6ti týdenní dcera nemá už 3. den stolici. Poraďte

dit
22. dub 2008

ahoj holky, jdu se s váma poradit-moje 6týdenní dcerka už 3.den nemá stolici, předtím měla tak 3xdenně. Je kojená a částečně přikrmujeme, ale už od 2.týdne, takže žádná změna. S větry poblémy nemá, nebrečí, jinak je v pohodě. Chtěla jsem se zeptat, jestli je několikadenní absence stolice normální nebo mám raději kontaktovat doktorku. Děkuji předem za rady

janab78
22. dub 2008

Většinou u kojených dětí to být může. My to měly ve 4.týdnu a bylo to z nedostatku jídla. Malá ubrala na váze a musela jsem začít přikrmovat. Asi 5 dnů vůbec neměla stolici, a pak u doktorky na váze se ukázalo, že váží málo a vlastně nemá co vylučovat, protože vše tělo spotřebuje.Malá ale brečela a bylo na ní vidět, že je hubenější.

varfa
22. dub 2008

Náš Matoušek kadí jen jednou týdně,ale nemá s tím problém(nepláče,nemá zácpu),kojené dítě může mít stolici jen jednou týdně,když se to stalo poprvé,tak jsme šli k doktorce na rourku a Máťa by se prý vykadil sám tak za den,dva,což by bylo po devíti dnech,teď kadí sám po týdnu.Je to tím,že veškeré mléko beze zbytku využije.Jinak to ale rozhodně neznamená nedostatek mléka,tedy nemusí znamenat.

monik76
22. dub 2008

Souhlasím, tak jak píše varfa. Nemusí kakat i dýl jak týden. Už to tady někde bylo psaný. Pokud přibírá a nemá žádné problémy tak to nech na ní. Naše malá taky kadí po týdnu.

dit
autor
22. dub 2008

díky, holky, docela jste mě uklidnily 🙂) snad to nic nebude, pozítří jdeme stejně na kontrolu, tak se s dr. poradím

janab78
22. dub 2008

dit, uvidíš podle váhy, u nás to fakt bylo nedostatkem mléka (ve 4. týdnech vážila méně, než když přišla z porodnice). Pokud ti ale nebrečí a zdá se ti, že přibývá, tak to neřeš. Nic to nebude. 🙂

niki2
23. dub 2008

Ahoj, me maly kakal ze zacatku temer na minutu presne kazdy den a posledni dobou jsem si rikala, ze si to snad budu zapisovat do kalendare. Ale nakonec se vzdy nejak do toho tydnu vejdeme. Nebreci, nestezuje si, je plne kojeny a v 6ti mesicich ma 8780g 😉

iris
23. dub 2008

našwmu tomíkovi (je plně kojenej) se povedlo nekadit 10 dnů...takže jsme zašli k doktorce,napsala mu lactulosu,to je hodně šetrné projímadlo a vykadil se do 2 dnů,mlíčko mu stačí,přibýrá krásně,teď kadí různě,třeba 2 dny po sobě a pak týden nic,pak zas obden,ale je ok.