Používáme cookies. Více informací zde. OK

9m. se budí po hodině sezením a přes den by se jen nosila

mamcaterus
31. led 2017
Ahoj maminky, omlouvám se, vím že mám uvztekané dítko už od doby co jsme přišli z porodnice, ale všude je napsáno: ¨vydrž ono se to časem zlepší,, U nás spíše naopak, u nás se to horší...co se naše malá naučila sedět a lézt, budí se v noci co hodinu...kouknu do postýlky a malá sedí a řve...už jsem četla pár článků, ale zuby,hlad nebo můry to myslím nejsou...sedí normálně s otevřenýma očima a křičí, nebo leze po postýlce. Už jsme nevyspalí, přítel vztává brzo ráno do práce a je pořád unavenej. Malou dáváme na víkendy na střídačku k babičkám (1víkend jedna babička,2 víkend druhá a 3 víkend si malou necháme doma) děláme to kvůli tomu aby na nás nebyla tolik závislá,protože musím v dubnu do školy. U babiček spí normálně, i přes den je u nich celkem hodná, tak čím to může být? myslíte že nás jen zkouší? děkuji moc za všechny odpovědi které nám pomohou 🙂
hoffi
31. led 2017
Dobrý den, ano, je dost možné, že to na Vás zkouší :/ A řekla bych, že děti jsou na tom podobně jako zvířátka, že z Vás cítí, když se bojíte, máte pocit, že děláte něco špatně, jste unavení (o to je to horší...).....
Když jsem byla dost unavená (tatínek jezdí na montáže, tak jsem na malou sama - babičky u nás nefungují) a tolik jsem chtěla (byla jsem vyčerpaná), aby malá spinkala, tak na just ne. Ale pořídila jsem si šátek (tatínkovi nosítko), přes den ji v něm nosila nebo když bylo zle. Já jsem se tak nějak vnitřně uklidnila a jako by se něco změnilo, malá také se sklidnila (používala jsem i když rostli zoubky...). A chodím pravidelně s malou okolo oběda spinkat, se mnou spí déle než když sama. 😃 a já si taky odpočinu.
Řekla bych, že tu nejistotu dětí prostě vycítí... Zkuste si klidně někde půjčit šátek nebo nosítko a uvidíte. Některé děti se chtějí i jen více mazlit 🙂 Tak na sebe takhle upozorní, aby byly v kontaktu s Vámi 🙂
Snad Vám to trochu pomohlo, uvidíte. Držím palečky 😉
michelette
31. led 2017
Tak u nás to samé, jen s tím rozdílem, že malá furt visí na šprušlích a řve, budí se mi tak i 10-15x za noc. Je to šílene, zkusila jsem už vše možné. Ale u nás je to asi zubama 😏 Začala jsem jí na noc dávat homeo čípky Viburcol a to ji trosku uklidnilo. Tak doufam, ze to brzy prejde.
kika_21
31. led 2017
Do školy v dubnu, tak ať je nezávislá v dubnu. Teď má takové závislé období-no. Tak musíte hodně řádit ve dne, aby večer a v noci věděla, že se spí.Malý -už tříletý -spal u babičky zatím jednou-s tátou a sourozenci. Je poměrně nezávislý-musím za chvíli do práce. Ještě teď se v noci ujišťuje, kde jsem. Stačí udělat potmě pššššš a spí. Srovná se to, ale chce to odlišovat noc a den-v noci už zábavu nekonat.Říkám musíš spát, všichni spíme. V nejhorším-je-li možnost, se přítel vyspí jinde.Neuspávám, ale povídáme si, teď už čtu. Odcházím z ložnice, při pláči malého střídavě ,,navštěvujeme" On už tedy moc nebrečí-jen tehdy, když má zlý sen.
mamcaterus
autor
31. led 2017
kika_21...jenže až v dubnu? tak by se z toho všichni zbláznili...ve dne řádíme, už od porodnice rozlišujeme den a noc a stejne je nam to ted prd platne...a usíná sama,to jo...nemusíme uspávat ale horší je to v noci...
jedna babička mě totiž furt poučuje a furt jí tahá a dělá všechno opačně než já, pak malá přijde domu a nemůžu udělat nic,ani se od ní hnout...když to té babičce řeknu tak se na mně akorád nas.... a štve proti mně svého syna (přítele) :/
soyevita
31. led 2017
@mamcaterus Promiň,je to Tvoje věc,ale dávat 9.měsíční dítě každý víkend někam jinam??
Dětí co nespí, jsou spousty,taky jsem vždy záviděla maminkám,kterým od porodnice dítě spalo.Já se vyspala až tak kolem druhého roku.
To že jí někam dáváte ,tím se nenaučí samostatnosti.V tomto věku je pro dítě každá hodina bez vás jako věčnost.A společně si jí s mužem užívat 1 víkend v měsíci,mi přijde zvláštní.Ona bude v té školce nocovat?
Chápala bych ,kdyby si ji tchýně brala každý den na 1h ven....a intervaly by se pomaličku prodlužovaly
soyevita
31. led 2017
@mamcaterus A pokud se Ti babiččina výchova nelíbí,tak ji tam nedávej a je po problému
mamcaterus
autor
31. led 2017
je to tak že to máme doporučené od psychologa, aby jsme jí k těm babičkám dávali..není to náš výmysl...
soyevita
31. led 2017
@mamcaterus No tak to teda zirám.Ale je psycholog a psycholog.
A jemu se zdá,že má malá nějakou poruchu?
Co naznal neurolog-diagnóza a tak??
kika_21
31. led 2017
@mamcaterus Také děti mají trochu přechodné období po návratu od babičky-je VELMI trpělivá a nic po nich nechce-teď mluvím o dětech nad 10 let..🙂Respektuju ji, mé nároky jsou naopak přes čáru-bohužel.Jsem velmi netrpělivá, jak se zabývám psy, vyžaduji bohužel poslušnost typu ,,Sedni, lehni, vstaŇ"-kdyby třeba měl pes označit výbušninu. Aby seděl a ticho. Hrůza-že? Jenže dítě není pes. Muž-syn babičky-trpělivý, moc nevychovává-řekne, že výcvikář jsem já.😀No hrůza. Ale zaplať pánbu za trpělivé lidi v jejich okolí.Tak to dnes beru. Vaše dcera je malá, trvá to, než si zvykne na změny. Když to převedu na zvíře, tak sousedky pes žil v útulku, před tím u majitele zavřený ve sklepě. No asi rok štěkal-ona v práci a on zase zavřený.Také jí jsem říkala, že to bude trvat tak dlouho, jak dlouho byl zavřený a možná i déle. Ony děti nejsou prostě stroje, my jsme moc rychlé. Ona si zvykne, rozliší Tebe a babičku-chvilku to potrvá,no. Je malá...Nech jí ta přechodná období a ber babičku jako obohacení pro život dcerky...🙂No a přítel by byl mezi dvěma mlýnskými kameny-neřekne, že máma je hloupá-a ani to po něm není dobré chtít-samozřejmě Tě chápu.
mr_falko
31. led 2017
taky by me zajimalo tohle doporuceni????
mamcaterus
autor
31. led 2017
k psychologovi chodime hlavne kvuli mne....prostě to všechno najednou nedavam...tchyně,mala,škola,domacnost,a spousta veci okolo... kdyz o necem mluvim co me treba stve,tak zacnu jakoby brecet, i když nechci... potom je na e pritel nastvanej,ze prej porad bulim...
kika_21
31. led 2017
@mamcaterus Ono mužům prý vadí, že nám nemůžou pomoct-ženám, když brečíme. Tak proto...
mamcaterus
autor
31. led 2017
No jeho doslova se*e všechno...Když má tu svou náladu tak i normální věc kterou řeknu 😉
kika_21
31. led 2017
@mamcaterus Tak je náladový a to není pro druhého lehké. Asi je dobré jet si trochu po svém, snažit se být veselá bez ohledu na partnera. Když je člověk unavený, tak se to lehko řekne. Taky bývám unavená.🙂Jinak nebojuj proti babičce-to fakt nemá cenu-hledej to dobré-je to naivní, ale pravda. Taky bychom o své mámě neřekly něco špatného-obvykle.Ono z dlouhodobého hlediska je důležité, aby dítě mělo babičky. Je to jiný svět, mají trpělivost, mohou rozmazlovat. Mám dceru už 19-letou, má hezký vztah k tchyni a já jsem ráda. Taky jsem proti ní někdy brojila, ač ona proti mě jen náznaky. A byla to blbost-děti si to postupně samy přeberou, udělají si názor.Neboj.
panickatlamicka
31. led 2017
Podle me problem aspon castecne odezni, az prestanete davat dite, apriori v obdobi separacni uzkosti, k babickam. Dite nenaucis samostatnosti tim, ze ho ,,zlomis". Zvlastni tvor ten tvuj psycholog....
panickatlamicka
31. led 2017
A jeste ucit dite,aby nebylo zavisle na rodicich js jako ucit kocku, aby neskrabala. Budes chodit na denni studium nebo jak?
hoffi
31. led 2017
Tatínek je náladový nebo "jen" teď natolik vyčerpaný, že je protivný? Jestli by mu nepomohl odpočinek a mohl by Vás s plných sil podporovat a vypomoc.?
Jak jste na tom s kočárkem? Máte možnost s ním jezdit po baráku? Aby jste si ulevila od nošení... aspoň trochu.

Sem začni psát odpověď...

Odešli