7měsíční robátko se strašně vzteká u koupání

jahodi
9. kvě 2016

Koupání u nás bývalo normální, jen mívala období kdy řvala po vytažení z vody. Teď jí je 7 měsíců a začíná se strašně vztekat už když jí před koupáním svlíkám (přitom "začátek" vypadá stejně jako přebalování, kterých má iks denně a to je úplně v klidu až happy 🙂 ). Neumí se zatím ani přetočit, ale umí si stoupat na patičky ("most") a to začne dělat už při svlíkání, pokračuje ve vaničce plné vody, samozřejmě šílený řev k tomu, a pokračuje dokud jí neobleču, pak se sama uklidní během 3 minut. Moje nervy!!! Nemáte někdo tip na to co by jí mohlo tak hrozně s**át 😝

konidana
9. kvě 2016

@jahodi Netuším:D Zkus třeba jen sprchovat? Vím že mému synáčkovi vadila vana komplet, byl nejistý, a řval vlastně od narození celý půlrok, dokud sám neuměl sedět. Pak mávnutím proutku najednou OK. Zpětně jsem to vymyslela, že prostě neměl v té vodě jistotu, když tam musel jen ležet a vadilo mu to. On je celý takový opatrný, a co neumí sám, to nedělá a nechce aby mu to bylo děláno:D

lv
9. kvě 2016

nechce, nelíbí se jí tam, lekla se, nelámala bych to přes koleno, omývala žínkou, a koupala třeba jen 1x týdně, 2x týdně..co ve vaně s někým, aby ji choval?
To, že řve už předem, už je chytrá a uvědomuje si, že je čas koupání, že to přijde 😵

lusynkova
11. kvě 2016

No já četla spoustu názorů o tom, že vanička není na koupání dětí vůbec ideální. Lepší jsou i dle odborníků kyblíky. My ho máme a nemůžu na něj dopustit... Malý má 2,5 měsíce a koupeme v něm od narození, je z něho nadšený. Možná zkusit tohle..

konidana
12. kvě 2016

@lusynkova jo, od narození to jde, ale ve 2m jsem do kýble kluka už nedostala, jak se zmítal už předem:D

dadalu
12. kvě 2016

Nam pomohlo ho do vany dávat na bříško, tak mel všechno pod kontrolou a byl spokojeny

blanitta
12. kvě 2016

@lusynkova jo kyblík je super, ale paní má 7 měsíční mimčo :D toho už těžko nacpe do kýbla :D

sisstin
12. kvě 2016

@blanitta ja mam 6m a normalne kyblujem a mista dost...

jahodi
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
sisstin
12. kvě 2016

@jahodi aha, tak to je uplne jina velikost :D dcera ma 68 :D

mikilenka
12. kvě 2016

Ahoj, kluci se nám v tomto věku taky mrzkali, nebyli spokojení. Chtěli na tu vodu vidět. Zrušili jsme vaničku a napustili trošku vody do velké vany, přidali hračky, dali je na bříško a drželi jim bradičky. Sice nás z toho trošku bolela záda, ale kluci byli šťastní, hezky chytali hračky a taky začali dělat do vody bublinky. Když by tohle nezabralo, koupala bych se s malou ve vaně a pozorovala, co jí je příjemné a co není.

pavlina212
12. kvě 2016

Používáme na koupání dětské lehátko (vyndali jsme vibrační a hrací mechanismus) a sprchu. Důvodem je malá koupelna a absence vany, ale možná by se to holčice líbilo víc.

blanitta
12. kvě 2016

@sisstin juuu tak to máte teda většího kyblíka... malej má 5 měsíců cca 68cm a v tom našem je už teda docela nacpaný :D a jak sebou už více mrská, vypíná nožičky, tak by mi z toho vyskočil :D teď musím taky vymyslet nějakou alternativu, páč ve vaně se nám teda moc nelíbí :D

sisstin
12. kvě 2016

@blanitta mame Shantalu, ten je asi nejvetsi bych rekla...

sisstin
12. kvě 2016

@blanitta no my nemame vanu ani sprchovej kout, respektive sprchu, ale jen bez spodku a se zavesem :/ tak doufam, ze se stihnem prestehovat, nez z nej vyroste :D

blanitta
12. kvě 2016

@sisstin taky jsme to tak měli 🙂 sprcháč bez vaničky, jen dveře... starší děcka se koupali v přepravce :D teď jsem u tety než budeme mít hotový nový byt, kde máme konečně vanu !!!! :D pro malého mám tady půjčenou vaničku, tak docela v pohodě... zkoušela jsem ho předevčírem okoupat ve vaně a to byl řev :D vaničku do nového se mi pořizovat nechce, tak si bude muset hošánek zvykat na vanu 🙂
Jaký kyblík máme netuším, mám ho vypůjčený od známých... našla jsem jednu fotku našeho koupání cca 2 měsíce stará, za prckem jde vidět kousek bedýnky kde se koupali i brácha se ségrou 🙂

sisstin
12. kvě 2016

@blanitta jo, na vanu se uplne klepu :D

blanitta
12. kvě 2016

@sisstin no mi to povídej :D to byla hlavní podmínka při výběru nového bytu :D

jahodi
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
blanitta
12. kvě 2016

@jahodi lavor nemusí být špatný ;)

gnozka
23. kvě 2016

Neni ji zima ???