7měsíční dcerka přes den velmi málo spí a je unavená

strawberr
7. bře 2017

Ahoj maminky, možná mi některá poradíte s mým problémem... Dcerka má 7 měsíců a spí čím dál tím méně.
Večer: usíná mezi 19.00-19.30. Vstává v 6.30. Během noci spí hezky, mám ji u sebe, asi 2-3x za noc kojíme.
Ale přes den spí málo, 3x si jde zdřímnout na 30, max. 40 minut (usíná kolem 10., 13., 16. hod). Když se vzbudí, je na ní poznat, že je unavená, nemá moc dobrou náladu a trvá, než se rozkouká a rozveselí. Řekla bych, že by potřebovala spát více, respektive delší dobu vcelku. Jen nevím, jak jí v tom pomoci. Se starším jsem tento problém nezažila, kolem poledne chodíval na 3-4 hodiny spát 🙂 .
Budu ráda za každý tip 🙂

janickajana
7. bře 2017

Nám se to stává když je malá málo napapaná tak je protivná. Jinak netuším. Co rada doktorky?

panickatlamicka
7. bře 2017

Znam, mam sovicku. Podle tech casu mi prijde, ze ti spi krasne... pokud to ,,rozkoukavani" netrva malicke pul dne, nechala bych ji byt. Kazdopadne u nas na spagne probouzeni zabiralo...prsooooo 😀 !!!

machyxs
7. bře 2017

S tou frekvencí spaní den a noc to máme s naší 5-m holčičkou úplně stejné. Ale většinou po probuzení je veselá, takže snad jí to stačí. Když je přes den protivná/ospalá a nemůže zabrat, vyjedu s kočárem nebo dám do nosítka - když to drncá, spí se jí dobře 🙂 Zkusila bych jí třeba k dennímu spánku pustit nějaký bílý šum, třeba jí to uspí na dýl. My máme appku v telefonu, supr věc.

ajja87
7. bře 2017

No ja tohle zazivam u ctyrmesicni dcerky uplne stejne,a taky si myslim,ze by potrebovala spat vic.😉

dosjan
7. bře 2017

Taky mám bohužel nespavce a už druhého v pořadí. Teda ten mladší to dovedl do dokonalosti - proti němu byl starší syn ještě pořádný spáč🙂 Celou noc přesto začal ten starší spát až ve 3 letech. Mladší syn (11 měsíců) jako novorozenec spinkal hezky (budil se po 3 hodinách), od nějakého třetího měsíce se během noci budí minimálně 5x, někdy je i hodinu až dvě vzhůru, kdy se pokouším všelijak uspat - rozhodně nemluvím, nesvítím, aby věděl, že je noc a spí se, ale prostě potřebu spát v tu chvíli fakt nemá - nepomáhá nošení, dát k sobě do postele, do jiné místnosti, nic, prostě jen tu dobu, kdy je vzhůru, prostě přetrpět). Ve dne donedávna spával 3 x po 20 minutách. ALE poslední dobou mi přijde, že se během dne více unaví - leze, staví se, snaží se chodit kolem nábytku - není chvilku v klidu, a začíná se budit v noci méně často a ve dne spí teda už jen dvakrát - kdy jeden spánek dokáže natáhnout aspoň na hodinu, což je super. Vypozorovala jsem, že si lépe odpočine, když mu pustím potichu ukolébavky či bílý šum. V kočárku spí taky lépe.

msimankova
7. bře 2017

@strawberr Moje dcerka spí ještě o něco míň. Takže jsem si zvykla, teď se v necelém roce rozhodla, že už stačí spát jednou denně 30 minut, dřív to bylo 2x... Po probuzení zabírá prostě se na chvíli přitulit a zabavit, za chvíli začne broukat a hrát si, jde za pejsky a dobrý.

leki
8. bře 2017

Malej tez vubec nespal prez den, rekla bych, ze jeste min nez tvoje mala. Navic po 16 uz jsem ho spat nenechala, nrb by mi neusnul vecer. Ted v roce spi jen 20 min dopo a nekdy 20min odpo.

Pomohlo jen byt venku na vychazce v nositku (v kocaru se vztekal). To v tom veku vydrzel spat i dve hodiny v kuse 🙂

strawberr
autor
10. bře 2017

@janickajana doktorka jen pokrčila rameny... o jídle to u nás není... když chce, tak si přijde a začne mě tahat za nohavici a je to jasné, buď chce přebalit, nebo nakojit 😀

@panickatlamicka to u syna taky zabíralo... na tuto princezničku ne ☹

@machyxs jo... v kočárku sem tam zabere i na 2 hodiny (po kurzu cvičení) :D ale musíme být v pohybu, jak se zastaví... ale je to jak kdy. Někdy taky spí jen chvíli. V šátku či v nosítku obdobně, většinou usne až po dlouhé době, protože má moc věcí na koukání :D a co kdyby něco zmeškala :D

@ajja87 jak se mi zdá, lepší to už nebude.... ona už když se narodila, tak na mě 2 hodiny koukala :D . Ani žloutenka ji neoslabila :D

@dosjan tak u nás se leze od 4 měsíců (dokonale od 5), od 6 sedí, stoupá, teď už týden obchází nábytek a přemýšlí, jak se pustit :D . A mám pocit, že jí to energie ještě dodává :D

Moc děkuji za příspěvky, děvčata 🙂 jak to tak vidím, asi to nijak nezlepšíme, ba naopak, asi bude spát méně, až denní spánek zruší ☹ (a já se těšila, jak si po obědě na dvě hodinky taky zdřímnu) 😀

dosjan
10. bře 2017

@strawberr Teda, to je šikulka🙂 My máme takového lenocha - umí lézt, chodí kolem nábytku, ale raději se rozplácne a plazí se🙂 Asi závidí hadovi, že když jde, tak u toho leží🙂
Jojo, taky bych si ve dne ráda lehla s dítětem, jak se s oblibou říká, ale nějak to nikdy nestihnu - když už bych zabírala, tak se probudí - uááá. Nezbývá, než tohle období nějak přežít a doufat, že bude líp🙂