6ti měsíční si sahá na hlavu a ouško. Co to znamená?

adela27
14. črc 2011

Ahoj holky, mám 6m mimčo a je to asi 4 dny, co pozoruji,že si sahá jakoby dozadu na hlavičku a na ouško. Dělá to jen na pravé. Na levou stranu taky občas, ale tak 1-2 denně, což na pravé tak 30x denně. Nevím, co to může znamenat. Plačtivá nějak více není,že by si sahala na hlavičku s pláčem. Náušnice má nastřelené 14 dní a bez nějakých komplikací. Sahá si spše dozadu na hlavičku a sjede přes ouško. Nemáte s tím někdo zkušenost? mám plašit? díky Adél

alisek
14. črc 2011

@adela27 napadl by mě zánět ucha, jinak nevím ale třeba se pletu

akdar1
14. črc 2011

@adela27 Ahoj. Take jsme meli 14 dni nastrelene nausnicky (male bylo ted 7 mesicu) - vse vypadalo zdarne, ale treti tyden si zacala smrdlat pres ousko a nakonec jedna, pak druha dirka zacala hnisat... Dala jsem stare zlate nausnicky visacky, mazala tim antibiotickym kremem a za tri dny se to krasne zahojilo... Jina moznost je, ze muze mit bolave ousko vevnitr - delal to syn, kdyz se mu rozjel zanet stredniho ucha ☹ S tim uz ti pak poradi pediatr...

adela27
autor
14. črc 2011

@alisek ale při tom by nejspíš byly teploty, jako dítě jsem si tím několikrát prošla a vždy jsem měla hodně vysoké teploty..

adela27
autor
14. črc 2011

@akdar1 ale to šlo asi vidět na první pohled,že dírka je zahnisaná? ona má ouška čistá, akorát okolo dírek se udělal stroupek, ale nepláče ani není nervozní..

losice
14. črc 2011

nas prcek se taha za ucho a smrdla si po hlavicce, kdyz je unaveny, a dela to uz dlouho, urcite nejmin tak od toho pulroku. Tak treba je to u vas taky tak 🙂

alisek
14. črc 2011

@adela27 napadli mě taky ty naušničky ale mate mě že si šahá až dozadu na hlavičku, ale nemám skušenosti ani u sebe a usyna taky ne, naušnice nemáme 🙂 ale přeju ať to není nic vážného

alenv
14. črc 2011

@adela27 přesně tohle dělá můj prcek sahá si dozadu na hlavičku přes ouško až na obličej a vždy když se mu chce spát, ale nemůže zabrat

em_ka
14. črc 2011

@adela27 dcerka to robila tiez. asi jej vadili tie nausnice a ako sklbala tie usi, vznikli za uchom male trhlinky a to jej asi bolelo, svrbelo. mazala som par dni bepanthenom a ok. podivaj sa ci tam nie su trhlinky alebo ci tam nema suchu pokozku. nelezi viac na pravej strane?

akdar1
14. črc 2011

zacalo to malym stroupkem, pak jakoby zaschly film hnisu... To se neda na dalku rici...jen to sleduj - po vyndani tech nastrelenych se kolem dirky udelal cerveny (zarudly) flicek...

adela27
autor
14. črc 2011

@losice na to dělá i po probuzení.. kdykoli.. takže únavou to nebude...

adela27
autor
14. črc 2011

@em_ka za ouškama má suchou pokožku, snažila jsem se jí to odstranit.. tak zkusím taky promazat bepanthenem, ale že jí vadí jen ta pravá, když má sucho i na levé?

adela27
autor
14. črc 2011

@akdar1 26.7. máme jít na 6ti měs KO a ještě vyndání nastřelených náušnic a vyměnit za zlato.. tak nevím, zda čekat a nebo plašit.. vždy se něco vyvrbí před víkendem..

akdar1
14. črc 2011

@adela27 Pockej do zitrka a pak treba zavolej tam, kde jste si to nechali nastrelit... Nam bylo receno, ze ji mohu nastrelene nausnicky nechat porad, ale ji asi zrovna nevyhovuji - ale jine dite, jiny nazor a jina zkusenost... Nam radila kosmeticka potrit alkoholem(ten to vysusi), ale nakonec fakt ta mast na predpis zabrala...

em_ka
14. črc 2011

@adela27 skus tu pokozku mazat par dni a uvidis. keby to nepomohlo, zajdi k dr.

adela27
autor
14. črc 2011

Děkuji moc, zkusím mazat za oušky a alkoholem tu dírku, snad to přestane, když to řešíms rodinou doma,tak ze mě dělají hysterku, ale já jsem s ní 24 hod denně, tak si toho člověk víc všímá..

lussi
14. črc 2011

ahoj,náš mladej to dělá taky, ale jen občas, když se mu chce spinkat. Jinak vždy když jsem měla pochybnosti, že něco není ok, tak jsem volala hned doktorce i když to byla ve finále prkotina 😎

meo
14. črc 2011

@adela27 moje malá si sahala na hlavu protože má dlouhé vlásky a když se zpotila, tak jí to svědilo

adela27
autor
14. črc 2011

@lussi si právě pak připadám jako hysterka,a že si o mě musí myslet,že jsem na hlavu..ale člověku to vrtá hlavou a drobeček si neřekne..

weri1
14. črc 2011

malej je sice o půl roku starší ale dělá to stále, prohmatala jsem mu uši , nereagoval, ještě doktorka ho prohlídla a nic, třeba má jen takovej zlozvyk

adela27
autor
14. črc 2011

@weri1 si tak myslím, že kdyby nějaký zánět, že by asi byla plačtivá měla teploty? nevím.. spíš vypadá jako by jí něco vadilo, že už by půlroční dítě mělo zlozvyk? Dělá to cca 4 dny..

weri1
14. črc 2011

@adela27 nevím, a byla jsi u doktorky?

adela27
autor
14. črc 2011

@weri1 Kdybych tam byla, tak to neřeším tady 🙂).. první jsem se chtěla poptat maminek, jestli nemají stejnou zkušenost,než začnu plašit doktorku..

weri1
14. črc 2011

@adela27 hm.... 🙂

alenv
14. črc 2011

@adela27 hele zánět to nebude ten by se určitě projevil horečkou.. tělo takhle reaguje a brání se

paveronika
14. črc 2011

@adela27 Náš malý to dělá taky a jen na pravé straně, dr nám po prohlídnutí řekla že má v oušku více mázku a ten ho tam svědí tak se takto snaží v oušku podrbat.Tak ho třeba taky svědí ouško, ale přeci jen více řekne dr.

adela27
autor
14. črc 2011

@paveronika mázku má v tom pravým opravdu hodně..snažila jsem se ho už 2x jemně vytřít, ale je až hodně nízko..ale jak jí od něj pomoci fakt nevím...

paveronika
14. črc 2011

@adela27 Tak to bude nejspíš taky tím mázkem nám na to dr doporučila kapičky Otic solution řekla bych že to trochu pomohlo.JInak já teď ouško začala čistit vlásenkou (pírkem do vlasů) ale jen z kraje, tím ten mázek dostanu pěkně ven.Náš malý už od narození miluje čištění oušek takže se při tom ani nehne 😀

adela27
autor
15. črc 2011

@paveronika no při mé šikovnosti a její hyperaktivitě by to nedpadlo dobře čistit stejným způsobem..teď ráno to při kojení dělala zase..no tak víkend snad přežijeme a pokud to bude dělat i po víkendu tak si cinknu o radu a budu za blázna..

paveronika
15. črc 2011

@adela27 Já myslím že víkend uřčitě vydržíte, a klidně bych dr zavolala do ouška jim nevidíme a oni si sami neřeknou.. 😉

hanulka_86
15. črc 2011

Náš malej to dělal taky, teď už tolik ne. Byli jsme s ním i na ušním, protože byl i takovej uplakanej (ale to mu zároveň rostly zoubky). Dělal to opravdu hodně často. Koukli mu do obou oušek a nic, všechno v pořádku 😉