9leté dítě nechce spát samo v pokoji, prosím poraďte

titanie
18. srp 2015

Maminky,prosím o pomoc....Jsem už zoufalá....Mám 9ti letou holčičku a máme hrozné problémy se spaním-ve zkratce popíšu,co se u nás děje každou noc..Odmítá v pokoji spát sama,dokud si ji nevezmu k sobě do postele,prostě nespí...Do postele chodí vždy ve stejnou hodinu,ale nemůže usnout..Když už to trvá třeba tři hodiny,začne brečet,že se bojí,že musí spát se mnou,že jí nejde usnout...To,že bych ji zavřela v pokoji vůbec nepřipadá v úvahu-to nastává naprostá hysterie.Chodí z pokoje a brečí mi u postele-posílám ji zpět a snažím se nepovolit,ovšem dokud to neudělám,prostě neusne-minule to bylo do půl páté do rána...Včera usnula ve tři ráno a to jen proto,že jsem opět povolila a do postele si ji vzala.Už od odpoledne řeší,kdy půjde spát,v kolik hodin,kde bude spát,jestli když jí nepůjde usnout,může jít za mnou do postele-připadá mi to už jako fobie ze spánku.Všechny přírodní léky jsme již zkusily-od čajů,přes homeopatika,uklidňování,po dobrém,po zlém,lampičky,otevřené dveře-prostě nic.Tento stav trvá přes dva měsíce a já začínám být zoufalá...Přece se mnou nemůže neustále spát v posteli...Prosím..Kdyby měl KDOKOLIV JAKÝKOLIV tip,budu moc vděčná...DĚKUJI

kytinka
18. led 2016

já si říkám, že kdybych neměla v pokoji sestru asi bych taky šílela, taky jsem se bála tmy a strašidel pod postelí a duchů .... měla divoké sny a chodila s pláčem k našim, ale ta moje tím že je jedináček je to o to horší 🙂, ale co je naše a pořád lepší když spí s námi nebo já s ní, než by měla mít stres 🙂 Však jak si najde kluka tak už se mnou spát nebude a to mi pak bude hoooodně chybět 🙂

lajla
18. led 2016

Zkusila bych se na to zaměřit i z druhé stránky...strachy atd to je dráha ledvin. Nám to hodně pomohlo, vyhledat homeopata a taky bachovky nejsou špatné...
Hnusy ve formě různých léků bych nedávala... Znicite ji játra, a krom toho to nevyřeší ten problém

micka1
15. únor 2016

u nás se spaním v pojíku stejný problém jak všechny předchozí. Syn má 8 let a sám v pokojíku spát nechce že se bojí. Částečně jsem si to zavinila sama. Narodil se s vrozenou vadou nohy a k tomu nemocné srdíčko. Byli jsem neustále v nemocnici tak si zvyknul že jsem u něho. Kdž měl rok tak usínal v posteli se mnou a pak jsem ho přenášela. Když měl dva roky tak jsem se rozváděla a tak když syn usnul v posteli jak jsem ho tam nechala. Z nynějším manželem jsme mu ve 3,5 letech udělali pokojík. Ze začátku tam si spal, ale pak se něco zlomilo a tak se tlačil k nám do postele. Dokud to šlo tak jsem ho přenášeli. Pak se narodila první dcera tak začala sice z potížeme, ale v pokojíku spal. Kdžy měla dcera rok tak ji chtěl do pokojíku, ale vydržel tam s ní spát asi tak půl roku. začali problémy. My jsem ho do ložnice nepustili tak byl u nás každodenní řev při usínání. Naslibovali jsem mu hory doly jenom aby byl v pokojíku. Jelikož bydlíme s rodiči tak začal chodit za něma jestli může spát u ních. Začalo vo víkendy, ale teď mě příjde že tam spí skoro pořád. Už jsem ji zakročila, ale stejně to nepomohlo. Když se narodila druhá dcera tak sliboval že bude s ní spát, ale zase nic. Teď mometálně usíná v ložnici a přenášime ho. Dcery v pohodě usínají sami v pokojíku, ale se synem je to složité. Navíc strašně nerad jezdí ke svému otci. Je dysgrafik, dyslektik. Ve škole indivuální plán. Už fakt nevím co s ním. ☹ Je to ubíjející pro mě , pro manžela i pro syna.

lajla
15. únor 2016

Měli, máme to samé... Mi to nevadí, pokud se boji nic s tím neudelam. Jenom to zhorsim když ji přes protesty necham v pokojicku... Uspavame sedíme tam dokud neusne, nebo spíš tak dělali... Lepší se to získává pocit jistoty, když za námi přijde jakékoliv dítě do ložnice, necháme ho tam...když jich přijde víc, manžel jde spát jinam
Taky jsme podávali homeopatii, máme velké pokroky. Strachy jsou spojeny s dráhou ledvin

marcelina72
12. srp 2017

U nás už to trvá půl roku.Malá se bojí prý duchů.Měla i škaredé sny.Pomohla vám psycholožka? Jak to dopadlo? Moc děkuji.

hanka858
12. lis 2017

Holky potřebuji pomoct..
Syn 6,5 roku se boji usínat sám.
Má pokoj společně s mladším synem.. Jdou oba spát kolem 8 hodiny.. Rozsvítí jim lampičku a oni leží a povídají si.. Jenže jak mladší syn usne, tak starší začne brečet a pořád za namí chodí, že v pokoji nechce být sam a že tam ma jít někdo sním.. Že tam chce někoho kdo nespí.. Když se ho zeptám čeho se boji, řekne mi že duchu.. Že ho straší a to i v noci když usne.. Opravdu vydrží brečet i hodiny.. Duch je prý schovaný, za skříní.. :( i přes den má velký problém v pokoji zůstat sám a jakmile tam není někdo sním nebo odejdu do jiného pokoje a on si třeba kreslí, tak hned přiběhne, že tam nechce být sám.. Má strach chodit i na záchod, to se raději počura než aby si tam sám došel :( nejde jen o ten pokoj.. Bojí se být sám kdekoli..a to i když jsme jen o místnost vedle :(
Uz jsem zoufalá a nevíme co stím :( poraďte prosim

tinaprofi
12. lis 2017

Dite si samo duchy nevymysli...jsem skeptik a na duchy neverim, ale tim chci rict, ze pokud se na toto tema s detmi bavite nebo se deti strasi mezi sebou, tak je to jasne. Bylo by fajn promluvit si s detma, ze duchove neexistuji a jeste lepe tomu predchazet ...(to ze rodice na duchy veri neni podstatne 😉)))) ) delam s detma fakt hodne let a davam ruku do ohne za to, ze z vlastnich hlav to nemaji

hanka858
13. lis 2017

@tinaprofi vysvětlovali jsme mu několikrát, že duchové neexistujou.. Ale podle něho ano. Fakt jde na něm vidět, že má strach..nebreci jen tak ze vzteku. Když si k němu Teda nekonec lehu, tak do pár minut spí.. Ale jakmile se v noci vzbudí, hned utíká k nám do postele :( už nevím jak mu pomoci.. Každý den ho uspat? Chci aby byl už trochu samostatnejsi :(

drakenn
13. lis 2017

Duchové neduchové, viděla bych to tak, že se vaše dítě necítí bezpečně. A z toho bych vycházela..

keksikova1
13. lis 2017

Uplne se mi vybavilo,jak jsem se ja sama strasne bala. Vseho,nemohla jsem byt sama ani v koupelně, natož v noci..Taky jsem se kolikrát radši pocurala,nez abych šla sama na záchod.
Upřímně si myslím, že duchové, příšery a kdesi cosi je jen zástupný problém. Necitila jsem se bezpečně, protoze doma byly porad strasny problémy, sociálka,rozvod,tahanice o me..myslím,že to byl ten hlavni problém. Nemate doma něco špatně? Hádky? Nejistota? Nervozita? Špatně rozvrzeny role? Hele nevím, možná jsem uplne mimo,ale jak jsem si to přečetla, uplne mi bliklo..

hanka858
13. lis 2017

Žádné problémy doma nemáme, s partnerem se skoro nehadame a když proběhne nějaká výměna názoru tak bez křiku.. Myslím že jsme šťastná rodina.. Tady problém nebude :(

keksikova1
13. lis 2017

@hanka858 a co škola? Nejaky stresor bych hledala..a noční lampicka? Nějaký rituál na vyhánění strašidel? Asi by to nezabralo poprvé,ale třeba po čase.

ameli89
2. čer 2020

Titanové:máme to samé 8 let nespi pořád chodí dokud není semnou v ložnici pal spi celou noc o to horší malá nám to vzala přes bolesti břicha 2 měsíce po lékařích všechna vyšetření negativní

zankroc
7. lis 2022

@titanie hezky den, narazila jsem na vas problem s usinanim dcery. Sice uz je to dlouho, ale zajimalo by me jak jste to nakonec vyresili. Mam 5 leteho syna a mame stejny problem. Histericke sceny, kdyz ma jit spat sam. Od malicka spal s nami v jedne mistnosti, i kdyz ve sve posteli. Ted mame jeste 1,5 roku stareho syna a ani s nim nechce byt v pokojicku. Takze kazdodeni uspavani a stejne spi s tatinkem a ja s mladsim.

muhehehe
7. lis 2022

@zankroc já vím že se ptáte primárně zakladatelky a na trochu něco jiného.. ale čemu to tak hrozně vadí? Mě by třeba vůbec nenapadlo to nějak řešit. Nechce spát sám, tak k tomu prostě má nějaký svůj důvod.. a jde za rodičem, však v pořádku, za kým jiným? Opravdu bych to neřešila ani kdyby tomu dítěti bylo třeba 12. I v dospělém věku má člověk občas hnusný sen, přečte si nějakou tíživou knížku, vidí pitomý film, má starosti, cokoliv.... a rád se přitulí k partnerovi.. sama bych to těžko nazvala problémem, je to takové ,,lidské" 🙂 , tak proč u malého dítěte?