyzkoušeno)

ronie
16. pro 2009

stejná zkušenost jako smajlik, taky vždycky trnu jestli to nebude zánět, protože jeden prodělala, ale to by fakt byli horečky. Julča si uši ošahává ráda 🙂

aleachim
16. pro 2009

já se na to taky ptala doktroky a říkala, že je to zlozvyk. Že prý, kdyby jí to bolelo, tak by si na ucho šahala a plakala by a samozřejmě teploty.

petardice
autor
16. pro 2009

Díky za uklidnění, zpočátku jsem si říkala, že to jen tím jak šmejdí rukama. Dnes celý den nic, já si pak na třičtvrtě hoďky odběhla k doktorovi a když jsem se vrátila, byla plačtivá (což u ní není obvyklé, normálně se na nás furt kření) a mnula si ucho - ale evidentně to byla souhra náhod. Nakrmila jsem, při jídle si pro změnu mnula očička, na chvilku si dala šlofíčka (asi na deset minut) a teď leží na hrací dece, převrátila se na bříško, směje se na nás a mele pantem a mele pantem. Ale v první chvíli jsem se vyděsila, jestli to není předzvěst zánětu, to bych fakt nerada, zrovna v pondělí máme jít na Prevenar, tak doufám, že když bude oočkovaná, tak nám záněty středního ucha nebudou hrozit...

fifa79
16. pro 2009

my to děláme když jsme unavení

aleachim
16. pro 2009

fifa, ty to děláš taky??? 😀 😀

jindri
16. pro 2009

já už jsem podvakráte při pravidelné kontrole "donutila" dr, aby se jí do těch oušek podívala 😀 malá si na ouška sahá neustále, teď už to dotáhla, že si strčí prst do ucha a drbe se 😀
.... takže klid, je to normální. Holt některé dětičky ouška přímo fascinují 😀

kristufka
16. pro 2009

Ahoj, nevím možná to normální je, ale naše malá to dělala taky, byla bez teplot bez rýmy ale protože jsem nevěděla že by to mohl být zánět když si šahá na ouško, tak jsem to taky neřešila a pak jí to samo prasklo... A když nás naše dr. tedy radši poslala na kontrolu k ušnímu - když jí to prasklo, tak ten zánět měla.
Tak nevim holky... U nás to tak bylo. A měla necelých 5 měsíců.

leonik
16. pro 2009

ahojky, náš malej si začal šmudlit ouška před týdnem, a byl z toho nakonec zánět 😒 Přidala se mu k tomu nakonec i horečka, neklid a pláč 😒 A to má za sebou už tři dávky synflorixu 😖 Doufám, že se mu to nebude vracet 😖

kristufka: a když to praskne, to vypadá jak? 😕 Já vůbec nevím, dcera to nikdy neměla, teď s tím mám poprvý zkušenost u malýho 😖

kristufka
16. pro 2009

leonik : já právě vůbec nevěděla že to prasklo, myslela jsem že jí vyteklo víc mázku, měla ho až na kraj ouška a trošku to zapáchalo. Tak jsem právě řekla že si ho mne a že jí vytek mázek no a řekli nám že jí to prasklo, že ten zánět jí začínal. Proto asi neměla ani horečku - nevim.
Jinak my máme teď první dávku synflorixu - myslela jsem že díky tomu budeme mít pokoj - většinou se totiž záněty opakují... Tak to nemám moc radost ☹
Jo a ještě když to praskne tak začne hodně brečet z ničeho nic, ale za chvíli přestane, je to prý prudká náhlá bolest a po ní přichází úleva. Nám to prasklo v noci, takže já jen myslela že se jí buď něco zdálo nebo že prostě jsem spala tvrdě a neslyšela jí jak se vzbudila. Ale bylo to tohle...

leonik
16. pro 2009

kristufka: no malej právě v noci, jak to měl, a my jsme ještě nevěděli že je to zánět, tak ty dvě noci se probouzel chvílema s hrozným křikem 😒 Ale prasklý to neměl, to by nám dr. řekla, nebo jak píšeš že to malý vytíkalo, tak bysme to asi poznali. Ale nic tam neměl. Ten synflorix, někde jsem četla že to neochrání proti tomu zánětu, ale asi jen zmírní průběh 😖 Tak nevím, třeba mu to neprasklo díky tomu. Musím se na to ještě poptat Dr. jak to je. To nejsem vůbec ráda teda, že by se to někdy mělo opakovat ☹

kristufka
16. pro 2009

No třeba vám se to opakovat nebude, já taky doufám, že se nám to už nevrátí, ale většinou to tak všichni mají, když jsme to měli, tak jsem o tom docela dost hledala na netu, protože neznám nikoho kdo by na to trpěl. Doktorka nám taky vyloženě neřekla že je vidět že jí to prasklo, jen že když to takhle teklo tak to byl hnis z toho ale že bubínek je v pořádku. No a právě jsem četla že když to praskne tak se má jet k doktorovi protože hrozí i nedoslýchavost, ale to je asi extrém. My jsme šli k doktorce až za 3 dny, myslela jsem že jí to řeknu normálka na kontrole v poradně. Prasklo jí to i druhý den. Ale myslim že byste to poznali, já bych si toho teda asi nevšimla ale prostě jsem cítila jak jí smrdí hlavička až mě to zavedlo k tomu oušku a tam jsem to pak viděla...

petardice
autor
16. pro 2009

ajta krajta... no toho jsem se trochu bála, že to nebude 100% ochrana. Jdeme na Prevenar, od ledna by snad měl být na 13 typů, takže první dávku budeme mít tu starou, pak už ponovu, ale evidentně to neochrání, ale aspoň to snad sníží riziko nakažení. Mno...budu píďu dál sledovat, snad to je fakt jen to, jak si teď rve ruce všude, kam může 😉

kristufka
16. pro 2009

Heled když jdete na to očkování tak bych tam radši skákla at máš jistotu - nesmí se očkovat když je nemocný. Mě právě doktorka na to řekla že když nemá teplotu ani nic tak to těžko bude zánět ale at si radši skáknu na to ušní kdyby náhodou - měli jsme dostat 1.hexa - a taky že jo. Jistota je jistota 😉

petardice
autor
16. pro 2009

jj, to vím, kvůli nachlazení jsme museli odsunout i první hexu. tak uvidím. doktorku na to každopádně upozorním, máme tam jít až v pondělí, tak tam asi zítra přinejmenším zavolám, pevně doufám, že to zánět není 😒

pikusa
17. pro 2009

Tak Matyášek si taky mne ouška a nejvíc právě,když je unavený a chce se mu spát...

petardice
autor
17. pro 2009

tak i to je možný, že si to mne únavou, i si myslím, že tomu trochu napomohl tatínek, protože občas večer koupe a i když mu říkám, ať to nedělá, pokládá Lůce hlavičku do vody, takže má v ouškách vodu - samozřejmě pak ouška vysuší ručníkem a štětičkou, ale pochybuju, že vysuší úplně všechno, takže snad ho tyhle nápady přejdou, když vidí, jak si to ucho mne. dnes zatím bez problémů, ale docela by mě zajímalo, jak často si mnuly ouška děti, u kterých se z toho nakonec ten zánět vyklubal.

aleachim
17. pro 2009

petarice, já chodím s Lucinkou na plavání asi od jejích 4měsíců a vodu v ouškách měla vždycky (je ponořená po ouška ve vodě) a nikdy s tím problém nebyl. Instruktorka na plavání mi hned při první hodině říkala, že to konzultovali s ušním doktorem a ten říkal, že si s tou zbylou vodou v uších děti samy poradí a není třeba to vysušovat. Kdybych ale měla tu potřebu, tak nejlepší je smotat buněčinový čtvereček a dát do ucha. On prý tu vodu nasaje a ucho zůstane suché. Děláme to teď v zimě po plavání a je to úplně v pohodě.

ronie
17. pro 2009

petardice, když měla Julinka ten zánět, tak přesně jak tu někdo popisoval, mnula si to ouško(ale stejně často jako normálně), v noci řvala teplota jí vylezla a pak jí to taky prasklo-ráno byla skrvnka na prostěradle.

kinsen
17. pro 2009

petartice: to potápění oušek se dokonce doporučuje, tak neboj 🙂

fifa79
17. pro 2009

aleachim:je to zlozvyk, ale já to dělám taky.