6týdenní chlapeček neustále pláče. Poradíte?

oililygirl
18. říj 2013

Ahoj vsem maminkam, prosim pomozte.
Mame sesti tydenniho chlapecka, ktery neustale place, cele dny. Pouze ho kojim. Asi ma prdy, ale ja uz nevim, co s tim.
Mame espumisan, probioticke kapky, ja sama nejim nic nadymaveho, aspon co vim, ze nadyma.
Dite stejne porad place. Na vaze pribira. Hopsame na mici, vozime, chovame, mame houpacku. Pouzivame rektalni trubicku.

Uz sem zoufala!
Diky za vsechy tipy

ivanka8485
18. říj 2013

Ahoj. Nu, to asi děláte maximum, co jde. Ještě cvičit nožičkama a chovat v klubíčku, koupit gel Pupík a mazat kolem pupíku (myslím, že po směru hod. ručiček), nahřívat bříško teplou plínkou nebo koupit nahřívací polštářky v DM je to myslím z nějakých pecek. A jakou má stolici? Nejsou tam žádné hleny nebo tak? Ono to vypadá, že bude nejspíš prostě citlivý na ty prdíky a budete to muset přežít, kolem 3-4 měsíce to končí. My na to taky trpěli, ale jen po jídle se svíjel. Jak mi usnul bylo dobře. My do toho měli ještě reflux, takže se mi k tomu ještě poblil. Dělala jsem vše, espumisan nám hodně pomáhal... Biogaia asi taky.... ale jinak prostě přežít: Nebude to trvat věčně neboj. Pevné nervy a nadhled...

petrajurinova
18. říj 2013

@oililygirl našemu klukovi ulevovala koupel v koupacím kyblíku - stočil se tam v teplé vodě a "vyprděl" a taky nošení v poloze "na tygříka". Můžeš vyzkoušet, ale každému miminku pomáhá něco trošku jiného a nejsložitější je přijít na to co.

berynka
18. říj 2013

@oililygirl není spíš přetažený? Zkusili jste zavinovat?

leni78
18. říj 2013

Zkus manduku. Nam pomohla.

paolin
18. říj 2013

@oililygirl u nás trochu fungovalo nahřát látkovou plínku a dát na bříško. nechávala jsem syna spát s polštářkem pod nožičkama. pomáhalo nosit "na tygříka" - vlastně viz. obrázek výš nebo do klubíčkama - dala jsem si ho k sobě zády a skrčila mu nožičky k bříšku. že by nám něco vyloženě zabralo, to bohužel ne. musel povyrůst.

petruneckova
18. říj 2013

tak o tomhle vím taky své, užila jsem si, a přešlo to až asi ve 2.měsíci, nám hodně pomohly kapičky infacol a fenyklový čajík, vím, že někdo nedává, ale malej ho pil (ono hlavně byla ta velká vedra), a pak taky mast pupík, a ostatní věci co tu píšou holky, ale prostě skoro nezabíralo nic, jediné co ho uklidnilo bylo, když manžel vedle luxoval, nebo jsem si fenovala vlasy, malej byl najednou v klidu a i usnul, zní to divně, ale asi jim to připomíná nějaký zvuk z bříška, takže když jsem byla zoufalá, a už jsem nevěděla co, pustila jsem vedle v místnosti LUX🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

petruneckova
18. říj 2013

ještě prý funguje masírovat nožičky-chodidla, je prý i dáno kde přesně, ale to jsem nezkoušela.

betelgeuzz
18. říj 2013

My si pláče užily u první dcery. Jseš si jistá, že jde o prdíky? POmáhají mu ty kapky, já si třeba nevšimla žádného účinku. Hodně jsem nosila v šátku, vysavač taky fungoval, měli jsme ho neustále přímo pod postýlkou, a když bylo nejhůř, tak jsem ho pustili. Jel u nás dost často. Fajn je knížka Nejšťastnější miminko v okolí, kde jsou metody uklidňování miminek, tady je souhrn z knížky http://www.jaknamiminka.cz/harvey-karp-nejstast...
Další, co se dá vyzkoušet, je bezmléčná dieta, miminkům často vadí bílkovina kravského mléka, která prochází přes mateřské mléko. Ale na to jsou tu jiní odborníci 🙂

petruneckova
18. říj 2013

já bý tebou tak pořádně vyluxuji 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

terkajesterka
18. říj 2013

nám na prdíky pomáhalo dát chodidla k sobě (ploskami), to pak prděli a ulevilo se. A souhlasím s tím, že je to záležitost prvních týdnů, pak se miminko uklidní a postupem času se i zabaví - začne fixovat pohled, zaostřuje, zkoumá okolí, uchopuje hračky.......
My teď s pláčem taky bojujeme, taky mi přijde, že jde o koliku. Pomáhá nám hopsání na balonu, chystám se vyzkoušet šátek....
U žádných kapek jsem si nevyšimla účinku - vyzkoušeli jsme leccos, jen velmi slabý účinek měly kapky Baby Calm, zbytek fakt nefungoval (např. Sab Simplex, Espumisan..)

ivular
18. říj 2013

@oililygirl Náš syn plakal cca 20 hodin denně, bylo to šílené ☹ Nadýmáním trpěl až do nějakých 18 měsíců (a pak že tříměsíční kolika..).
Především doporučuji vynechat jídla připravovaná na tuku (smažená, restovaná, výpeky, apod.) - z těch měl syn bolesti daleko větší, než z veškeré nadýmavé zeleniny dohromady. Přišla jsem na to bohužel hodně pozdě, ale po striktní dietě - výhradně jídla ve vodě vařená nebo na vodě pečená - výrazně se to zlepšilo.
A taktéž se přimlouvám za ten klidový režim - děti všechno unaví a tím se kolika jen zhoršuje. Jak je psáno v knížce Nejšťastnější miminko v okolí (doporučuji), první tři měsíce je vhodné simulovat prostředí dělohy - tlumené hlasy, tlumená světla, zavinování, houpání, jemné chvění, bílý šum.
Držím pěsti, vydržte!

jancip
18. říj 2013

U nas pomohly laktobacily, vazani do mumijky dle Karpa, tygrik a satek. Po precteni knihy Nejstastnejsi miminko v okoli jsem pochopila, ze hlavni pricina (i kdyz to taky melo podil) nebylo brisko, ale potreba ctvrteho trimestru, jak to Karp nazyva.Fungovalo to okamzite.

oililygirl
autor
18. říj 2013

Strasne moc vsem dekuju za tipy a nazory.
@leni78 co to je ta manduka?
Taky zavinujeme, ale to mu nepomaha. Rve i v baby vaku.
Ten vysavac ok, ale pokud ma prdy, tak je to asi zbytecne, ne?
Dekuji za odkaz.
Ono je to vazne na silne nervy. A ja sem spis labilni, priznavam.
Gel a masaz nezabiraji. Cviceni nozickami obcas ano.
Myslite, ze bych mu mohla dat na lzicku ten fenyklovy caj?
Diky vsem a hlavne zdrave deti.

jancip
18. říj 2013

@oililygirl A zavinujete uplne na tesno s rucickami? Udelat takovou larvicku. Baby vak je podle me volny, lepsi je satek

petrajurinova
18. říj 2013

@oililygirl nejsem Leni, ale snad to nevadí - manduca je ergonomické (zdravé) nosítko pro dítě, na rozdíl od klokanky respektuje správné držení těla a kyčlí. Dá se v ní nosit dítko od narození do doby kdy ho uneseš.
Fenyklový čaj nebo odvar z kmínu bych vyzkoušela, je to nejstarší a nejosvědčenější prostředek proti dětskému nadýmání.

berynka
18. říj 2013

@oililygirl tady jsou dobré tipy včetně toho těsného zavinutí 😉 http://i-vet.blog.cz/0810/nejstastnejsi-miminko...

leni78
18. říj 2013

@petrajurinova Ano tuhle máme v pískové barvě.. malý taky hodně brečel a manduca pomohla. Tak na dvě hodiny dopoledne i odpoledne.

mamba79
18. říj 2013

nám manduka vůbec nepomohla. u nás pomáhalo zavinování hodně na pevno, nesnášela tepláky, musela mít dupačky, aby jí to netlačilo na břicho a kojení s odstupem aspoň 2,5 hodiny, náš pan doktor říkal, že jinak se mícha čerství s natráveným a dělá jim to paseku v bříšku. u nás fungovalo dokonale... držím palce.

oililygirl
autor
18. říj 2013

Tak uz vim, co je to manduka, diky.
Zkusime zavinout i s rucickama. Pisou tam to pokladani na bol, ale jak?
Aby se neprevratil? Kdyz ho boli to bricho, tak sebou strasne mele. To podle me nevydrzi ani na boku, ani mu ty ruce nebydrzi u tela.
To kojeni po delsi dobe asi taky dela svoje. Ale nekdy se mi zda, ze rve spis hlady.

leni78
18. říj 2013

@oililygirl U nás by pití po dvou a půl hodinách nemělo šanci B-) kojila jsem skoro porad. Ale muj chtel byt porad u me, kojit se, nosit se, nebylo možné od něj odejít, byt jen na záchod 😀

katyxq
18. říj 2013

Volala bych laktační poradkyni - http://kojim.webnode.cz/laktacni-poradkyne/kont... a co se týče kolik, koukni na https://www.modrykonik.cz/kojenecka-kolika - tam je tipů (a přírodních, nefamakologických dost a dost).

Pokud to jsou koliky, tak chápu, že baby vak nesnáší, protože si tam mačká bříško ... zkus pevný šátek nebo ergonomické nosítko s novorozeneckou vložkou a nosti vertikálně 😉.

katyxq
18. říj 2013

určitě koj na požádaní, miminko se přepít nemůže, co by bylo navíc, tak vyblinkne ... ale prsa neslouží jen jako zdroj obživy, tak uklidňovací a kontaktní funkce je taky velmi významná 😵.

naomi6
18. říj 2013

@oililygirl Ahoj, tak přesně tohle znám. Dcera trpěla strašně na prdíky a proplakala celé dny i noci. Vyzkoušeli jsme snad všechno, ale bohužel nic nezabíralo. Navíc měla kvůli kyčlím ještě dečku, tak se nemohla pořádně hýbat. Přešlo ji to ve 4 měsících. Takže radu bohužel nemám, jen jsem chtěla podpořit a popřát hodně sil, neboj, skončí to. Vím, jak je to těžké. Držím palce!

sabisek
18. říj 2013

Take mame (meli jsme) urvanou holcicku. Prvni 3 tydny, zlato, jeste jsem myla okna. pak se z ni stal dablik a rvala cele dny (nastesti v noci odpadla). Zkouseli jsme vsechno, nejvice asi pomohlo to, ze jsem vysadila mlecne vyrobky ze sve diety. Jinak pevne nervy, nyni mame skoro 7 mesicni slecnu a posledni mesic a pul je to vzorne miminko, neboj, vyroste z toho! Vydrz....

sabisek
18. říj 2013

Jo a jeste jednu poznamku, nemyslim si, ze jsme trpeli na prdiky, ale ze byla unavena a proste sama neumela (tedy doposud nejumi) sama zaspat, musi se s ni chodit, nez usne a pak sama spinka. Tak je to pres den, v noci jen polozim dio postylky a spinka. POte, co jsem si davala pozor, ze musi kazde 2 hodiny co je vzhuru spinkat se to take zlepsilo...

oililygirl
autor
18. říj 2013

Dekuju vsem za podporu. Jsem rada, ze v tom nejsem sama.
Co se tyka toho kojeni, nemuzu mu nechat pit kolik chce, to by byl nafouklej a bolelo by ho brisko. On by pil klidne hodinu.
A blinka nekdy dost, ikdyz nepije tak dlouho. Zkouseli sme Gastrotuss, ale to nepomaha.
Tak to prcek se nosit moc nechce, nebo spis ho to moc neuklidnuje.

oililygirl
autor
18. říj 2013

Myslite, ze by pomohlo vyradit mleko, jogurty, syry?

oililygirl
autor
18. říj 2013

To ale nevim, co bych jedla, uz tak skoro nic nemuzu. Mate zkusenost s touto dietou?
Maly ma i pupinky na obliceji. Doktorka jen rekla omyvat koj. vodou a natirat, tak jestli to nemuze byt alergie?

kocila
18. říj 2013

Ahoj, měla jsme to samé. Určitě zkus vysadit mléčné výrobky. Já jsem je se synem taky nemohla. Jakmile jsem si dala jogurt, tavený sýr nebo puding, malý měl průjem a strašně u kakání naříkal. Pomalu začínám jíst mléčné výrobky až teď, když je malému 4,5 měsíce.
Jak už psaly holky, nejvíce se můj syn vyprděl v klubíčku. Nožičky jsem mu fakt silou tlačila na bříško, třeba 5 minut a pak se pěkně vyprděl. Ještě dost děti prdí, když se položí na bříško, třeba ať u toho i pláče, pak prdíčky taky utíkají. A ještě jsem nemohla jíst syrovou papriku a okurku, to byl taky děs.
Přiložila jsem polohu klubíčka, nožičky spodní rukou tlač na bříško.
Hodně sil, opravdu to přejde, u nás po 3 měsících, ale nejhorší byly 2 měsíce. Pevné nervy a pokud máš pocit, že si půjdeš hodit mašli, požádej někoho z rodiny, ať ti křiklouna (my mu říkali "teroristu" :o))) vezmou na procházku a ty si dej nohy nahoru a pust si dobrej film. Musíš být ty v pohodě, jelikož i nervozitu mimčo z tebe pozná...

oililygirl
autor
19. říj 2013

@kocila Diky. On prave na brise rve i u odrihnuti casto rve.
Ale on rve ikdyz prdiky nema. Proste ja temer neznam, ze by jen lezel a koukal.
Kdyz to neni ten silenej rev od bolesti, tak je to knourani a narikani zase jine.
Pri tom je najedeny, prebaleny. Mozna se nudi, ale u nej nemuzu sedet cely den a stejne to na nej moc nezabira. Neumi se nijak zabavit.