8měsíční dítě se v noci často budí, čím by to mohlo být?

danny617
25. kvě 2015

Ahoj milé maminy, mám dotázek ke spaní 8 měsíčního dítětě. Dcera cca od 5-ti měsíců spala celkem pěkně. Pak najednou (z ničeho nic) se začala v noci budit třeba po 1 hodině ... začne najednou brečet...když k ní přijdu utiším jí, popř. dám dudlíka zase hned usne, hlad nemá (nají se max jednou za noc), že by jí něco bolelo se mi taky nezdá - přes den je normálně v klidu i spí přes den ok... Netušíte, co by to mohlo být a co dělat, aby se takto nebudila? Moc díky za reakce! 🙂

verundice
3. čer 2015

Ahoj.....řeším naprosto to samé, akorát ne vždy ho uklidním dudlíkem, musím dát spíš prso. Řeší se to tu v mnoha diskuzích a v tomto věku mi přijde, že to zažívají snad všichni. Zatím jsem na žádné řešení nepřišla, ale začínám být KO....buď jsou to zuby, nebo zpracování zážitků ze dne, nebo prostě jen zlozvyk.....?

danny617
autor
3. čer 2015

@verundice Taky stále bojujeme. U nás tedy nekojím a napije se max jednou za noc. Hlad to nebude. Jak píšeš - zuby, hodně zážitků,.... nevím. U syna jsem toto nezažila. Ten spal a spí dobře až na pár výjimek.

rozalia11
3. čer 2015

ono je smedne netreba mu davat jest ...spociatku aj mi sme to mali stim problemi spanim u dietata aj ja mam vnuka 8 mesacne ale uz na case spi ale aj on sa nam stale budil a od kedy mu davame len caj tak sa mu zlepsil spanok jedlo je uz nepotrebne asi ma tasky zaludok a preto sa budi ...no viem to poradit ze kes sa vam zobudi tak dajte mu len caj no neviem ak je to u vas ze sa da dostat treba pouzivat fenistil ten urcite bude pomahat a moj vnuk nechce spavat uz ces den celi den vydrzi byt hore aj ked ho uspavame nechce vobec spat ces den a aj v noci sme mali problemi a davala som mu caj a zlepsil sa mu spanok.... no ale nie kazde dieta je rovnake ale treba skusit ci pomoze...ale po case pomoze nie hned pokial si zvikne jeho zaludok

anezka1
8. čer 2015

U syna to propuklo ve 4 mesicich a dle meho to ma po ockovani.Bohuzel trva to dodnes.Vstavali jsme i 15x za noc,s vekem se to trochu zlepsilo.Bohuzel nezabralo nic a to jsem vyzkousela kde co,snad jen prestat kojit🙂 ,pac ja mam prsniho zavislaka a kdyz jsem mu zkousela nedat psro,tak pak spal lepe,ale kdyz marodil,tak prso opet dostal a byli jsme opet zpet na silenym intervalu vstavani .Momentalne je to cca 5x.Zni to silene,ale da se na to zvyknout😉

danny617
autor
8. čer 2015

@anezka1 Taky se mi zdá, že to začalo po prvním očkování. I když byloi období asi 14-ti dnů, kdy spala celou noc bez buzení. Nyní je to občas lepší - budí se jen 3x za noc. Ale většinou je to 3-5x...stále si nějak nemohu zvyknout 🙂.