6 měsíců a neotáčí se. Můžu jí nějak pomoc?

aji81
7. dub 2009

Chtěla bych poradit. Mám půlroční holčičku, před třemi týdny se začala otáčet takže jsme měli radost. Ale ted už vůbec, jen tak na bok to je vše. Dnes jsem byla u doktorky a ta říkala, že teda počkáme měsíc, kdyžtak rehabka 😒 . Můžu jí nějak pomoci sama? snažím se jí vábit hračkami ale je to nějaký lenoch! 😒 😵

sonik05
7. dub 2009

Když je v poloze na zádech, tak můžeš vzít jednu z nožiček a překřížit ji přes druhou a zatlačit na ramínko směrem dolu, nevím, jak to popsat i s obrázky je to hezky vysvětleno v knize "něžná náruč rodičů". Je tam několik fotek, jak miminko motivovat a vůbec se mi líbí, jak se tam píše o psychomotorickém vývoji a jsou tam polohy, jak správně mimčo nosit

laaala
7. dub 2009

ahoj aji, měla jsem ten samej problém s naší Adlou. Vzala jsem si jí na postel a pomocí prostěradla jsem jí pomaloučku přetáčela, ( jako když balíš roládu pomocí utěrky 🙂 ). Strašně se jí to líbilo, smála se a od tý doby se kutálí po zemi až až. Snad jsem to popsala srozumitelně. 😅

misule27
7. dub 2009

aji: úplně stejně jako my.. nemáme náhodou stejnou doktorku??? 😀 my jsme taky čekali měsíc a bohužel nic, takže rhb.. taky moc nepomohla. Ale co se mi vážně líbí a vyplatí se koupit, tak je knížka Cvičení s kojenci - Baby gymnastika, jsou tam hezky vysvětlené a nafocené cviky, které můžeš používat při přebalování a hraní a tím ji to ukazovat, že to jde 😉

dnada
7. dub 2009

ahojky ... já prcka motivovala nejlépe mobilem na posteli a pomáhala sem mu nožičkou jak píše sonik,není na tom nic těžkého... jinak ,píšeš,že se malá už otáčela,to nevadí že se neotáčí,malej začal s přetáčením někdy kolem 5tého měsíce a pak víc jak měsíc nic.Dr.žekla,že když to zvládl jednou,zvládne to i po druhé až se mu bude chtít. Před pár dny se teprve začal plazit,jinak válí sudy o stošest a to je mu 9měsíců 😎 Už by měl lézt ,ale to ne,sudy a plazení mu zatím stačí 😉 Neboj,určo bude v poho. Najdi něco co ji bude hooodně zajímat,ze začátku třeba bude i kňourat nebo se rozčilovat,protože to bude chtít podat,nakonec zjistí že je zábava si pro to "dojít" sama.Hodně povzbuzovat a každý malilinkatý úspěch vychválit až do nebes 😉 😀 Pevné nervíky přeji 😵

aji81
autor
8. dub 2009

Ahoj holky, děkuji moc za radu. Jsem měla strach aby mi někdo napsal. Jsem si nejdříve taky myslela, když už se jednou otočila tak je to vpoho ne?. A asi jí to nebaví a začne s něčím jiným. Jenže se ted nějak kousla a prostě žádný pokrok. Jako ona je hodně pokročila s ručičkami, umí paci paci a hodně breptá to vidím pokroky ale s tím pohybem je to horší. Laalala zkusím tu roládu, myslím že jsem pochopila 😉 . A koupím nějakou knížku to je fakt. Soni taky asi vím, co myslíš někde jsem to viděla. Musím holt jít pořádně do ní. Misule mi bydlíme na Barrandáku 😉

zelva
8. dub 2009

Tak já už takovýto že ještě nedělá tohle a tohle vůbec neřeším. Zpočátku jsem z toho taky byla celá paf, že už by měl Matýsek dělat tohle a nedělal úplně hotová, ale vždy když jsem přišla k doktorce a řekla jí to, tak ho zkoušela otáčet a říkala, že je krásně uvolněný, ale je to jen lenoch a prostě se mu nechce. Přijde mi, že dnes se moc nadělá s tím kdy co jaké mimčo umí a neumí a hned se posílá na nějaké rehabilitace. Dřív se to neřešilo a nakonec všichni chodíme a sedíme, ne? 😅
Malý se umí otočit na boky, na bříško, ale moc to nedělá. Nechce se mu 😝

ilci
8. dub 2009

prcek se taky párkrát otočil a teď max. na bok
my teda na rehabku chodíme, ale kvůli jiné věci
nakonec všichni sedíme a chodíme, ale třeba mě dr. říkala, že by zapojoval jiné svaly, než by měl a mohl by mít problémy se zády
takže se taky snažím motivovat, ale prcek na to kašle 😀

roana
8. dub 2009

to aji81 - naše malá byla to samý, nic si z těch doktorskejch tabulek nedělej, voni musej mít všechno přesně rozškatulkovaný... Jinak je dítě v nepořádku, což je nesmysl, každý dítě je jiný.
Naše malá taky nesedí (a to by už podle tabulek měla), ale kašlu na to, protože ona se rozhodla jít jinou cestou. Na 7 měsících už říká táta, máma, ham a svítí, takže kašle na ňáký sezení.
Takže buď v klidu, zkus prckoj pomoct třeba tím, že mu nabídneš prst, když ležíš vedle něj, on se chytne, trochu zatáhneš a pomalu se přetočí....

aji81
autor
8. dub 2009

jasný, s tím prstem to zkusím. Já vím, ona to bude dělat až se jí bude chtít. Ale stejně..Jako ona dost ráda sedí, vím že je to blbě tak jí zkouším jen minimálně při jídle. Uvidíme

novako
8. dub 2009

Aji: Zkus dávat malou na velký gymnastický balón. Polož ji na bříško, chytni za boky a pohybuj s ní zprava doleva, zepředu dozadu, dělej s ní kruhy na jednu, pak na druhou stranu. Tohle nenásilné cvíčo nám pomohlo ve 3M, kdy malá nechtěla zvedat hlavičku, v 6M, kdy se nechtěla moc otáčet i v 9M, kdy nechtěla lézt. Hlavně sleduj, jestli při tom přetáčení nezaklání hlavičku dozadu. To je špatně!

novako
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

scharfinka
8. dub 2009

jen jsem sem nakoukla a podle příspěvku od novako zjišťuju, že náš malý je nějak trochu mimo "normy"....přetáčet se začal až někdy v polovině sedmého měsíce, v osmi měsících se začal plazit...teď je mu skoro devět a lozit pořádně nelozí, plazí se tak divně,posadit se neumí, zato když se k něčemu připlazí, dokáže jít do vzpřímeného kleku, před třemi dny si začal stoupat a včera se mi vyškrábal na takové přizemní křeslo....

aji81: neboj se, pokud už se otáčela, tak to umí, jen se jí holt asi teď nechce, motivovat rozhodně ano, ale ne nutit...a počkej, o pár týdnů, až se bude všude koulet a plazit, si ještě vzpomeneš na chvílky, kdy ležela jen tak v klidu... 😉

lucinka7988
8. dub 2009

Tak nám se malej přetočil minulý týden - kdy mu bylo přesně 6 měsíců - přetočil se dvakrát za sebou a teď už se mu nechce 😖 Připadá mi že to na bříšku moc nemá rád - vydrží chvilku ( jak kdy) a pak začne řvát 😢 😢
Nevíte čím by to mohlo být?
Spíš se mu teď hrozně líbí jeho palečky u nohou - ty už má pěkně ohlodaný 😀

aji81
autor
9. dub 2009

jj nenutím, manža včera s ní cvičil tu roládu od Laaala a tak uvidíme. Líbilo se jí to takže žádné nucení. Jako mám pocit, že ona tam dává pod sebe špatně tu ručičku, jako moc jí má nahoře a tak je pak obtížné se přehoupnou, kdyby si jí dala víc podél těla tak to půjde..

cernucha
9. dub 2009

Ahoj holky. Emmicce bude pristi tyden 11 mesicu. Kdyz se narodila, rikala jsem si, ze jiste bude po mne a v 7 mesicich si stoupne, popripade, ze se bude jako tatinek v 9 mesicich sama houpat na houpacim koni (coz stejne tchyni neverim 😀 ). Jake bylo prekvapeni, kdyz se nase mala supermanka jeste v pul roce neotacela, jeste v 7 mesicich neotacela a jen lezela a lezela. Deti na plavani (upozornuji ze mladsi!!!!!!!!!!) nas chodily vitat po ctyrech a Emmicka lezela na zadech!!!! Mam lekarske vzdelani, vim ze se nemaji deticky srovnavat, cetla jsem tisice nazoru, presto jsem byla nervni jak pes a vzala malou k fyzioterapeutce, ktera se specializuje na vojtovku. Byli jsem u ni dvakrat, pokazde rekla, ze je Emmca uplne v poradku, ale kdyby se preci jen do konce roku neotocila, ze nas objedna na neurologii. Ukazala par motivacnich cviku a bylo.
Emmicka drela jak blazen a v 7 a pul mesicich presne 31.12.2008 se otocila a od te doby valela sudy jak splasena a plazila se. Do mesice sla na kolinka, v necelych 10 mesicich si sama stoupla a minuly tyden se sama posadila. Ted cekame na prvni krucky kolem nabytku a pak snad na ty UPLNE PRVNI SAMOSTATNE KRUCKY.
Kazdopadne holky do niceho ty sve drobecky netlacte, ony vse udelaji samy. A kdyby se vam to preci jen nezdalo, zkuste take nejakou fyzioterapeutku (klidne dam cislo i na tu nasi, je osvedcena na vse a uzasne a hlavne odborne masiruje). Jinak, ta nase nam poradila chytnout celou dlani miminko kolem boku, zkouset ho jako prevalit a kdyz uz je na tom jednom lokte, chvilku ho tam nechat, aby si zafixovalo, ze se otaci pres loket, tak jak je to spravne. Moc nam to pomahalo a ve finale mela Emmca silnejsi ruce nez ostatni a krasne se na nich vzpirala.
Takze drzim palce 🙂

aji81
autor
10. dub 2009

Holky, musím se pochlubit a moc poděkovat!. Pač díky Vám malá se už otáčí jak divá. S manžou jsme s ní cvičili, jak jste tu radili a je to 😵 😵 .Dokonce se v noci otočila i v postýlce, šikulka moje malinká 😵 😵 .Tak moc děkuji!! a hodně štěstí s Vašemi zlatíčky!!! 😵 🙂

petyna
10. dub 2009

Aji, taky máme lenocha. Porpvé se otočil ze zad na bříško v sedmi měsících! A pohoda. V devíti se sezení dalo považovat za opravdové sezení, čtrnáct dní na to začal lézt a za dalších čtrnáct dní se postavil v postýlce a hned další den už přecházel přes roh. Takže pa to vemou hopem 🙂

scharfinka
10. dub 2009

Aji, tak moc blahopřeju k úspěchu...... počkej, jak už jednou začala, tak nebudeš za chvíli vědět, kam dřív skočit, aby Ti neutekla 🙂

luca76
18. čer 2009

Maty má 6 měsíců a o otáčení na břicho nemůže být ani řeč...na břichu se mu nikdy nelíbilo, takže asi nepavažuje za nutný se tam nějak hrnout 🙂 zkoušíme mu pomáhat, ale na to břicho ho nedostanu ani jeřábem.... do kdy se tak má čekat a potom to konzultovat s dr??

kataduch
18. čer 2009

Holky moje malá se v šesti měsících taky zdaleka neotáčela, sama se začala posazovat až po 10. měsíci, teď jí bude rok a jsem ráda, že začala lézt po 4, na rehabku mi řekli, že na chození to vypadá až tak v 15-ti měsících, takže žádnej stres, ty naše dětičky se to prostě naučí trochu později než ostatní a za rok si na to pomalu ani nevzpomeneme 😉

mayerka
18. čer 2009

Ahoj, náš Jaroušek se mi začal otáčet ze zad na bříško asi před 10-ti dnama, v 8 měsících. Řeknu vám, nervní jsem byla jak pes, ale doktor řikal, že vypadá naprosto v pořádku, jen se mu asi nechce. On je prcek hrozně vnímavej, leží na zádech, kope nohama, kouká na všechno kolem a povídá a povídá. Takže na otáčení nemá čas. Dr nás objednal na kontrolu na neurologii, jdeme tam v pondělí, doufám, že až tam oznámim, že se začal přetáčet, že tam nebudeme muset chodit. Začalo to překvapivě. Vždycky když jsem mu přetáčení ukazovala, řikala jsem "na bříško". A před těma 10 dnama nad nim stojim, řikám: musíme k dr, protože se neotáčíš NA BŘÍŠKO, a jak jsem to řekla, tak se zasmál a šup, už to bylo. Doteď se neotáčí sám, jen když se koukám a řikám NA BŘÍŠKO. Dělá to na povel jako pes 🙂 snad bude poslouchat i na neurologii 🙂

dvojka
18. čer 2009

malá se začala přetáčet když měla 6m a 3 týdny...První týden to dělala jen občas a ted poslední dny už to je mnohem častěji,ale také se nepředře 🙂

dvojka
18. čer 2009

mayerka-teda to čumim...vidíš jak je nadaný??? 😀 Takhle ho možná naučíš i lézt

dvojka
18. čer 2009

jestli můžu poradit,tak jak píše novako,gymnastický míč je dobrá pomůcka.

mayerka
18. čer 2009

dvojka - doufám, že bude slyšet i na UKLÍZEJ 😀