7měsíční dcera nesnáší kočárek, poraďte

lucijenkaa
21. únor 2014

Maminky jdu si opet pro radu.Malá nesnáší kočárek,ale opravdu.Hrozný scény až rudne,rev a vztek.Lidi se na me otáčí a já se stydím.Malé je 7 mesícu a včera na kontrole jsem se ptala paní doktorky jestli mužu dát do pololehu,neríkala jsem proč ale rekla že mužu.Ale ani to nezabírá nechce proste v kočárku ležet,sedet,nechce v nem být vubec.Už jsem vzdala i procházky s kamarádkou protože se stydím,že její hezky kouká nebo spinká a mi celou cestu rev a vztek :( poradte prosím

terinda
21. únor 2014

@lucijenkaa nosítko 😕
U nás bylo taky takové období, vyřešila jsem to s manducou a časem se vrátila do kočáru.

lucijenkaa
autor
21. únor 2014

A není to divný chodit ven na procházky v nosítku? ☹

nenulka4
21. únor 2014

já teda poradit neumím ale přeji pevné nervy a hodně štěstí !!

nenulka4
21. únor 2014

napadlo mě a co takové ty šátky ??
kamarádka nosí svoje miminko na sobě přidalané pomocí takové aparatury .. a kočárek prakticky nepoužívá

camelinka
21. únor 2014

U nas chodi pani, ktera malyho taha odmalicka v nositku, ale fakt odmala, a navic v tom blbym, jeste zadama k sobe....... no a zvykla si ho tak, ze kdyz uz ji nekdy vidim s kocarem, tak leti jak strela, bo junior ji tam vyvadi a jeci na celou dedinu 😅 😅 .
Co sundat strechu a dat na bricho? Treba ji to bude takhle bavit? 😉 @lucijenkaa

lucijenkaa
autor
21. únor 2014

Dekuji dneska už to fakt stálo zato.Lidi se bud smali(nevím čemu) a nebo ješte otáčely,at jsem delala co jsem delala,malí se nic nelíbilo,dela mi to i v korbe ale i ve sportáku,proste vidím že procházky pro nás asi nebodou,dokdy to netuším 🙄

terinda
21. únor 2014

@lucijenkaa Proč by to bylo divný? Správné ergonomické nosítko, např. manduca je pro dítě naprosto v pohodě. Chodila jsem tak s malou na výlety, popř. střídala s kočárkem. Ona se v tom v pohodě i vyspala 😉

lucijenkaa
autor
21. únor 2014

A co myslíte kdybych jí dala do uplneho sedu??sama ješte nesedí tak nevím.Možná by to ale bylo rešení

roma_ka
21. únor 2014

Máte houpací kočárek?
@lucijenkaa

lucijenkaa
autor
21. únor 2014

@nenulka4 Koukám že čekáš miminko 🙂 gratuluji.Je to užasný,já tu naši rostandu strašne miluju a ikdyž delá scény v kočárku tak je fakt báječná 🙂

lucijenkaa
autor
21. únor 2014

Nene,je to ten s otáčícími kolečky ve predu,jak ted letí v mode :D

popoluska305
21. únor 2014

Ahoj,súhlasím s @terinda ,tiež som toto obdobie riešila ergonomickým nosítkom Manduca a prechádzky s malou na hrudi boli dokonca oveľa príjemnejšie,obom nám to vyhovovalo,po čase vzala zase kočiar na milosť 🙂 .Do sedu by som ju rozhodne nadávala...

nenulka4
21. únor 2014

@lucijenkaa děkuji moc 🙂 to je jasné to že pláče neznamená ,že je nebude mít rády 🙂

mauren
21. únor 2014

@lucijenkaa proc Ti pripada vic divny nosit svoje dite spokojene v ergo nositku, nebo satku, nez kdyz ti rve v kocare? 😉
Nosim dceru od narozeni, ke spokojenosti obou.
Porid si Manducu, nebo satek, podle toho, co je ti blizsi, a prestan svoje dite trapit

mooncaa
21. únor 2014

@lucijenkaa Jak já Tě chápu, mám doma to samé. Takže cca polovinu procházek venku máme v manduce. Teď po 3 dnech v manduce byla jedna procházka v kočárku a kupodivu neřvala. Ale většina procházek s řevem, vzteká se, je rudá a já s nervama v kýblu. Ale na ruce a v manduce je to zlatíčko. A to mám i houpací kočárek. U nás to snad ani není alergie na kočárek, ale doslova fobie. Ona mi může spát na ruce i 1/4 hodiny, ale po položení do kočáru okamžitě spouští řev.
Lidi se za náma otáčí a mám pocit, že u nás ve městě jsme jediný řvoucí kočárek.
Ale tak nějak jsem čekala, že tu najdu radu, co s tím kromě nošení.

aajina
21. únor 2014

Taky jsme měli takové období, měla jsem vždycky sto chutí malou někde zaparkovat v lese 🙂 , takže kolikrát jsem tlačila prázdný kočár a malou na ruce a pak jsem si pořídila manduku a nedám na ní dopustit. Po čase jí to přešlo a zase jsme kočárkovali 😉 takže pevné nervy a bude zase líp.

lucieandrlova
21. únor 2014

@lucijenkaa @mooncaa
A kdy vyjíždíte s kočárkem ven? Nám dcera hrozně řvala v hlubokém už od mimina, tak jsem to pak dělala tak, že jsem krmila už na půl oblečenou a pak rychle doobléct a do kočáru. Než jsme zajely za barák, tak přestala řvát a usnula... A zjistila jsem, kdy se cca znovu budí a rychle se vrátila domů. Tak jsem to nějakou dobu dělala a pak si zvykla. U sporťáku pomohlo v létě na břicho a sundat korbu (měla síťku a koukala na cestu) a až si sama sedla, tak se jí v kočárku začalo líbit. Ale dokud sama nesedí, tak bych ji neposazovala. Nemá se to. Pak jí zajímalo vše kolem a dokonce i v kočárku začala usínat a usíná ráda dodnes...
S moderním kočárkem se dá kroužit doprava- doleva , dělat takové obloučky a u toho dítě usne stejně jako u houpání. Nejlepší je vybrat místo třeba pod strom - pozoruje listí ve větru a usíná. Mně se osvědčilo dát ji do kočárku ruku. Mazlila se k ruce a usnula...
Jo a u nás byl taky problém v barvě kočárku. Uvnitř byl tmavý a ona se tam bála... Takže jsme na podzim a v zimě jezdili s baterkou a byl klid... 🙂
A až sama seděla a chtěla si odpočinout chvilku od kočárku, tak byla v nosítku baby bjorn - čelem ke kočárku a držela madlo kočárku, takže ho se mnou vlastně vezla. Moc se jí to líbilo. Před 1. narozeninami chodila, tak dostala k narozeninám dětský kočárek a na vycházky chodila se svým a já s velkým (dnes dělají skládací, takže jde složit do kočáru velkého).
No a taky bylo důležité, kam se jelo na vycházku... Nákupy a sezení na lavičce by ji samozřejmě nebavilo... Ale sledování dětí, krmení kachen nebo ZOO to nebyl v kočárku problém...
Tak třeba jsem vám něco poradila. Ať přestanou brzy křičet a baví je to jako později u nás...

katyxq
21. únor 2014

Pořiď šátek nebo ergonomické nosítko - skupina Nošení dětí https://www.modrykonik.cz/group/1994/
My od dvou a půl měsíce jen nosili (a lituju, že jsem ji nenosila už od narození, zbytečné týdny, kdy jsem ji i sebe trápila kočárkem, kočarek byl naše nejblbější investice 😀), po roce a čtvrt už chtěla ťapat sama, teď se jen občas poponáší na rukách nebo hipseatu.
Pokud se sama ještě neumí posadit, tak do sedu v kočárku nedávat, přetěžuje to páteř a bere motivaci k tomu, aby se naućila sednout si sama.

mooncaa
21. únor 2014

@lucieandrlova Díky za rady. U nás to funguje jak kdy. Dnes jsem jí v obchodě, když jsem potřebovala platit, položila do korbičky obráceně, bylo to pro ní nezvyklé, tak koukala, a než jsem zaplatila, tak usnula. Ale jindy nepomáhá nic. Někdy pomohlo jí dát do kočárku těsně před usnutím, někdy byla schopna řvát a řvát a usnula až doma když jsme přišli po procházce domů. Někdy je naopak lepší jít hned po vyspání, když má dobrou náladu, někdy se mohu stavět na hlavu a nic.

zuzi.111
21. únor 2014

@lucijenkaa Zkus si do telefonu nahrat bily sum a pustit ji to v kocarku. Kamaradka tvrdi, ze je to uzasny a mimco hned zarezava...

lucieandrlova
21. únor 2014

Hmm, tak to je špatné. Pak to jedině přetrpět než vyroste... A až bude starší, tak v obchodě dát do ruky rohlík nebo křupky, ale to jako mamka tolika dětí znáš... 🙂
Každé dítko je fakt jiné. U nás to podle mě bylo hlavně o tom, že ji nebavilo ležet nikde (ani v kočárku, ani v postýlce). Ona prostě chtěla poznávat svět a to vleže nejde, tak řvala... ☹
Tak přeji, ať ji to rychle přejde!

lucieandrlova
21. únor 2014

@mooncaa jo, omlouvám se, odpověděla jsem bez udání komu... Tak viz výše...

hojda
21. únor 2014

Co zkusit jiný typ kočárku od nějaké kamarádky??? Taky dávají maminky do kočárku na bříšku, aby byl výhled ve přes složenou střechu.

killi
23. únor 2014

@lucijenkaa Já jsem to vyřešila tak, že malá ležela na bříšku a koukala ven. 😉

lucijenkaa
autor
24. únor 2014

Díky holky.No budu se modlit že toto období ji prejde.Jinak bydlím hned u parku a stejne se porád natahuje a sedá si aby videla vedle sebe,ne nad sebe.A když ji neposadim a pak ji trošku vyvíšim tak stejne ťve,,asi že sem to neudelala hned

lucijenkaa
autor
25. únor 2014

Tak včera byla procházka uplne v pohode až jsem se divila 🙂 ale potrebuji ted ješte radu s nečím jiným,už jsem se tu myslím zminovala,jde o to že malá nechce mlíko,ale vubec do ní nedostanu ani n.Nevíte jak moc jí ho musím nutit,behem dne dostane sušenky s mlíkem (um) ovšem a to jí chutná ale samotný ne,to se jen otrepe,poradte prosím