7,5měsíční miminko si neustále cucá palec

l.u.c.i.e
19. čer 2014

Malej si neustále od půl roka cucá palec. Předtím to bylo jen na usínání, nyní už jede v cucání pořád. Jsem z toho nešťastná. Dudlík nechce. U starší syn měl přrávě dudlík, který jsem mu v roce vzala a ani si na něj nevzpomněl. Teď u mladšího nevím, kdy mám něco dělat a hlavně jak ho to odnaučit. Prý existuje nějaký hořký lak, ale ten je prý od 3 let.

lv
19. čer 2014

..no a děti ho odmoci v puse a dudlaji vesele dal..dcerka dudla, snažím se ji zabavovat ruce, lechtam ji se slovy vyndas ten prstik, někdy stačí říct jen pestík a vyndá ho. Ale ve stresu, u usínání, unavená si říct nedá..ještě to nehodlal řešit, az tak za rok. Asi budu obsazovat. Je tu i článek na wiki, koukni /to dudlajici špici mimi je naše Evelina 😔 / v 7,5m je to naprosto marne a klidné bych ho nechala.

kkouzlo
19. čer 2014

malému je 19m, dudlík nikdy nechtěl a zatím teda má palec :( přsně v situacích, jak píše Iv, zatím to nechám být, prý jsem to dělala taky dlouho. Já jsem teda zkusila namočit palec do pepře a sice brečel, ale za chvíli chtěl pepř znova 😀 takže čekám, že to časem přejde a nebo to začnu řešit

betelgeuzz
19. čer 2014

Starší nikdy neměla dudlík, ani necucala prsty. Mladší měla ze začátku dudlík, ale jak objevila prsty, vyhrály prsty ☹ Ty si tam mohla dát sama, dudlík si sama nepodala. Cucala prsty často, když se nudila, když plakala, když šla spát. Cucá si teda ukazováček a prostředníček. Kolem 1,5 roku jsem jí začala říkat, že prsty si může cucat v postýlce, ale normálně ne. Nějakou dobu jsem vysvětlovala, pak i začala praktikovat, že jsem ji do té postýlky odnesla. kolem 2. roku je přestala přes den cucat, ale stále je používá jako uspávadlo. Necucá teda celou noc, jen v polospánku, jak usne, prsty vyplivne. Zatím mi tvrdí, že jak bude chodit do školky a spát tam, tak je cucat nebude, no jsem zvědavá 😀

l.u.c.i.e
autor
19. čer 2014

Holky, děkuji za vaše zkušenosti a postřehy.

@lv, díky za odkaz na Wiky, tak jsem našla, že to do 3 let dítěte nemusím řešit, tak to nechám být 🙂