8mi měsíční miminko se neudrží v sedě. Ja to řešit?

misellll
22. bře 2010

již jednou sem sem psala a to bylo barušce sedm měsíců,že se neudrží v sedě,že nemá stabilitu,adá ze strany na stranui a dopředu a do zadu a trup pokládá na nožičky.Dneska jsem volala do rozikové poradny kam dochází a paní doktorka mi řekla,že se nejspíše jedná o slabé zádové svalstvo a že si nás co nejdříve pozve a nejspíš budeme cvičit vojtovku.Jinak je barborka velmi šikovné miminko,přetáčí se ze zádíček na bříško a naopak,plazí se jakž takž,ráčkuje,povídá tata,teta,bababa,dědě,ale to sezení nám prostě nejde.V osmi měsících bý prý už miminko které posadíte mělo sedět,nějak mě to znepokojuje.Chtěla bych vědět jestli jste některá měla nebo máte také takovýto problém a jak to řešíte vy!!děkuji předem za každou odpověď!Mám strach,aby neměla něco s páteří,ale na druhou starnu si zase říkám,že kdyby tio tak bylo,nepřetáčí se a není takto pohyblivá.Jinak už jde sama i na kolínka,ale i v této pozici má zádíčka propadlá.Co si o tom myslíte?Vím,že mi tu již pár maminek psalo,že každé mimi je jiné,ali pan doktorku z rizikovky to přišlo divné.Je tu prosím ještě někdo s tímto probléme?

elidule
1. dub 2010

tak to je fajn 🙂 a je po starostech,že?
my máme taky staršího pana doktora,ale naštěstí nemá předpotopní názory 😀

lucie.krajcarova
1. dub 2010

Misell, to vám to dobře dopadlo, jsem moc ráda 🙂 náš Martin se plazil v 6 měsicích, v 8 lezl, no a seděl v 10. nikdo mi nikdy neřekl, že by byl pozadu. jenom je to o mnoho hezčí, když na zemi sedí, je to opravdu něco jiného 🙂 jo a náš doktor má tak ke 40, takže rozumný průměr, obecně je fakt dobrej. myslím to i tak, že nás nehoní po vyšetřeních, protože malý moc nepřibývá ( v roce má asi 8,2 kg) ale vždy si ho pořádně vyšetří a hmotnost sleduje.

tereziep
14. dub 2010

misellll dítě nikdy naposazuj. To je to nejhorší, co můžeš udělat. Děti by si měli sami sednou a to je většinou až začnou lést. Pokud se dítě začne přitahovat do sedu a mamka ho hned začne posazovat, tak je to to nejhorší pro jeho páteř. Dítě si musí napřed zpevnit svali a pak si teprve sedne. To nacvičuje právě lezením. Znám pár holek, co děti obkládali polštářem a už jim v 8 měsících seděli jak oni říkají jako pecka. No ale lést začali pozdě. My jsem si například sedli až po 10 měs. Nic jsem neuspěchala a malá mi dokonce už v roce začala sama chodit. Prostě chce to čas a každé dítě (pokud se správně vyvíjí) ví, kdy je čas si sednou, lést a nakonec chodit. Děti, které předčasně posazují mají většinou zborcenou páteř. Je to pak vidět. To samé platí i o chůzi. Nikdy dítě nevodit za ruce a nutit ho chodit. Docela mi přijde divné, když vidím v krámu dítě, které mu může být max 5 měsíců sedět v kočárku. Prostě mámy chtějí aby už sedělo a chodilo a uspěchají to. Jedna kámoška posazovala holčičku aniž by to uměla. Mě přijde, že chodí jako robotek a ještě k tomu po špičká. Druhá se zase chlubila, že malá už v 10 měsících chodí a dneska také chodí po špičkách. Ale ani jedna si nepřipustí, že je někde chyba. I když jsme se s nima bavila, tak prostě obě říkali, že dětem se to líbilo - jedné posazování a druhá malou vodila za ruce už v 9 měsících. Prej se malá sama postavila. No ale když jsem jí viděla tak jí prostě vzala z kočáru, postavila na zem a malá padla na všechny čtyři ona jí zvedla a nutila chodit. Nenechali si to vymluvit.
Takže misellll nic neuspěchej a nech malou ať si sedne sama. Nikde není psáno, v kolika měsících se má ditě samo postavit, sednou a lést. Každé dítě je jiné a tak i časy jsou jiné.

zuzanaal
30. zář 2014

Dobry vecer mile maminky mam prosbicku.Dnes jsme byly u lekare na 10mesicni prohlidce a pani doktorka mi rekla ze ma dcerka je opozdena.Duvod:dcerka sama sedi jen se do sedu sama neotoci,proste kdyz ji posadim tak sedi,ale sama od sebe to neudela.A neplazi se,jen se otaci ze zad na bricho a dokola jako hodinky.Byly jsme odeslani na rehabky,ale prijde mi to zbytecne stresovani ditka kdyz s ni muzu cvicit sami doma muzete mi prosim nekdo poradit jake cviky k sni delat aby to bylo spravne a vedlo ji to k motivaci aby si sama sedala a zacla se plazit.Predem moc dekuji za odpovedi a rady🙂

arrowka
30. zář 2014

@zuzanaal No přece proto jste byly odeslány na rehabku. 🙂 Abys s ní mohla cvičit sama doma a dělala s ní cviky, které ti poradí vyškolená fyzioterapeutka. Přece bys nechtěla cvičit něco, co ti poradí laik v diskuzi na internetu.

dezyre
30. zář 2014

@zuzanaal já bych tu rehabilitaci určitě nezavrhovala 😉 Není to nic hrozného. Jinak pro mě byla celkem dobrým "vodítkem" kniha Rozvíjej se děťátko.