Activia 8mi měsíčnímu dítěti. Daly byste?

katuska09
5. črc 2009

Ahoj, obracím se na vás s otázkou, zda by jste osmiměsíčnímu broučkovi dali activii. Náš dětský lékař nám na osmiměsíční prohlídce řekl, že můžeme začít dávat lehčí joguty-activie. Co vím, tak se ale dětem do dvou let nemají dávat vrobky z kravského mléka.Prosím poraďte.

madlenka29
5. črc 2009

ahoj,katuš,my dáváme selský jogurt-čistě bílý přibližně od 9měsíce a když nemám selský tak dám activii 😉

mousunek
5. črc 2009

nam dr rekla jogurt v pul roce ze urcite zacit davat a activii jsme davali ted kupujem holandii..
Jinak zdravim ustecandu 🙂

katuska09
autor
5. črc 2009

Mockrát děkuju, já jsem si právě nebyla jistá =) 😀 Máte po ní nějaký problém se stoličkou? Nebo alespoň poprvé co jste jí měli?

mousunek
5. črc 2009

s kakanim mel malej problem nez zacal s jogurty ted uz kaka krasne a pravidelne 2-5denne 🙂

katuska09
autor
5. črc 2009

Tak ještě jednou děkuju =)

lehna
5. črc 2009

Katusko- kamarádka taky dává malé od sedmi nebo osmi měsíců activii bílou. a bez problémů, taky jí to říkala doktorka.

shaula
5. črc 2009

Katusko - jogurty se mohou dávat od ukončeného osmého měsíce, kysané mléčné výrobky pak od devátého. Jen kravské mléko jako takové by se mělo používat do pokrmů až od roka a k přímému pití od dvou (ale myslím, že pokud nikdo v rodině nemá alergii, tak by se mohlo začít dávat i o něco dříve - můj osobní názor 😉 ).
Nicméně Activii nedávám, nějak k ní moc nemám důvěru, dávám Choceňský smetanový, Olma Bio nebo Selský Hollandia.
Jo a jogurty určitě dávat bílé.

katuska09
autor
5. črc 2009

Tak mockrát dík, moc jste mi pomohli, zítra to zkusím a napíši jak jsme dopadli.

kacka.va
5. črc 2009

Activii bych nedávala, my dáváme Floriana, Choceňský nebo Hollandii