8mi měsíční dcera neumí lézt. Jak jí můžu pomoct?

vilca
27. kvě 2007

Ahoj holky, mám 8měsíční holčičku, která je šikovná a hodně aktivní, krásně sedí, staví se na nožičky a snaží se capat, ale pořád nějak nemůže přijít na to, jak lézt. Jen se plazí, nezvedne bříško z podložky. Občas zvedne zadeček, párkrát se zhoupne, ale pak jde zase dolů. Dá se lezení nějak naučit nebo pomoct miminku, aby zjistilo jak na to? Nebo mám čekat, až na to přijde sama? Díky za odpovědi 🙂

marka
4. srp 2008

Tak my jsme zase úplně vynechali plazení, nebo spíše jsme plazili velice málo. Teď už nám cca 3 týdny bezvadně lozí, začala to zkoušet tak že zabořila nožky do polštářku a pérovala... 🙂 no a pak přišla na to,že když ta nožky posune, pohne se dopředu...no sranda, takhle brzy jsem to fakt nečekala. Bylo to asi tím,že jakmile se poprvé přetočila na bříško, už nechtěla ležet na zádech a tím pádem 90% času, kdy byla vzhůru, byla na bříšku...
Ale určitě bych nehleděla na nějaké ty tabulky, každé dítě je přece "originál" 😀

eva265
4. srp 2008

Tak syn zacal driv chodit kolem nabytku nez lezt. Ja jsem take byla vyplasena, ze je porad pozadu a pak to najednou hrozne rychle dohnal. Drzet hlavicku zacal az koncem 5-teho mesice, nikdy poradne nepasl, otocil se asi 3x na konci sedmeho a aktivne se zacal otacet az na konci osmeho mesice. A pak v deseti mesicich zacal stat, sedet i chodit kolem nabytku najednou. Ja vim, ze se dobre radi, aby jste deti neporovnavaly a neplasily, ale je to to nejlepsi, co muzete udelat 🙂.

alishia
22. lis 2008

Ahoj,

da se nejak miminko podporovat v tom, aby zacalo lezt? Nas malej uz se posunuje dozadu, a dava pod sebe kolinka a ma narovnane rucicky a peruje.) a u toho se vzteka tak ze se nadzvedne a posune dozadu. Myslite ze uz brzy poleze?

andy80
22. lis 2008

Alishia: no podporovat, zkus před něj dát hračku, ale jinak se to učit nemá. Dítě by mělo začít samo. Mě se malá v pěti měsících začala stavět na čtyři a tak se pohupovat. Když jí bylo 5 měsíců a 3 týdny začala lézt po 4, předtím se plazila, kupodivu dopředu. Jsou to asi 3 dny co si poprvé sama sedla. Je hrozně rychlá. Nejradši by už stála, takže čekám, kdy se mi postaví. To syn začal lézt v 8 měsících, hned na to se posadil a měsíc na to začal chodit. Pak jsme skončili v nemocnici se salmonelou a zase přestal chodit. Byl tak zesláblí, že sotva seděl. Znovu začal chodit v 11 měsících přesně den po štědrém dnu. Takže podle tohohle vidíš, že každý dítko je jiný a všechno se samo naučí. Nic se dítě nemá učit, protože jen ono samo ví, kdy si co může dovolit.

anke
22. lis 2008

Nazdar zensky, neblbneme s vycvikem a uzivejme si zdravounkych deti. Nas Dada ma 7. mesicu pryc, neplazi se, kolinka si dal pod sebe jen jednou a to jeste tak, ze si prakticky klecel skoro na ruce, "jen" narovna rucicky do vzprimu a obcas se snazi dat zadek nahoru ... neresime, podle tabulek ma cas a navic nektere deti proste nelezou ... 😉

andy80
22. lis 2008

Anke, Davídek má čas. Vždyť píšu, každý dítě je jiný a každý si začne dělat to či ono kdy se mu bude chtít a kdy se na to bude cítit.

chico
22. lis 2008

Asi tak anke má pravdu. Moji první dcerku jsem to naučila až už chodila. A u druhé mě to trochu mrzí že neleze,ale vědu s teho nedělám.To přijde samo.

alishia
22. lis 2008

tak ja bych to neresila, kdyby se u toho tak silene nevztekal. Jakmile se prekuli na brisko tak uz se snazi lezt a je u toho desnej rev, ze mu to nejde.) Ono je to chvili legrace, ale celej den poslouchat jak se vzteka a obracet ho je docela vopruz. Uz aby lezl.

andy80
22. lis 2008

alishia: malá se taky navztekala, ale neboj, všechno se naučí

anke
22. lis 2008

alishia: u nas lautr to samy, necham ho a kdyz uz to jde do slzicek, tak ho teda zvednu no 🙂

alishia
29. lis 2008

Za jak dlouho po takovym tom houpani deti zacnou lezt? Malej uz se obcas houpa na kolinkach. kdy prijde na to ze ma hybat pacickama a nozickama?

zuzik03
29. lis 2008

ali, to muze trvat i dva mesice 😉 nas klaros se uz tak dlouho houpe, plazi se, ale lezeni furt nic, uz si dokonce i zacala stoupat, z toho padat na zadek a sedat, ale neleze a neleze 😅

alishia
30. lis 2008

tak mi se ani neplazime, jen se zvedne na ruce a postrci se do zadu. A nekdy se prave postavi na ctyri a houpe se dopredu a dozadu. tak furt cekam kdy na to prijde a nic🙂

zuzik03
30. lis 2008

alis, tak jestli už se trošku strká dozadu, tak to se začne plazit dopředu co nevidět, takhle to většinou začíná 😉 ale máte času dost, není kam spěchat.