6ti týdenní dcerka pláče, pláče, pláče. Co s ní?

jessulik
11. říj 2011

zdravím všechny maminky a moc prosím o nějaké zkušenosti s plačtivými dětmi...
dcerka 100% trpí na prdíky, takže od samého počátku zkoušíme všechno možné - teplé na bříško, cvičení nožiček, pokládání na bříško nebo bok, kapičky od Lefaxu přes SabSimplex po Espumisan, teď i Probiotické kapky BioGaia. nemůžu už kojit, takže jsme na UM, na Nutrilon reagovala tak, že se málem ublinkala k smrti, tak jsme dali Bebu Sensitive a po té to bylo mnohem lepší, ale je to jenom dietní krmivo, takže se nesmí dávat stále, ale jen na přechodné období, takže jsme teď na Bebě 1 HA a zase se to vrátilo do úplně největšího křiku. pláče HLAVNĚ po každém jídle, ale i mezi jídly, zkrátka pořád. někdy pomůže pohoupání na míči, schoulení v náruči do klubíčka, ale nikdy nic nepomůže na déle než 10-20 minut. v noci spí dobře, ale jakmile ráno vstane, do večera máme o ušní bubínky postaráno.
nemáte nějaký tip, který tu nepadl, aby se alespoň trošku zklidnila? všichni říkají, že to po třetím měsíci přejde, ale znám i maminky, které mají potrápené děti až do půl roka - to si tedy vůbec nedokážu představit 😢

dlabinecka
11. říj 2011

Přečti si knížku "nejštastnější miminko v okolí" od dr. Karpa. nás zachránil a zachranuje denně 😉

mamihany
11. říj 2011

Ahoj Jessulik ... Máme doma měsíční holčičku a taky nás trápí prdíky... Blinkala taky, protože ve všom tom konejšení a snahy jí pomoct jsem ji dávali špatně jídlo, nechávala jsem ji spát jak to šlo, ale Dr.řikala, že v noci nechat spát, ale přes den budit po 3hodinách, tak sme zase v klidu a krmíme Nutrilonem AR... Ztaim ho baští... Jinak používám rektální rourku, mažu bříško pupíkem, klubíčkujem, chováme..Prdiky ji jdou, ale taky má své hodiny, kdy je k neztastavení a to nejčstěji večer a někdy i dopoledne... Doufám, že to z 3měsícem přejde... Je to na palici když ji člověk nemůže pomoct ☹ ... A copak až budou růst zuby 😀 A co radila Dr.abyste dělali proti pláčí atd?

tehuli
11. říj 2011

ahojky ....jj já ted prožila týden plných muk:((( spal přes den jen dvě max tři hodky jinak řev chování prdíky blinkání- a to kojím:( no mazec....jsem mrtvá...a dneska jako mávnutím proutku dopo spal dvě a půl hodky a ted lezí v postýlce v klidu a neco si tam brebentí...sab vubec ani infacol nezabraly:(( bio gaia mi taky nepřišli jako změna ale brali jsme je jen dva dny tak nevím...asi se to musí brát déle...ale holky mi poradily kapky baby calm viz můj fotoblog...a ty fakt zabraly..nebo to tak po dnešku a včerejšku vypadá zatím ťuk ´tuk🙂 směje se sem tam pláče ale už nevříská jako min.týden...:)...a ještě chtěl být co hodku a nebo hodku a půl u prsu....:( jako masakr...zkus..je..já je kombinuju s espumisanem dvakrát denně espu..a třikrát denně před kojem baby calm...nejsou ani tak drahé...do 2kil🙂 a jsou přírodní a super🙂

svatule
11. říj 2011

Vydržet s nervy, časem to přejde, u nás šestinedělí vypadalo tak, že malá byla u prsa, nebo plakala, přes den takřka nespala, v noci naštěstí vydržela i 6 hodin v kuse, tak jsem se úplně nezbláznila. Na prdíky jsme zkoušeli všechno, nakonec jsem zjistila, že řve hlady, tak jsem začala dokrmovat, tím se to částečně upravilo no a od cca 2 měsíců úplný obrat, naráz jsme měli spokojené miminko, začla vnímat, smát se, dokonce i spát přes den a dodneška máme usměvavou, hodnou holčičku. Takže opravdu pevné nervy, nic netrvá věčně, rychle to uteče a z křiklouna bude pohodář 🙂 držím pěsti!

jop
11. říj 2011

náš malý takhle vyváděl skoro 3 měsíce, bohužel i v noci. Byl to masakr. Podle mě nemůžeš dělat nic víc než to, co už děláš. Na prdíky nám pomohly ty kapky Bio Gaia, i když samozřejmě ne stoprocentně, ale bylo to lepší. Je ale nutné je brát aspoň týden v kuse, aby se to nějak projevilo. Neboj, spraví se to. Já jsem nikdy osobně neslyšela o nikom, kdo by tohle měl dýl než 3 měsíce. Hlavně si pořád opakuj, že se to zlepší.

xvitk101
11. říj 2011

Měli jsme to samé jen s tím rozdílem, že malý neblinkal. Pomohla nám kombinace Espumizan do každého mlíka, Baby calm před jídlem, Pupík večer na bříško s masáží, koupání v kyblíku, klubíčkování, cvičení s nožičkama, míč a poloha na bříšku 😎 Nevím, co mohlo zabrat. Kolem 3. měsíce jsem zjistila, že má potřebu spat víc přes den, do té doby toho moc během dne nenaspal. Teď spí pravidelně a i to pomůže, není tak mrzutý.

miri9
11. říj 2011

ahoj, a prospívání/dávku mlíka máš s Dr. pořešenou? jinak pokud jsi si jistá, že jde fakt o větry, 100% doporučuju ten babycalm kapky, moc to pomáhá. a já měla dítě uřvané do 7i měsíců...pomohlo jen, když se začal posunovat a tím si zajistil zábavu, jinak furt na rukou a stejně to bylo málo. prostě se "nudil"...vydrž s nervama.

kapulet
11. říj 2011

pokud jsou to větry, tak to vypadá na koliku, nám zabíral z těch všech možných přípravků sab symplex, a to u všech dětí, máme 3. chce to vyzkoušet, ale tím sab symplexem nic nezkazíš když jej budeš mít doma jako poslední záchranu, celý prochází tělíčkem, a nám vždy pomohl. i na obyčejné prdíky. Hodně štěstí a pevné nervy a ať to vaše maličké brzy přejde

paolin
11. říj 2011

tak i u nás byly baby koliky ☹ první 3, 4 měsíce jen pláč a pláč a to několik hodin. pak 10 minut spánek a pláč a pláč..v noci taky na houby. nu, nepomohlo téměř nic. sem tam Sub Simplex nebo poloha "na tygra". časem se zlepší. jen ty nervy dostanou zabrat 😒

julka11
11. říj 2011

Jsem přesvědčená, že každé bolení bříška má svoji příčinu, kterou je potřeba řešit. Nikoliv jen podávat různé kapičky. Já bych se začala primárně pídit po UM, které jí podáváš, zda to není právě ta příčina. Když píšeš, že po Nutrilonu se mohla uzvracet...zvracení je často spojeno s alergií na BKM...Tak jestli to třeba nedělá neplechu. Ale samozřejmě to může být spoustu dalších věcí...

amallie
11. říj 2011

Muze to byt alergie na mlecnou bilkovinu, projevuje se v mirnejsi forme prave prdikama, zjistis to nasazenim dietniho mleka, napr. nutrilon allergy care, nebo my mely alergy digestive care, po tydnu byl klid 😉