6týdenní chlapeček neustále pláče. Poradíte?

oililygirl
18. říj 2013

Ahoj vsem maminkam, prosim pomozte.
Mame sesti tydenniho chlapecka, ktery neustale place, cele dny. Pouze ho kojim. Asi ma prdy, ale ja uz nevim, co s tim.
Mame espumisan, probioticke kapky, ja sama nejim nic nadymaveho, aspon co vim, ze nadyma.
Dite stejne porad place. Na vaze pribira. Hopsame na mici, vozime, chovame, mame houpacku. Pouzivame rektalni trubicku.

Uz sem zoufala!
Diky za vsechy tipy

oililygirl
autor
19. říj 2013

Nebo je v tom neco jineho a ja nedokazu prijit na to co to je.

keirra
19. říj 2013

Hele, u nás to bylo to samé, asi to byla kolika. Nic nebylo vysloveně spásné, ale toto pomáhalo aspoň částečně: pořád nosit na rukách, hlavně na tygříka, nebo v babyvaku a u toho dupat (ty otřesy dělaly malé dobře 🙂), pokládat hodně na bříško, nejlépe i na spaní - i když se to teď nemá, kvůli riziku SIDS, raději jsem celou dobu u malé ležela, jen aby mohla být na bříšku... - bříško se tím nahřálo a pak malá i prděla. Kapky jsme zkusily úplně všechny, asi nic nezkazíš BiGaiou + k tomu něco druhého (u nás nejlépe Sab Simplex nebo Infacol). Zavinovat dost natěsno i s ručičkama, osvědčila se mi zavinovačka kokonek z motherhood.cz. Rourku jsme používali pořád, na úlevu pomáhala jako jediná. Mléčné výrobky vysadit můžeš zkusit, my totiž asi nakonec tu alergii na kravské mléko máme - mám 4 měsíční holčičku, ale poprvé se objevila zelená stolice, hlen a pěna ve 3 měsících, po vysazení se to zlepšilo (ale mimochodem ještě z toho úplně venku nejsme, rourku stále občas používám, kapky denně). Některé maminky taky píší, že jim to způsobuje Vigantol, můžeš zkusit na 3 dny vynechat (tolik se nestane...), jestli se to nezlepší. A pak je taky důležité si to trochu přenastavit u sebe "v hlavě" - netrápit se tím, že tvoje dítě pořád pláče a že je to hrůza, ale tak nějak se s tím smířit a říct si, že děti prostě brečí, ono bude fakt líp, ale až tak k tomu 3. měsíci. Jo a pupínky jsou v tomhle věku normální, je to novorozenecké akné a je to hormonální záležitost, bude to trvat tak 3-4 týdny max.

petruneckova
19. říj 2013

@oililygirl zkus ten lux nebo fén a uvidíš,nezdá se mi,že by měl cely den prdiky,náš taky pořád plakal,ale fakt pořád,pak už zabraly jen kapky na dudlík a ten fén,jinak jsem taky pořád nosila.ale to taky nejde furt když už jsem fakt nemohla jel fén.

pavlina05
19. říj 2013

@oililygirl holky tady poradily vše-probiotika, gel,pecky na pupík,cvičení s nožkama, nošení,poloha na tygříka,...
U nás to bylo stejné, syn plakal ž měsíců takto a nepomáhalo nic.Každý den mi proplakal 3 h, někdy i 6 hodin!Bylo to zoufalé,...Bohužel to nešlo ničím utlumit...přešlo to po šesti měsících samo. Dělala jsem všechno,ale neměl vyzrálý zaž.trakt, tak asi proto...? Nezbývá než to vydržet. Zní to šíleně,ale když nezabírá níc, tak zbývá jen víra v to, že to časem přejde. Ještě dnes po pěti letech na ty začátky nerada vzpomínám.
Dítě se asi s tím rodí.
Neb druhý syn neplakal, jen spal a byl to nejhodnější miminečko pod sluncem.

Držím moc palce!

oililygirl
autor
22. říj 2013

Co delate, kdyz rve miminko porad? Nema ani koliku, proste rve. Mely jste to nekdo tak nebo to neni normalni?

jancip
22. říj 2013

@oililygirl No, je to normální. Já takto že prý řvala 6 týdnu v kuse a syn by řval taky, ale nehodlala jsem se s tím smířit. Zkus knihu Nejšťastnější miminko v okolí. Je tam psáno o tom, že některé děti si potřebují ještě odžít 4. trim, tzn. musejí mít podmínky nejvíce podobné, co měly v děloze (hodně těsné zavinování, pohupování, nějaký stálý tón).....u nás to fungovalo na 100%.

petrajurinova
22. říj 2013

@oililygirl zkus to jako domorodé afričanky - těm prý děti nepláčou skoro vůbec - neustále je mají v šátku těsně na svém těle, nebo kojí a v noci spí s dítětem u prsa.

oililygirl
autor
22. říj 2013

@jancip ano, slysela jsem o tom, ale ne vzdy jdou dodrzet vsechny zasady a taky to znamena, ze clovek je porad s miminkem, ne? Jinak potvrzuji, ze to pomaha.
@petrajurinova satek nemame, bojim se, ze bych to nezvladla uvazat a abych mu spatnym nosenim neublizila, mame babyvak, ale stejne ho rukou pridrzuju a je tam divne zkrouceny..

petrajurinova
22. říj 2013

@oililygirl babyvak je na prd - dítě je v něm pokroucené a nemá tu bezprostřední blízkost matky (necítí její tělo a srdce). Naučit se uvazovat šátek je otázka několika minut a když si to osaháš není na tom nic složitého a miminko je v něm umístěno a zafixováno v lepší poloze a stabilněji než v babyvaku. při správném úvazu ho rukou přidržovat nemusíš a můžeš dělat prakticky cokoliv a dítko mít u sebe.

glimmer
22. říj 2013

Ahoj, u nás to bylo to samé. Šla jsem k doktorce a poslala mě na ORL a malej měl zánět středního ucha (bylo mu 7 týdnů). Přitom neměl teplotu nic. Jen pořád brečel a brečel.

kocila
22. říj 2013

@oililygirl
Nevím, jestli máš jedno dítě nebo víc. Já mám jedno, takže jsem já nebo manžel malého měli do 3 měsíců na rukou, aby neřval. Hodně jsme ho měli v rukou a houpali na míči (gymnastický míč) nebo jen tak chodili po domě v poloze na tygříka, to se mu líbilo moc. Koukal po zemi občas přizvedl hlavičku. Třeba 1 hodinku v kuse, pak míč a pak prso nebo kočárek a uspat ho. Byla to otročina, už nechci zažít, časem na to už pomalinku zapomínám.
Kolem toho 4 měs. si začal pomalu hrát. Mám postýlku u velkého francouzského okna, tak vidí ven, to hodně baví, jen tak koukat. Jo a ještě na něj platil kolotoč nad postýlku, třeba jsme ho 10x za sebou natočili, jen aby neřval a mi si mohli sednout. A ještě rád kouká na dětský pořad duck Tv (chytá se přes satelit)- jsou to pohádky pro nejmenší, nebo ten pořad najdeš na youTube. Zkus ho. Nám zezačátku vydržel 5 minut, teď třeba 20 min, když se potřebujeme najíst.

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
2hanah
22. říj 2013

@oililygirl Ahojky, mému synovi bohužel taky nepomáhalo na prdíky vůbec nic z těch osvědčených receptů nebo kapiček, až jsem přišla na to, že mu vždycky zaručeně ulevilo to, když jsem ho na koupacím lehátku položila do vany a to bolavé bříško masírovala a nahřívala hodně teplou masážní sprchou, a pak jsem ho v té napuštěné vodě nechala chvíli prohřát a pomačkala bříško ještě cvičením s nožičkama a rukou a to mu zaručeně vždycky ulevilo, ta teplá voda povolí to napjaté bolavé střevo. A pak ještě nošení na tygříka, kdy se bříško masíruje o dlaň a hodně při tom chodit 🙂

oililygirl
autor
23. říj 2013

Ahoj, dekuju za dalsi tipy.
Kde nejlip koupit satek, pres internet? A pevny nebo elasticky?
Tomu mrnousovi muze byt cokoliv a nekdy se to tezce odhaluje. Muze plakat ze spousty duvodu.
Taky delame, co se da, aby byl v klidu. Je to opravdu prace na 24 hodin denne.