8měsíční syn řve v autosedačce, co s tím?

iveta83
12. únor 2014

Ahoj holky, maminy 🙂
mám dotaz, jestli jste některá neřešila něco podobného. Máme osmiměsíčního chlapečka a jízda autem je s ním hrůza. Řve a řve, je celý zpocený, nechce být v sedačce. Většinou usne vysílením. Nesnáším takhle děti trápit, natož to moje 😀 nevíte, co s tím? Když s ním jedu sama, tak se nedá nic dělat a musím ho nechat vyřvat, ale když řídí manžel, tak mi po době dojdou nervy, vezmu ho na ruce a on usne (vysílený, zpocený). Ale nedělám to ráda, protože je to nebezpečné vytahovat děti ze sedačky. Ale stejně nebezpečné je, nechat ho vyřvat, až mám strach, že se zalkne 😖 už s ním radši ani nikam nejezdím, protože takové nervy mi nestojí za to.

dadushe
12. únor 2014

@iveta83 Cítím s tebou, autosedačky jsou očistec. My cestovali na dlouhé trasy od malička a bylo to peklo vždycky, dokud teda nedosáhla dcera věku, kdy se dalo pustit DVD. Jediné, co zabíralo, bylo zásadně cestovat v spacím režimu (dopolení, odpolední, noční spánek). Nakrmené, přebalené dítě, připravené na spaní (aspoň to případné řvaní netrvá tak dlouho). Potom druhá věc je, že v autosedačce bývá dětem dost často vedro a ten teplotní diskomfort společně s nedostatkem pohybu = řev zaručen. Kupovali jsme malé větrací podložku něco jako AeroMoov (pogoogli kdyžtak 😉 ) a snažili jsme se jí nenabalovat, aby měla i možnost se vrtět....pak už jen sem tam pomohl rohlík do ruky...no je to prostě boj 😵

hadroslava
12. únor 2014

Mladší byla totéž, i když vyloženě řev jak na lesy měla asi do 5m. Dost pomohlo v 9m přemístění do větší sedačky po směru jízdy, víc viděla z okna a byl klid. Pamatuju si, jak jsem jezdívala vyzbrojená asi 4 chrastítkama, která jsem jí postupně dávala de stupně oblíbenosti. Když pak kňourala i u posledního, byla nevětší nouzovka klíče. A nikdy nezapomenu na hodinovou cestu, kdy na 8.minutě (slovy osmé!!) už držela klíče a já trhala asfalt, abych dojela co nejdřív 😀

andryskam
12. únor 2014

Tak přesně tohle znám. Alexek řval jako na lesy. Pomohlo až to, že jsme koupili větší sedačku a seděl ve směru jízdy 🙂

anit_001
12. únor 2014

@iveta83 My měli to samé cca od sedmého měsíce, byl schopen prořvat celou cestu. Nakonec jsem kvůli němu měsíc nesedla do auta, a poté ho přesunula do větší autosedačky (9-18kg). Je pravda, že do devátého měsíce mu chyběl nějaký týden, děvět kg snad měl (v oblečení🙂 ). Sedět ještě sám neuměl, ale sedačku jsme dali do maximálním lehu. Od té doby, co jezdí ve velké sedačce, kouká z okna a je klid.

leeela
12. únor 2014

U nás pomohla až větší sedačka - vidí ven a koukají na auta, stromecky, Nikdy nezapomenu na cestu SPK - Brno - od Prostějova rvali oba šíleným způsobem, jela jsem sama a k večeru takže zastávka by jen prodloužila agonii - no jela jsem snad 150 a říkala jsem si, ze kdyby me zastavili policajti, tak by mi snad pokutu nedali a ještě me doprovodili s majackama ....taky u nás hodne zabiralo zpívat ( jedno co, hlavne nezavřít pusu například cesta Brno - UHH Pec nám spadla porad dokola) ted u nás vedou Smoulove dávám je do auta a uz křičí LALA LALA... 🙂

iveta83
autor
13. únor 2014

Tak ho zkusím dát do větší sedačky. Mírně jste mě potěšili, že jste to měli podobné 🙂 a spravila to větší autosedačka 😉

baca
13. únor 2014

Mě v tomto věku řvali taky všichni, bohužel asi jen vydžet, až povyroste. Tu nejmladší už dávám taky do větší sedačky, ale úplně bez řevu ot není.