6ti měsíční dítě nechce k nikomu jinému jít než k nám

mikijana
23. črc 2009

Má 6 měs. dcerka nechce cca 2 měs. k nikomu jinému jít, jenom ke mně a manželovi. Přitom se třeba na ostatní usměje, ale jakmile ji veme někdo do náruče, tak konec spustí křik. Máte někdo stejný problém? Tak nemůže ani babička pohlídat. Co s tím?Čekat se mi do roku nechce až to samo přejde, jestli vůbec. Vím, každé dítko je jiné, ale přeci, nechat třeba u babičky a odejít a třeba ten křik přejde?nemám to srdce🙂ale kdyby to zabralo, třeba by si pak zvykla...

missymici
23. črc 2009

Ahoj,nas Danik byl na tom stejne ve stejnym veku.Vyrvat ho nechat, opravdu nepomaha,DAnik dokazal plakat cele3,5hodiny dokud jsme nedorazili dom.TAkovy zachvaty place chytil kdyz si ho nekdo jiny vzal nebo se ho jen dotknul.TAky kdyz jsme prijeli nekam kde bylo vic lidi.Zlepsilo se to akorat v tom,ze prestal mit strach z cizich mist a lidi si vybira dle momentalni nalady,a taky vetsinou nechce nikoho krome me a svyho Tatky.Prej jich to prejde,rikala dr.Tzv. separacni uzkost,jestli to dobre pojmenovavam.Danikovy pomaha akorat to,kdyz nekam prijedem,tah je jen u me a nechavam ho at se rozkouka kolem sebe a na lidi,pak se podari ze se necha chovat i u babicky.Predtim vyvadel i doma kdyz prijel nekdo k nam a chtel si ho vzit,...to uz prestalo.Ja verim ze se to spravi,musime tym nasim ratolestim dat cas,...postupne to pomine,vidim to na malem .I kdyz to jeste neni uplne pryc.

mikijana
autor
23. črc 2009

díky za příspěvek, mě dr. taky řekla, že to přejde, tak nám nezbývá než být trpěliví. u nás vývádí i doma, je to jedno kde je, prostě jak zjistí, že ji vzal někdo jiný tak jako by se zapnul knoflík🙂zezačátku taky brečela jakmile se na ní někdo podíval, promluvil na ni to už teďka nedělá nebo jen někdy.

blandik
23. črc 2009

ahoj, nám to malý nedělá, ale mám kamarádku s téměř stejně starou holčičkou jako máš ty - a dělá ji to samé a taky od malinka. Nechce k nikomu ani doma, a v cizím prostředí pláče. Pláče, i když je venku v kočárku a třeba se na ni jen podívám - tedy to bylo dříve, te'd už snese pohled a třeba se i usměje, ale k někomu jinému než k mámě a tátovi by nešla. Kamarádce malou nemůže vozit nikdo jiný, hnedka pláče.

mikijana
autor
23. črc 2009

blandik: tak to je přesně náš případ🙂

fridininka
29. črc 2009

ahoj holky, tak můj prcek od narození chtěl jen mě, ani tatínka né. Ještě k sobě pustil mé rodiče, ale jelikož nebydlíme pohromadě, tak to vše bylo na mě. Manžel mi nemohl ani s ničím pomoci, mrňous hned začal brečet - řvát- jen jak se manžel přiblížil. Dnes už dobrý. Většina lidí má dovoleno být v jeho přítomnosti a chovat si ho nebo si s ním hrát. U tatínka je stále zdrženlivý. Nechá se pochovat, pohraje, ale vždy jen chvilku a už se rozhlíží, kde jsem, abych si ho vzala. Takže holky, vydržte. Stejně s tím nic neuděláme