8 měsíců a nic nejí. Co by ještě pomohlo?

zuzzik82
20. lis 2019

Mate nekdo stejnou zkusenost, ze 8mesicni ditko tu pusu proste podruhe neotevre (jednu lzicku vetsinou ochutna), at delam a nabizim cokoliv (krome jogurtu rano, ten si da)? Co vam pomohlo? Ja uz jsem zoufala. Pry je dle MUDr i bledy a tim padem chudokrevny, at ji maso, ale ja nevim, jak to do nej dostat. Doslazuju. Zkousim kombinace. Nic, nic. Je proste krome rana plne kojeny.

renatka16
20. lis 2019

Moje dcera byla kojená do dvou let. Do roka snědla vždy jen pár lžiček, nejraději měla kousky ovoce a zeleniny. od roka do dvou snědla max polévku, křupky a nějaké ovoce/ zeleninu na kousky. až jak jsem utla kojení, tak se rozjedla. položila bych na talířek přes den nějaké dobroty, at si sám vezme. jinak bych asi neřešila, je ještě malé🙂

herminka
20. lis 2019

Mám 3 děti a ani jedno mi v 8 měsících nechtělo otevírat pusu na jídlo. Buď v klidu, opakovaně nabízej, nedoslazuj a nezoufej, jednou jíst začne.

babanci
20. lis 2019

Já bych to asi přes koleno nelámala. Nabídni, ale nehroť to. Však on jednou začne.

hribek
20. lis 2019

Me tohle malej delal do 7mesicu, ted posledni 2 tydny zacal konecne jist, ale oproti ostatnim stejne starym detem ji polovicni porce, klasickou sklenicku ma na 2 dny. kase na vecer mi sni max 4polevkove lzice. Ale nevzdavam to a pokracuju. Asi se to v urcitym case zlomi tak jak se spankem.... drzim pesti

jane46
20. lis 2019

Nase Bara do roka nejedla nic, krome par omylu. Jen kojena. Ted ji tak polevky, termix, hroznove vino a testoviny. Plus porad kojeni, hlavne v noci... Cokoliv jineho bud vubec nebo jen par soust. Je to o nervy. Byla i na krevnich testech, nic nenasli. Nabizim, nenutim a snad ji na jeji svatbe uvidim snist obed 😀

hezz17
20. lis 2019

Do roka prakticky nic. Pak se rozjedla. Ale byla do toho roka prakticky jen kojena.
Nedoslazuj!!!!!! Dokud se nerozji a nepozná všechny chutě

ludmirena
20. lis 2019

Zkuste BLW, dcera 10 m tak jí všechno a sama, třeba maso na proužky si sama drží a ukusuje.

petrasipkova1
20. lis 2019

Malej ma 18 mesicu a taky neji. Furt mu rostou zuby nebo chyta virozu od starsi. A to nema vubec chut a kdyz je celkově fit, tak stejne jen ochutnava. Takze zije z kojeni a vysledky krevnim testu ma on i ja v poradku, jednou bude muset zacit jist, násilím to stejne nejde, nema cenu to resit jen nabizet nabizet a jednou to pujde.

hanih
20. lis 2019

V 8 měsících mi ani jedna dcera neotevřela pusu ani na první sousto. Trochu pomohlo jídlo do ručky - dala jsem jim na talířek třeba dva různé druhy zeleniny nebo ovoce nebo prostě jakéhokoliv jídla, aby měly na výběr, a nechala to na nich. Většinou v rámci zkoumání aspoň ochutnaly, ale že by jedly se říct nedá. Starší jsou teď 4 roky, je v jídle vybíravá, ale celkem jí (kromě školky, tam sní snad jen rajskou omáčku), zlomilo se to někdy po 13. měsíci, kdy začala trochu jíst, po 21. měsíci, kdy jsem ukončila kojení, se to zas trochu zlepšilo. Mladší je teď 19 měsíců a občas něco sní, ale stále je z většiny kojená. Rozhodně bych nedoslazovala, z toho se pak už nevymotáte, protože i když začne jíst, bude vyžadovat to doslazené, a když přestanete sladit, přestane jíst. Pokud se doktorce něco nezdá, můžete zkusit zjistit z krve, jestli mu něco nechybí, ale pokud prospívá, je veselý, nejeví známky nadměrné únavy či apatie, měl by být v pořádku.

zuzza1
20. lis 2019

Měla jsem ten samý problém, nechala jsem mohou trošku vyrvat do hladu (nemyslete si že nedám decku půl dne najist), prostě když začala chtít mléko (je kojena)tak jsem ještě počkala a az už byla opravdu hladová tak jsem jí dala zeleninu mixovanou, a to už konečně jedla, napřed třeba je. 5-6 lžiček, apod, takhle 3x denně cca 4-5 dní a zlomilo se to. Oproti synovi není velkej jedlík, ale misku jídla 2x denně sni teď v 8 mšicích a jinak kojim

jane46
20. lis 2019

@ludmirena Hele my jeli BLW se starsim synem. Super, pohoda a rada doporucuju. Ale u mladsi jsem s tim pohorela... Zkusila jsem opravdu vsechno... i ty kupovane blivajzi, ruzne kombinace, konzistence, barvy... Caje a i sirup na podporu chuti. Vsechno. Snad krome prasaren... To jsem se ale uz musela drzet zuby nehty, abych ji nenabidla nejake sladkosti ci nezdrava jidla. Ale stejne po sto pokusech treba s jogurtem jsem sahla i po ochucenych a jedine co ji je kakaovy termix. Nejsem nadsena, ale co mam delat. Kdo nepoznal, nepochopi. Treba dnes je to zatim jedine co snedla...

zmrzlinka
20. lis 2019

Syn začal jíst až po roce....do té doby měl UM .

fandysek_1
20. lis 2019

@zuzzik82 nenutit a vyčkat. Dcera skoro do roka nic nejedla. Nabízet jídlo do ruky. To, že je bledý ještě nutně nemusí znamenat chudokrevnost. Pokud to tvrdí chce to testy. Zároveň dávat déčko i 2 kapky. Nic nesladit.

olicorra
20. lis 2019

A co v noci? Kolik krat kojis v noci? Vetsinou deti zacnou dohanet kalorie, ktere nedostali pres den, prave v noci. Pres den pak tu pusu zase neotevrou, protoze vedi, ze mlicko stejne bude. Ano, je jeste maly, ale tu organizaci kojeni budes stejne resit za par trojku mesicu, a za me cim driv se to da do poradku, tim snadneji se to kojeni pak ukoncuje. I kdybyste neplanovala ukoncit kojeni driv nez 2 roky, stejne se budete asi chtit v noci vyspat a ne krmit dite co kazdou hodinu, protoze jen na MM nedostavaji pres den dostatek kal.

lennus
20. lis 2019

@zuzzik82 U kojených je to i do roku celkem normální, každé dítě je jinak zralé.
Zkus mrknout na BLW nebo-li jídlo do tlapky.

rebe
20. lis 2019

To s tou bledostí a chudokrevnost je blábol, toho se vážně neboj. Problémy můžeš mít jenom ty, dítě vše potřebné dostane z mléka. Osm měsíců není žádný extrém. Po ukončeném šestém se má začít s ochutnáváním, ne plně jíst. Jo, apousta dětí to vezme hopem a během pár týdnů normálně jí, ale spousta ne. Nemá smysl to tlačit silou, naopak uber. Nabízej pestřejší škálu věcí, zkus vařenou zeleninu, nejlíp jen tak do ruky, nebo cucat hranolku z jablka. Ono to přijde, neboj 🙂

puhelin
20. lis 2019

Dcera zacala prikrmy akceptovat v 11 mesicich. Do te doby pouze ochutnala par soust, sama rukou ve forme BLW. Neresila jsem to. Kojena byla 28 mesicu.

prejeta_zaba
20. lis 2019

Ježiš bledý je teď každý, když 3 měsíce neviděl slunce. 🙄 To mám nejradši, tady ty doktory ordinující pohledem ode dveří. Brala mu krev, že se ohání chudokrevností?! Z mléka má všechno co potřebuje, chudokrevná budeš nanejvýš ty, pokud ti toho železa vezme víc. Doslazování je cesta do pekel, pak nebude chtít už vůbec nic. Prostě dávat ochutnávat, dávat do ruky, poznávat všemi smysly. Některé děti nechtějí ty mimi šlichty a radši si dají třeba kus ovoce, jiné zase nesnesou kousky... Tak zkoušet. Popravdě dítě, které jen sedí jak puclík a otvírá způsobně pusu, dokud nezdlábne všechny gramy ze skleničky, znám jen jedno. Ve dvou letech váží 20 kilo (to má běžný dítě v první třídě). 🤦Ostatní děti i my jsme prostě vyrostli na poznávání a vzdorování jídla. A u plného talíře hlady ještě nikdy nikdo neumřel. Nehroť to. 😉

katgatoo
22. lis 2019

U kojených dětí je to normální. Moje malá taky nejedla. Teď je jí 2,5 a výškově předčí kdejakýho tříleťáka. Ale taky si pamatuju, že jsme z toho stresovali. Zbytečně. Když má mliko, je v pohodě.