8mi měsíční dítě začalo jakoby plazolézt, vadí to?

svomic
18. únor 2013

Prosím máte s tím někdo zkušenost?
Můj osmiměsíční prcek se před pár dny začal jakoby plazolézt. Vypadá to tak že se posouvá dopředu obouruč – a nějak při tom zapojuje nohy, jakoby lezl. Je to prostě takové plazolezení. Trápí mě že nestřídá ty ruce ale přitahuje se rukama najednou. Myslíte že to vadí? Srovná se to?
Budu ráda za Vaše zkušenosti.
Moc děkuji

zamilovanadonej
18. únor 2013

@svomic Syn to měl podobné, a brzy začal lézt normálně. Myslím, že to ničemu nevadí.

stavba
18. únor 2013

@svomic můj syn se také dlouhou dobu plazil tím způsobem, že měl natažené ruce a oběma zároveň se odstrkoval a nožičky tahal za sebou. Také jsem měla obavy, jestli bude umět někdy střídat ruce a přidat nožičky, ale obavy byly zbytečné, brzy se to naučil, hlavně, když pak začal lézt po čtyřech. Takže bych se toho zatím nebála. 😉

pampalin
18. únor 2013

Tak náš malej to dělal úplně stejně, ale o měsíc dýl. Neboj, urovná se to, začne určitě střídat ruca a lézt normálně, musí
na to přijít.

pelenka
18. únor 2013

Náš drahouš začal v 6ti měsícíh plazolézt stylem "raněný voják" - tj. levá ruka, pravá noha a vydrželo mu to cca do 9. měsíce, kdy už chodil za ruku a lezl ofiko po čtyřech🙂

medakote
18. únor 2013

Neboj, on na to přijde, synek taky když začínal lézt v půlroce, tak měl styl šílený, takový divný plazolez a ještě to neuměl rovně a stáčel se na jednu stranu, takže lezl do kolečka....za pár týdnů techniku vylepšil a pak najednou šup a během týdne předpisově lezl a dnes máme doma tryskomyš 🙂

leg
18. únor 2013

Neboj, někdo osvícený mi vysvětloval, že ty prckové vlastně nemají po kom okoukat, jak se má správně lézt, tak na to jdou ze začátku hodně divně (malá se mi taky dost blbě plazila) a pak se to srovná. Je to prostě jen takový stupeň vývoje 🙂

petikx
18. únor 2013

Srovná se to, bude v poho, jen, až příjde na to a zvedne zadeček 😉 má ještě čas. Když tak ho občas dejte na kolinka a přidržujte, nebo kupte ten váleček na podporu lezení tuším prodává to Chicco, ale on na to příjde do dvou měsíců budete mít, co dělat ho uhlídat 😉 jak bude rychlý 🙂

dzejnyy
18. únor 2013

Neboj a vydrž. On si brzo sám zjistí, že jsou méně namáhavé způsoby posunu!! 😉

lenicka07
18. únor 2013

Úplně normální, naše malá začínala takhle podobně až v deseti měsících a měsíc jí to vydrželo. Ruce teda střídala a nohy táhla za sebou. Vypadalo to dost legračně 😀 Lézt po čtyřech začala ze dne na den a během týdne nový styl "vypilovala" k dokonalosti, byl problém jí dohonit

svomic
autor
19. únor 2013

Holky vy jste mě teda uklidnily,děkuju moc.
Já se bála že je to problém a a jak čtu tak není. Jsem ráda,moc děkuju za vaše reakce.
Jdu si užívat palzolezouna 🙂