Aby usnula, musí se nosit

michaela110
20. lis 2016
Hezké nedělní ráno, maminky...
Prosím vás o jakýkoli nápad, radu.
Mám dvouměsíční holčičku, kterou milujeme nadevšechno na světě a udělali bysme pro ní první, poslední. Vývojově je vše v pořádku (ťuk.ťuk), krásně přibírá (má 5,8kg) před pár dny jí i přestalo trápit bříško, ale...
Neusne dřív než o púlnoci, spíš mezi 1 a 2. Celou dobu se musí nosit. Dlouho trpěla na velké bolesti bříška, tak jsem jí uspávala na ruce, chovala a ňuňala, aby ji to co nejméně trápilo. Mohla si na to zvyknout?
Musíme buďto chodit, nebo skákat na míči, nic jiného nefunguje, začne popotahování a je z toho křik.
Zkusila jsem zavinovat-dávat do šátku-Manducu a to byla až fialová vzteky. Zkoušela jsem ji pres den víc unavit/pak jsem zkoušela i unavit méně aby nebyla přepodnětovaná. Zkoušeli jsme pravidelně koupat před spinkanim/pak nekoupat, zkoušeli jsme bílý šum z mobilu, pracku, vysavač. Zpívám jí, hladim po čelicku a přes spánky. Mlíčka mám dost, hlady to neni. Uspat u prsa jí také nejde-když se napije, tak se začne odtahovat (mlíčko jsem i po odtažení kontrolovala a je ho dost). Máme doma přes 30dudlíků, ale nevezme si ani jeden. Když už začínám byt nervozni, tak mne vystřídá manžel, aby to ze mne nevycítila. Nepomáhá ani pokládáni na bříško, nebo přitulení v naší posteli.
Vyčerpáním už padám na hubu, fyzicky to přestávám zvládat a bojím se, abych ji akorát neopustila nebo sebou nesekla.
Napadá vás řešení?
Mohla jsem si už takhle malého prcka rozmazlit?
Udělala jsem chybu, když jsem jí nosila při kolikách?

Ocením jakýkoli názor, doporučení nebo radu.
Děkuji za přečtení a přeji hezký den
michaela110
autor
20. lis 2016
Jeeeee vloudila se oprava textu -
NE NEOPUSTILA - ale NEUPUSTILA 🙈
lenatu
20. lis 2016
@michaela110 Ahoj, neboj se určitě si ji nerozmazlila, to ani nejde takhle brzo. Chybu že si ji nosila si taky neudělala, je to naprosto v pořádku. Syn mi taky špatně usínal asi do 3 měsíců. Jak ti spí přes den? Přijde mi, že podle toho co píšeš moc nespinká..,u nás pomohlo společné spaní, tak že syn mi spal na břiše a manžel mě dokola oblozil polštářema abychom se nezkulili, když jsem ho měla vedle sebe tak taky poplakával, takže my spal na břiše a u toho jsem ho hladila, masírovala zádíčka a zpívala a povídala. A hodně pomohlo že chodil víc spinkat přes den a to jsem ho musela uvozit v kočárku. Vím že je to vyčerpávající, ale určitě to přejde 🙂. Dnes je synovi skoro 8 měsíců a usíná sám v postylce. Vše šlo postupně, chce to vydržet. A až ti prcek usne přes den utíkej si lehnout taky ať si vyspalá, domácnost počká 🙂
michaela110
autor
20. lis 2016
@lenatu moc děkuji za reakci.
Přes den to mame takhle-
Cele dopoledne dospává noční párty 😉, vzbudí se mezi pul 7-pul 8 na kojení, pak se zase udyndá ukazovanim hraček a zpivanim a spinká do 12. Odpoledne jedeme na prochazku a chrní si v kočárku, nebo si ukazujeme listí, svetylka... pres den ji nedělá takový problém ležet.
Kdybys viděla ten brajgl u nás, snažím se to v mezipauzach uklízet, ale třeba kopice prádla co čeká na vyzehleni spis roste.
Zkoušela jsem si ji na sebe přiložit, ale jakmile se změní pozice ze skakaciho míče, je zle a nepomůže nic...
Nejvíc mne mrzí reakce okolí, které na malou koukají jako na rozmazlenou cácorku a porad jen dokola poslouchám, ze ji musim nechat vyřvat. Ale to proste nedokážu.
elinkal
20. lis 2016
To je hruza, obdivuji vasi trpelivost. Jinak zkusim radu - moje mamka prisaha na houpaci kocar. Da se sehnat bazarovy za dva tisice, budete jej mit treba na chodbe a v tom uhoupete i nejvetsiho nespace a nebude to tak fyzicky narocne jako na rukach nebo na mici.
bruckner
20. lis 2016
Tady je asi jediná rada VYDRŽET! My jsme měli s naší malou úplně to stejné, když usnula o půlnoci byl to zázrak, já už taky padala na hubu a nejhorší byly ty reakce okolí, všechna "hodná" miminka spí už od osmi a to vaše neee, co s ní pořád děláte, máte ji nechat vyřvat! To jsem samozřejmě zamítla, neměla jsem na to srdce. Malá dospávala hodně přes den ( a já taky😊), tak jsem myslela, jestli nemá převrácený režim. Ale nepomohlo ani když přes den moc nespinkala. Chtěla se jen nosit a nosit, ale jakmile jsme ji zkusili dát do nosítka nebo šátku tak řvala jak tur. Dávali jsme biogaiu, takže prdíky v poho, mlíka jsem měla taky dost, ale malá ode mě už ani nechtěla. Přelom nastal až když to přítel už nemohl vydržet a donesl Nutrilon. Spokojenost, spala celou noc a usínání se nám posunulo tak na 22. hod., ale už to byl úspěch! Teď už máme rok, jsme na Sunaru a usínáne v osm a spíme celou noc😁. Přeji pevné nervy😁
bruckner
20. lis 2016
@elinkal jo jo, kočár taky dobrý😁, ale ten pomáhal až později, ne uplně u malýho prcka
michaela110
autor
20. lis 2016
@bruckner Bylo to o nervy, co? 😄
Sama moje mamka mi včera řekla, ze všechny miminka co zná usinajo krasne sami v postylkce a ze jsme si ji rozmazlili. Ale tomu nevěřím....
a kdy jste poprvé dali Nutrilon? Ja uz ho mam totiž take připraveny na stole v kuchyni a každy vecer si říkám jestli ano, nebo ne...
michaela110
autor
20. lis 2016
@elinkal děkuji za doporučení 😊.
Jeste me napadla závěsna Hacka. Jsem ochotna pořídit cokoli 😄
michaela110
autor
20. lis 2016
@bruckner a ten Nutrilon jste dávali jen na vecer? 😊
izz76
20. lis 2016
@michaela110 Je malinká ještě nerozezná,že je večer a má se spát,spí si kdy se na to nejlépe cítí,nech tomu volný průběh,ty časy se ještě několikrát změní. Ve dvou měsících neměli mé dcery žádný režim,každý den byl jiný kolotoč,kojení,uspávání,přebalování,nošení,jezdění s kočárkem,doma binec,ale dítě spokojené 🙂 Vyřvat bych nikdy nenechala,nechápu jak to někdo může radit,prostě jen vydr6et,za měsíc může být vše jinak. 😉
veg
20. lis 2016
Rozmazlit vazne ted nemuzes, prave ze musis udelat vse co citis, ja nosila tu nasi kukacku cely ctyri mesice, nam usnula jedine na ruce nebo u prsa. Hodne nam pomohla trubicka, to jsme se pak obe vyspali vic. A muj muz ji bral ven, abych se dospala a varil mi a uklizel a uspaval ji..
Nechat vyrvat v tomhle veku je podle me kruťárna. Nasi male je 9 mesicu a neudelala bych to, proste u nas to je hloupost, driv by se tim ultrazvukovym jekotem rozpadl barak.. ted uz usne jedine u prsa nebo v kocarku, nebo v aute. Nekdy ma vykyvy, jako vcera, ze se ve dve rano vzbudi a zacne se rehnit a chce si hrat, tak si chvilku hrajem a pak jdem na nocni prochazku, tam zabere. Neslo by to u vas taky, ze bys ji vecer uspala v kocare? Taky muzes zkusit hermankovej cajik, ten se muze uz od narozeni, nebo fenyklovej. A jestli pomaha skakat na mici, tak skakat, aspon na chvili je klid.. a co houpaci lehatko? mozna by pomohlo to? a nej rada je asi vydrzet prejde to, buh vi, kdy, nedelat si iluze, ale prejde. a vydrzet kojit, neni nad materske mleko. Taky muzes zkusit pit medunku, ta se pri kojeni muze, treba ji to pomuze. kazdopadne spi, spi, spi, pri kazdy volny chvilce, at si odpocines, vsak tvuj muz to zvladne, vzdyt to brzy odezni😘 drz se😘
sajul
20. lis 2016
Precti si tohle 😉 http://magazin.branakdetem.cz/co-bychom-meli-ve...
Muj syn 5,5 mesice, zacal tak v 1 mesici usinat v pul devate, vstaval na kojeni pul 12, pak v pul 3 a v sest rano uz byl vzhuru.. tak jsem se radovala jaky mame v noci super.. kdyz mu byli dva mesice, zacal se budit v noci co hodinu, dve.. budi se tak do ted, spat chodi, v tom lepsim pripade ve 22hod.. a zijeme 😊 usina bud u prsa, nebo na ruce, ma se cile k svetu a ma energie na rozdavani.. nektery miminka jsou spavy, nektery jsou nespavci.. ja radim vydrzet, nebude to trvat vecne 😉
23363
20. lis 2016
My to měly taky tak. Radím snažit se o určitý režim přes den. Doporučuji knížku klidné spaní a ukládání. Jsou tam hezky vysvětlené fáze spánku, proč dítě nemůže usnout, či proč se často budí. A vydržte, za měsíc bude vše jinak. A mimochodem já své dítě uspávala na rukách rok a čtvrt. 🙂
bruckner
20. lis 2016
Přesně tak, za měsíc to může být uplně jiné. U nás je sice binec pořád, ale teď je to spíš tím jak malá pořád řádí😁. U toho maličkého prcka fakt nevíš, co mu zrovna je a nejhorší je to, že to neví ani on sám a trvá chvilku než najedete na nějaký systém. Já už měla chvilkama takový stavy, že jsem chtěla skočit z okna. Ale to fakt přejde😊. Nutrilon na noc jsme dávali cca od 3. měsíce tuším nějakých 150 ml a přes den jsem normálně kojila a v půl roce se Saška v podstatě odstavila sama, chutnalo jí to umělé.
lusynkova
20. lis 2016
@michaela110 Pokud začneš s UM, budeš méně kojit. Když budeš méně kojit, bude se ti tvořit méně mléka. Je to cesta k tomu přestat kojit úplně.
Vydrž. Jednou se to zlomí. Neposlouchej blbé řeči a nikdy ji nenechávej vyřvat. Ztrácíš tím její důvěru a navíc už vědci dokázali, že takový stres má katastrofální dopad na nervové buňky a nervová spojení...
veg
20. lis 2016
@lusynkova 👍
michaela110
autor
20. lis 2016
@izz76 když na ni je vidět, ze je unavená. Zívá, sahá si do ovocem, šle jakoby alespoň do te pulnoci musela vydržet 🙄. Nekdy si říkám, jestli to neni tim, ze se narodila před 1 rano - ten cas si totiž drží nejčastěji
lenatu
20. lis 2016
@michaela110 no, tu hacku bych možná zkusila, hodně kamarádek si to chválí 🙂 a tomu UM na noc moc nevěř..my jsme na um od 3 týdnu a stejně vyváděl..😃 a teď nám rostly zuby a buzeni od 21h po hodině a od 2h ráno po půl hodině, teď má na chvíli klid. Tak se vzbudí tak 2-3x za noc. A vstavame mezi 4-5h 🙂) a samozřejmě u nás ani kaše (někomu po tom miminka líp spinkají) tak nezabírá a to sní 200ml krupicové a zaplacne to vanilkovým lipankem 😃 ..takže výdrž a spat a spat a spat jen co to půjde 🙂) držím palce ať se to rychlé zlepší! ❤
michaela110
autor
20. lis 2016
@veg děkuji za povzbuzující zprávu 😊. Koupili jsme i houpací křeslo a noc 😄. Ja na míči moc dlouho nevydrzim - mela jsem nastiple žebro a v ty chvíle se ozývá. Ale nějak to prebojujem 😊. Snad to skončí dřív než půjde do školy 😄
10lulu04
20. lis 2016
jak píše @izz76 malá ještě netuší že v noci se spí, pokud ti ráno spí do 12, má to celé posunuté - je to těžké, ale vydrž, upraví se to časem samo
lusynkova
20. lis 2016
Prostě ji respektuj takovou, jaká je 😉
michaela110
autor
20. lis 2016
@lusynkova vyřvat ji nechat rozhodne nechci. Její pláč mi drásá uši, je mi ji vždy tak líto! Když ji bolelo bříško, chtělo se kolikrát brecet i me. Jsme obě takové citlivky 😄. Chci aby věděla, ze jsem tu kdykoli pro ni. At jsem sebe víc unavená... z UM mam strach. Prodělal jsem si zánět prsu, jeden den jsem mela mlika o trochu min a mela jsem z toho akorát stres...
lusynkova
20. lis 2016
@michaela110 To chápu, já brečela, když měl malý horečky a pořád kňukal... 😉 UM opravdu nee.
veg
20. lis 2016
@michaela110 nase mala se taky narodila v pul druhy, a v noci spinkala, budila se, ale spinkala, a ve dne vubec😰 no a ted uz mame +- rezim, kterej ale urcila priroda a ne ja. UM se mi nelibi, mam strach, co by na to jeji mikroflora..na vecer davam avokado, nebo batatu.
lusynkova
20. lis 2016
@veg avokádo je super 😉 I batáty... Sice to není místní, ale taky dávám.
karlajasmine
20. lis 2016
@michaela110 S tim casem narozeni to je zajimava teorie... muj syn se narodil v 6.10 rano a spi od 18h prave do 6h.
Jinak 100% sis ji nerozmazlila... kazdy mi rikal, ze do tech 3 mesicu je to nejnarocnejsi a byla to pravda... miminka do tech 3 mesicu proste moc rezim nemaji. Vyrvavat ji nenechavej a ja teda osobne neznam zadne miminko, ktere by usinalo samo v postylce. Na okoli se vykasli - je to tvoje miminko a tvuj rezim a nikdo (ani babicky) ti do toho nemaji co kecat.
V kolik ji vecer zacinas uspavat? Mozna by stalo za to zacit o hodinku driv treba? Je mozny ze uz je pretazena a proto neusina?
Jeste me napada co dela kdyz ji nabidnes vecer prso casteji? Muj syn se treba napil, pustil, ale kdyz jsem mu nabidla o 30min pozdeji zase prso tak si vzal, zase napil, zase pustil... a takhle treba 3x nez usnul...
karlajasmine
20. lis 2016
@lusynkova
@veg
Avocado i bataty jsou super ale urcite ne pro 2 mesicni mimco...

a UM bych nedavala, kdyz kojis, tim si akorat zkazis kojeni a na spanek miminka to moc vliv nema.
karlajasmine
20. lis 2016
Jinak clovek tomu na zacatku neveri ale ono se to opravdu zlepsi... muj syn ted zacal spat od 18/19h bud do 2 nebo az do 4 rano, pak zas usne a spi do 6... Takze parada, kojim uz jen 1x za noc a jsem vyspana. Je mu rok. Jedina kloudna rada je proste vydrzet a vydrzet a ono se to zlepsi.
michaela110
autor
20. lis 2016
@karlajasmine zkoušela jsem uspavat uz ve všemožné časy. Šoupala jsem to od 18.hodiny dál. Prso ji nabízím po cca 30minutach, ale když nemá hlad, tak si jednou cucne, odtahuje hlavicku a jako by hlavičkou delala "nenene".
bruckner
20. lis 2016
Vím, že je teď populární kojení, ale nám um zabralo, píšu jen ze své zkušenosti, už jsem opravdu nevěděla co dělat. Přečetla jsem x článků o tom jak je mateřské mléko to nejlepší, vydržet i přes růstové spurty a kojit a kojit, ale muj muž zavelel a bylo um (možná i v zájmu zachování mého pevného poprsí😁). Ne vážně, naší malé to pomohlo a krásně se jí vše upravilo, ale je jasné, že každé miminko to může mít jinak. Je pravda, že naše malá je teď úplně zlaté mimi, nezaznamenala růst zubů, nebyla ještě nemocná a asi je šťastná😁. Takže za mě um👏

Sem začni psát odpověď...

Odešli